Tip na jarnú cyklotúru
http://www.treking.cz/cyklistika/slovensky-kras.htm
08.04.2013 - 19:49:31
01
no bajkovacka je tam pekna, z casti som to pobehal vlani v lete, akurat ti 'osadnici' a psy... bol som tam len s frajerkou a par krat sme fakt museli zdrhat pre istotu. ist tade po tme no neviem neviem co by sa dialo keby sme sa vynorili v dakej osade :). cez den este ako tak ale aj tak je lepsie ak ide viac chlapov pokope
08.04.2013 - 20:10:40
00
Capulo, kde to bolo? Slovenský kras brázdim už nejaký ten rok a nikdy som žiaden podobný problém nemal :o
08.04.2013 - 20:16:10
00
myslim ze aj tu http://www.treking.cz/cyklistika/slovensky-kras3.jpg , ak si dobre pamatam tak pred tym bol taky celkom strmy stupacik, a zacinal niekde na konci dediny a bolo tam kopec osadnikov, frajerka nevladala poriadne do kopca tak som sa musel aj vratit a ist s nou bo tam vybehli morgosi a zacali ze nech im daco dame. v hacave zas sme hned po vojdeni do dediny natrafili na dakeho co pasol ovce a zacal sa stazovat na starostu atd, aj ked toto bolo asi pre nas dobre bo potom nam zvysni co chodili okolo dali pokoj ked videli ze sa s jednym z nich bavime :). v joviciach sme nabehli rovno do casti kde mali hniezdo ked sme sli dakou 'skratkou' smerom od krasnej horky. tam hned po nas huckali psy a daco bliakali a hadzali...

viacmenej v kazdej dedine niekde na kraji byvali pokope, akurat treba vediet kde a potom sa aj da :)
08.04.2013 - 20:42:20
00
Ďalšie tipy na MTB okruhy v Slovenskom krase:

Hačavský okruh cez Zádielsku a Bôrčiansku planinu
(Hačava – Jelení vrch – Zádielska dolina – Bôrčianska planina – Hačavské sedlo - Hačava[)
mapa trasy

Zádielsky okruh cez planinu Horný vrch a Silickú planinu
(Zádiel – Bôrčianske sedlo – planina Horný vrch – Sorožka – Silická planina – Silická Jablonica - Zádiel)

Prílohy:

kras_hacavsky-okruh.JPG
kras_hacavsky-okruh.JPG 220.09 KiB thumb_up0thumb_down

kras_zadielsky-okruh.JPG
kras_zadielsky-okruh.JPG 206.01 KiB thumb_up0thumb_down

28.08.2013 - 14:00:35
00
Včera malebný okruh z Hačavy, vedúci cez Jasovskú, Zádielsku a Bôrčiansku planinu s výšľapmi na dva najvyššie kopce Slovenského krasu: Jelení vrch 947 m a Matesovu skalu 925 m. Na Jelení vrch po starej zarastenej ceste od východu. Na Matesovu cestu po zarúbanej ceste zo sedielka na hornom konci Bôrčianskej planiny. Celá trasa vedie po cestách mimo vegetácie. Obe cesty profilovo zjazdné, avšak zarastené.
Obdobne zarastajú aj planiny Slovenského krasu a menia sa na húštiny so stratou biodiverzity. Je to veľká škoda. Živo si viem predstaviť upravený pekný chodníček na Matesovu skalu, odkiaľ by pri odstránení vrcholových stromov bol perfektný výhľad.
V Hačave som sa rozprával so starostom, obdobne zarástli pasienky a políčka nad dedinou (vraj ochrana prírody). Slovenský kras je cyklistický raj. Vyznačením atraktívnych cyklotrás po planinách by nedošlo k narušenie prírody a mohli by prísť turisti, ktorí by oživili chudobný kraj.

Mapa trasy
http://www.cykloserver.cz/f/9b78139294/

Prílohy:

CV_jeleni-vrch_jasovska-planina_2013okt-.JPG
CV_jeleni-vrch_jasovska-planina_2013okt-.JPG 122.24 KiB thumb_up0thumb_down

CV_jeleni-vrch_pod-vrcholom_2013okt-.JPG
CV_jeleni-vrch_pod-vrcholom_2013okt-.JPG 119.54 KiB thumb_up0thumb_down

CV_jeleni-vrch_zadielska-planina1_2013okt-.JPG
CV_jeleni-vrch_zadielska-planina1_2013okt-.JPG 105.55 KiB thumb_up0thumb_down

