Zdravím vás, bikeri. Mám vidlu Marzocchi AM SL 2006 TW (neni to "bežná" All Mountain SL, ale asi nejaká taiwanská edícia, či čo) a chcem si doma urobiť údržbu = kotrola + výmena oleja a tesnení + prečistenie a tak. Na nete som našiel návod presne na moju vidlu (http://my-sport.spb.ru/manual_1/2006-am-sl-tw.pdf), len som voľajaký zmatený z 163 rôznych špeciálnych náradí, ktoré na opravu treba :-O Na moju starú Judynu nebolo treba nič spešl, ale pri tejto sa chcem opýtať, či sa tie hypernenahraditeľné náradie dá nahradiť čímsi "normálnym". Primárne si to chcem skúsiť sám (nie som ľavý) servis je až sekundárna možnosť. Thnx za rady :-)
16.11.2013 - 16:17:41
00
Nepotrebujes ziadne extra naradie, len imbusaky, klieste na segerku, a 21 (teraz si niesom isty) vidlicak na povolenie matice na korunke. Podla manualu to v pohode spravis a na stranke Marzocchi si najdi tabulku, ze kolko oleja tam treba dat. Tot vse.
16.11.2013 - 18:21:28
00
predtym ako zacnes, pozri si tu maticu na spodku vonkajsich noh askus nasadky kt. mas doma: nie kazda gola-nasadka tam sadne. chce to tenkostennu a hlboku nasadku. preto ju oznacuju ako "12mm special"...
18.11.2013 - 09:27:18
00
Ok, dík za odpovede, chuapi :-)
20.11.2013 - 13:47:13
00
Yperit: ved tam nemas nic specialne, len

- ruka :P
- gumenne kladivo
- sroubovak
- klieste na segerky (kupis v baumaxe za 3 eura, ci kolko :lol:)
- gola + trubkovy kluc

Ale na natlacenie tesneni mozno bude treba pripravok,aj ked neviem ci je nutne ich menit, ak netecu, potom asi budes potrebovat ako pise azet, tenkostennu gola, alebo skor taky trubkovy kluc. Ja som ho este obrusoval, aby sa tam vedel napchat. A na odsroubovanie zatok tiez gola kluc, 23 alebo 27ka, alebo nieco take /urcite nerobit kliestami, je to makky hlinik/.
20.11.2013 - 16:22:22
00
keyboard_arrow_up