osobne som jazdil aj na prepakovanom 4-cape

este by som mozno dodal ze jednocapy su viac nachylne k pohupovaniu ako zlozitejsie systemy, hlavne ak je tam pouzity nejaky lacnejsi tlmic


To je asi jeden z hlavnych dvovodov, preco sa pouzivaju zlozitejsie zavesenia ako jednocap. Vhodnou kinametikou zavesenia by malo byt mozne do velkej miery potlacit pohupovanie od sliapania. Ina vec je, ze pri jednocape, okamzity stred otacania zadnej stavby je prave konstantne v mieste capu, teda zadna stavba pri pohybe ide po kruznici. Pri inych okamzity stred otacania je mimo capov a nemusi byt fixny vid. VPP a ine. Otazka je, aka by mala byt idealna draha zadnej stavby? Ake su kriteria optimality pri navrhu zadnej stavby? okrem pohupovania? na motorkach je tiez zvacsa len jednoduche jednocapove uchytenie a je to bez problemov.
25.06.2007 - 11:54:03
00
toto je moj milacik :) ,neuveritelne pevny,lahky a s dhx 5 s propedalom si na nom viem predstavit absolvovat maraton alebo stravit den v bikeparku.co sa tyka plavajucej brzdy,na orange ju nepouzivaju ani riderz zo svetakov.mimochodom,ak niekomu chyba plavajuca brzda,da sa zohnat na http://www.therapycomponents.com/hp.htm

Prílohy:

IMG_1106.JPG
IMG_1106.JPG 143.83 KiB thumb_up0thumb_down

25.06.2007 - 12:02:57
00
toto je moj milacik :) ,neuveritelne pevny,lahky a s dhx 5 s propedalom si na nom viem predstavit absolvovat maraton alebo stravit den v bikeparku.co sa tyka plavajucej brzdy,na orange ju nepouzivaju ani riderz zo svetakov.mimochodom,ak niekomu chyba plavajuca brzda,da sa zohnat na http://www.therapycomponents.com/hp.htm


A cely set stoji okolo 300 dolarov. Podla mna pri troche zrucnosti by sa taka plavajuca brzda dala postavit aj v domacich podmienkach.

Orangea by som si aj ja vedel predstavit ako svojho tatosa. Tvoj sa mi velmi paci ale este viac by sa mi pacil v oranzovej. Lenze tieto biky su az nechutne drahe.
25.06.2007 - 12:05:20
00
tato limitovana seria orange patriot coil sa robi len v bielej.skusal som si pri objednavke vybrat farbu,ale nebolo to mozne.
25.06.2007 - 12:09:35
00
pozri si napriklad ramy priekopnikov MTB ako Cannondale, Gary Fisher atd...vidis tam nejake zlozite riesenia ?

Ked pozrem napr na canon judge tak vidim, ze ma pri tlmici prepakovanie a starsie gary boli predsa stvorklby s jednym klbom vynechanym.
Vseobecne sa mi zo vsetkych systemov paci najviac VPP akurat by som ho troska vylepsil ale zatial sa vlastny ram zvarat nechastam :lol: Jednoklb urcite neni zly len mi vadi ze ak klb umiestnim tak vysoko ako by som chcel tak moc napina retaz, co ale pri nissich zdvihoch az tak nevadi. Tuhost ja az tak riesit nemusim kedze mam len 60kg 8)
25.06.2007 - 21:37:11
00
keyboard_arrow_up