CV_jeleni-vrch_zadielska-planina_2013okt-.JPG
CV_jeleni-vrch_zadielska-planina_2013okt-.JPG 114.09 KiB thumb_up0thumb_down

CV_jeleni-vrch_zadiel-dolina-zo-skaly_2013okt-.jpg
CV_jeleni-vrch_zadiel-dolina-zo-skaly_2013okt-.jpg 192.29 KiB thumb_up0thumb_down

CV_jeleni-vrch_borcianska-planina_2013okt-.JPG
CV_jeleni-vrch_borcianska-planina_2013okt-.JPG 84.78 KiB thumb_up0thumb_down

30.10.2013 - 19:43:12
03
Zádielsky okruh cez planinu Horný vrch a Silickú planinu
(Zádiel – Bôrčianske sedlo – planina Horný vrch – Sorožka – Silická planina – Silická Jablonica - Zádiel)

Ahoj Karol. :handshake: Poprosil by som GPX z tejto trasy alebo naklikanú trasu v Cykloserveri. V tej mape nie je vidieť niektoré detaily. Budúci rok by som to rád prešiel. Vďaka.
30.10.2013 - 20:31:32
00
Vacsina mi je znama. V jari po dlhodobej absencii pastelovych farieb to tam mam rad, ked sa tam konecne zazelena trava. :inlove:
31.10.2013 - 12:59:59
00
Ahoj Karol. :handshake: Poprosil by som GPX z tejto trasy alebo naklikanú trasu v Cykloserveri. V tej mape nie je vidieť niektoré detaily. Budúci rok by som to rád prešiel. Vďaka.

Ahoj Jaro. Záznam nemám a klikať trasu po planinách je dosť obtiažne. Navrhujem spoločnú túru, počas ktorej urobíme aj gpx záznam :) (Túra Slovenským krasom patrí k ouvertúre mojej cyklosezóny).

Prílohy:

slovensky-kras_silicka-planina_ouvertura2003.jpg
slovensky-kras_silicka-planina_ouvertura2003.jpg 389.63 KiB thumb_up0thumb_down

01.01.2014 - 16:51:51
00
Ok. Veľmi rád sa k tebe pridám.
01.01.2014 - 19:38:05
00
KarolM
Racho
Tento okruh chodievam(e) opačne .....a v "našom" smere sa mi páči viac ..
02.01.2014 - 10:23:19
00
Veľmi zaujímavý článok aj o cyklistike v Slovenskom krase:
http://jaroslavstankovic.blog.sme.sk/c/348459/Ako-sa-v-Roznave-a-vo-mne-predcasne-zrodila-horska-cyklistika.html

Vyberám citát:
„Okolie Rožňavy je v skutočnosti rajom horskej cyklistiky. Postupne sme objavovali jednotlivé najzaujímavejšie trasy a naše schopnosti jazdy v teréne sa zlepšovali. Priateľské výjazdy sa začali meniť na neúprosné súperenie: kto z koho. Logickým vyústením bolo rozhodnutie organizovať na týchto trasách preteky. Strelnica, Plešivecká planina, Silická planina, Volovec a Bôrka - Domica je 5 trás-pretekov na ktorých od rivality išli vypľuť dušu nielen amatéri všetkých vekových kategórii, ale aj špičkoví profesionáli ako Nazarej, bratia Glajzovci a ďalší.
Toto zlaté obdobie horskej cyklistiky ukončil nový zákon o ochrane prírody v roku 1995. Nebol pre nás problém udržiavať 100 km trás v prejazdnom stave; čistiť ich, značiť, upratať..., ale bojovať s byrokraciou pri vybavovaní nezmyselných povolení, bolo nad naše sily. Je to škoda. Niektorí organizátori však bicyklujú v tomto obrovskom neoficiálnom horskom cyklistickom areáli dodnes. Môžete sa pridať aj Vy.“
08.02.2014 - 12:06:16
01
Cyklochodník na Silickú planinu :)
26.02.2014 - 18:22:58
00
Minuly tyzden som to cital, mal by to byt tento:
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html#x20.54464y48.62259z14m7v36
Mam to trosku odruky, tak spolieham na teba, ze skusis, zalogujes a poreferujes. Len este pockaj, kym popise aj tie dalsie, aj ked podla NLC mapy by sa dal aj ten Rakos trafit uz teraz :)
26.02.2014 - 18:36:04
00
Dobre, kedy vyraza kosicka partia na prieskum? Motorku nemam, len dve lenive nohy...
26.02.2014 - 19:39:04
00
keyboard_arrow_up