Pozdrav všetkým. Rád by som sa s vami poradil pred kúpou bicykla. Momentálne vlastním dva bicykle, jeden cestný bicykel Radon Spire s ktorým som na ceste veľmi spokojný + jednu starú vykopávku Kelly´s Magic 19,5" s Marzocchi bomber vidlicou a ešte pár vymoženosťami, ale tu je kameň úrazu, tento bicykel trpí snáď viac než ja pri jazde v teréne a hlavne pri vyšších rýchlostiach je veľmi ošemetná záležitosť sedieť na ňom, poslúžil mi viac než dosť a rád si ho i nechám, no dlhší čas sa už pohrávam s myšlienkou kúpy Downhill bicykla, popravde sedel som na takom bicykli možno 4x v živote a až tak dobre sa nevyznám do danej problematiky aby som sa robil múdrym a nedal si poradiť od fachmanov, obraciam sa teda s prosbou na vás všetkých, ktorí máte reálne skúsenosti a vedeli by ste sa o ne so mnou podeliť, bicykel chcem využívať často ale nie na pretekanie, skôr by som to nazval okúsenie rýchlosti aj mimo asfalt. Čo to som si prečítal, viem že také bicykle sa nové pohybujú od 1500 do 10 000 eur, keďže chcem bicykel používaný maximálne do 1000 eur neviem sa rozhodnúť. O aké modely by som sa mal zaujímať, s akou výbavou by som bol najspokojnejší? Budem rád ak mi o tom niekto schopný rozpovie viac. moja výška je 187 cm a 70 kg takže aj ohľadom veľkosti bicykla neviem ktorá by bola akurát... samozrejme ako každý človek, chcem aj ja za málo peńazí veľa muziky, tak dúfam že sa nesklamem a nezavrhnem tento nápad. Rád by som sa dozvedel aj niečo o vidliciach a tlmičoch aké by mohli byť pre mňa najvhodnejšie. Vopred vďaka. :sun:
12.11.2013 - 03:54:51
00
Skús pohľadať po bazároch nejaké bajky v tej cene ako si predstavuješ, hoď ich sem a ľudia ti možno poradia :)
12.11.2013 - 20:10:11
00
díkes no zatiaľ som našiel len toto čo ma oslovilo aj ke´d je to nad môj limit a druhá vec čo som sa už informoval nie sú k tomu nijaké doklady len to že to bolo kupované v kaktusbike http://sport.bazos.sk/inzerat/31166646/Predam-Specialized-Demo-8-I-2010-SUPER-CENA.php - čo ty na to?
12.11.2013 - 20:54:16
00
Tak cena je fakt dobrá, len vymeníš rajdy a jazdíš
13.11.2013 - 00:19:50
00
ešte by ma zaujímalo či by nebolo lepšie riešenie vymeniť vidlicu za Fox 40 ... budem teda nad tým uvažovať
13.11.2013 - 14:49:26
00
Najprv napíšeš že to je nad tvoj limit a zrazu chceš aj vidlu meniť. Juchachá
13.11.2013 - 15:32:02
00
:)

Navyše prejsť z nejakého "podareného" HT-čka hneď na Demo, to je dobrý skok :) A keď uvažuje o Fox 40 značí, že ozaj sa riadi skôr vzhľadom a menom.
13.11.2013 - 17:46:42
00
Turbi: prepáč mi, ak som sa zle vyjadril, práve pre to som chcel bicykel kúpiť čo najlacnejšie, aby mi ostali aj nejaké financie na vidlicu, ktorú už mám vyhliadnutú a i tak je to len jedna z variánt, záleží ako by som bol spokojný s tou pôvodnou vidlicou... PatrikL: čítal som už čo to o tom, ale bicykel chcem len pre radosť, nie na nejaký extrém
13.11.2013 - 18:26:44
00
keyboard_arrow_up