co mas za kluky (stvorhran, isis, octalink, exo) a ake su stare?
a kukni ci nahodou nemas roznobezne presmyk s pilami a ci je v spravnej vyske (mne to pomohlo)


Kluky Deore M445 + osa octalink deore 113mm. Má to najazdené 1000km
Šmyk tesne mína najväčšiu pílu a je rovnobežne... :?
11.05.2007 - 19:44:36
00
vy tam urcite mate vsetci strceny v prehadzovacke ten plastovy dzindzik ktory tam je strceny aby pekne vyzerala na pulte natiahnuta :P

si hadam robis prdel :twisted:
11.05.2007 - 19:50:10
00
pocuj bleky ked si si isty ze vsetko je OK (nastavenie) tak s tym chod do servisu a tam uz ti povedia..ja presne neviem ako si zrucny ale ked to nebude v nastaveni tak budes musiet dat o nieco dlhsiu osku....
11.05.2007 - 19:54:00
00
pocuj bleky ked si si isty ze vsetko je OK (nastavenie) tak s tym chod do servisu a tam uz ti povedia..ja presne neviem ako si zrucny ale ked to nebude v nastaveni tak budes musiet dat o nieco dlhsiu osku....


Hej asi budem musieť, ale najskôr som chcel počuť vaše názory na danú vec, skúsenosti. :idea:
11.05.2007 - 21:16:59
00
nebudem zakladat novu temu, len sa chcem spytat ze ci to fakt neexistuje sposob ako urcit spravnu dlzku osi inak ako metodou pokus-omyl :?: Samozrejme za predpokladu, ze poznam vstupy ako ram, kluky a neviem co este k tomu treba. sposob dohodni sa s predavacom na pripadnej vymene mi nevyhovuje.
momentalne uvazujem nad kupou ramu merida matts tfs-900-V a budem musiet kupit aj novy stred ale netusim dlzu. kluky mam deore hollowtexy stvorhran.

a este jedna otazka v suvislosti so stredom. davate do hlinikovych(duralovych)ramov hlinikove(duralove) misky alebo plastove :?: V starom AL rame som dal AL misky bez vazeliny a bolo...
26.06.2007 - 12:17:58
00
Myslim, ze ine ako pokus-omyl ti nezostava (za svoju karieru jazdca som este nevidel iny postup). Ak su tvoje vstupy standardne, skus najskor najbeznejsie pouzivanu osku (113 mm), tot moja rada.
Do hlinikoveho ramu som daval take aj take misky, zalezalo od stavu zavitov v mufni (ked uz mali co to za sebou, daval som radsej plastove).
26.06.2007 - 12:41:05
00
Ja som dával na svoj AUTHOR najprv plastové ale tie mi po čase praskali tak som šupol AL misky a bolo to v pohode.
A čo sa týka dlžky osky, ja som mal tech. katalog Shimana 2002 to myslím bol a tam to bolo popísane, záleží aj aký máš domček myslím že tam boli dva rozmery 68 a 73 mm, nechcem ale zavádzať ale ked som skladal bike podľa týchto info. tak som nemal ziadný problém, v kvalifikovanom servise by ti mali jasne povedať akú dlžku tam treba :!:
26.06.2007 - 15:44:35
00
Na miskach, ked sa dobre dotiahnu, asi ani nezalezi. Ja preferujem duralove. Treba im namazat a pred tym vycistit zavity na miske aj rame a dobre dotiahnut. To ze misky zacnu pri slapani casom praskat, je kvoli tomu, ze sa malinko povolia. Treba len znova dotiahnut a malo by to byt ok. Pri opatovnom dotahovani treba dotahovat najprv pravu stranu! Inac teraz jazdim misky plastove, lebo boli uz na biku, ktory som kupil a su uplne bezproblemov. Spravna dlzku osky sa da fakt urcit len metodou pokusu a omylu. Kedysi ked som menil niekolko osiek denne, mal som mieru uz v oku a dalo sa to trafit, teraz by som mal uz asi problem. Na Deore so stvorhranom tipujem tych 113, maximalne 115,5. Zalezi aj od tipu presmyku, aby nevznikol vyssie spominany problem ;)
26.06.2007 - 16:29:25
00
keyboard_arrow_up