Ozivim tuto temu po dlhsej dobe, kedze som to uz doriesil dokonca. Velmi pekne dakujem Slovkolexu za rychlost a ochotu akou to pre mna vybavili, bolo vidno ze mi naozaj chceli vyst v ustrety. Bike vzali do nemecka aby to vyrobca videl osobne. Vysledok: dostal som nove ramy. Po prehodeni na novy ram mi dokonca opravili defekt a vymenili roztrapkane lanko na prehadzovacke co som naozaj teda necakal. Takze s mojej strany velke + pre Slovkolex. Dufam, ze novym ramom sa uz nic nestane a ze loziska su dobre zalisovane.
Príloha:
_DSC0083.JPG
_DSC0083.JPG 206.55 KiB thumb_up0thumb_down

04.11.2013 - 23:34:39
04
Gratulujem.

Inak co sa rozstrapkaneho lanka tyka, tak to bude hlavne preto, ze snazit sa na novo prevliest cez bowden stare rozstrapkane lanko je dost porod a ovela lahsie to ide s novym ;)
05.11.2013 - 08:54:47
00
A ako to vyzera? je tam nejaka zmena?
Lebo som len tak ocami preletel tie komenty od nemcov, a dostavaju taku istu odpoved ako ty. Ze kazdi z nich je prvi s tymto problemom, tak ako ty. Asi by bolo dobre zozbierat tych ludi, a ozvat sa (co uz urcite niekto urobil), pretoze postoj cube je taky smiesny, ze az. Tvrdit o zavaznej konstrukcnej chybe, ze si prvy s tymto problemom je teda nie smiesne, zle som sa vyjadril, urazkou pre zakaznika a aj pre predajcu, ktory takyto humbuk musi predavat.
Uvazoval som nad Cubom obcas, ale vdaka takemu pristupu nikdy. Chyba sa stane, ale odrbavat zakaznikov a menit im kopu sroty za novu kopu srotu.. Tu mala byt uz zvolavacka davno.
05.11.2013 - 09:30:30
00
Ram je uplne rovnaky, tiez sa cudujem ze na 2014 rocniku to nezmenili. Pritom by stacilo navarit len jednu malu rozperku a nikdy by sa taketo problemi nestali(zeby zbytocna gramarina?). Ked mi skonci zaruka tak si tam potom tu rozperku navarim aby sa mi to nahodou nerozpadlo mimo zaruky a skoncim bez biku.
PS: Pri vymene ramu netreba prevliekat lanko, staci pricvakat bowden s prehadzovackou na novy ram.
05.11.2013 - 11:23:36
00
Keby to zmenia, priznali by že staršie modely mali chybný návrh a možno by sa im nahrnuli ďalšie rámy na reklamáciu. Alebo tých rámov vyrobili extrémne veľa a teraz len menia grafiku a osadenie pre novšie ročníky. Takto Cube prečká ťažké časy a príde o rok s úplne iným rámom (alebo zrušia tento model úplne) a na starý Hanzz sa zabudne :)
Od ideálu má to riešenie poriadne ďaleko, vylepšenie je lacné a jednoduché - oni to vedia.
05.11.2013 - 12:25:11
00
Pripomina mi to Gaint Anthem (myslim ze) co praskal stale pri sedlovke :D
05.11.2013 - 14:18:24
00
Presne tak, teraz 29" verziu "nechajú dobehnúť" a potom ju pochovajú, pričom dôvod bude akože preorientovanie sa na 27,5" kolesá :) Anthem 29" by si našiel veľmi veľa kupcov, za predpokladu že by ten problém vyriešili a v rámci modernizácie ešte o trošku skrátili zadnú stavbu.
05.11.2013 - 14:37:51
00
Takto Cube prečká ťažké časy a príde o rok s úplne iným rámom (alebo zrušia tento model úplne) a na starý Hanzz sa zabudne :)

:y: za vizionarstvo, model Hanzz v roku 2015 uz nie je v ponuke. Ak mas zazracnu gulu ( mozno aj viac kusov), skus prosim vyzistit ako dopadne moja reklamacia..

matuso-o:
Ten vyreklamovany ram dobre sluzi? :lol:
13.11.2014 - 07:21:52
00
keyboard_arrow_up