poznam cloveka co umyva bike jedine wapkou

Ale Denis ma niekedy scestne nazory :D
Praveze wapka sa neodporuca prave kvoli vysokemu tlaky, ktory vodu pretlaci aj do lozisk, pod tesnenia atd...

Uz sme predsa wapku omielali v teme o umyvani. Tiez som pocul, ze wapka znicila loziska. Prud vody natlaci sajrajt cez tesnenie a je po srande.
28.06.2007 - 14:07:52
00
mam taky dojem, ze prave wapka poslala moj stred do vecnych lovist.....inak pohoda :)

...alebo je normalne, ze stred powerspline (truvativ) je ako mlyncek po 1700km ?
28.06.2007 - 14:15:42
00
a taktiez silny prud poskodzuje plaste

s tým som sa ešte nestretol, môžeš mi to prosím vysvetliť bližšie :?:
28.06.2007 - 14:46:28
00
nie je to najvhodnejšie ale dá sa
28.06.2007 - 15:38:38
00
co chces na tom vysvetlovat, vezmi wap-ku nasmeruj prud vody do plasta a uvidis ako bude pracovat, guma sa oslabi alebo zdeformuje co si hned nevsimnes, je to to iste ako pri autach ani tam sa neoporuca smerovat prud vody na pneu
28.06.2007 - 15:42:03
00
co chces na tom vysvetlovat, vezmi wap-ku nasmeruj prud vody do plasta a uvidis ako bude pracovat, guma sa oslabi alebo zdeformuje co si hned nevsimnes, je to to iste ako pri autach ani tam sa neoporuca smerovat prud vody na pneu
:shock:
28.06.2007 - 15:44:38
00
Tak tomu s tymi plastami moc neverim. A u aut uz vobec nie. Sak to dostava inac cez drzku pri jazde a nie nejaka vodicka :D
28.06.2007 - 15:48:47
00
ma snad tvoja bocnica kontakt s vozovkou ?
28.06.2007 - 15:56:58
00
hovoríme o wapke a striekaní vodou, alebo o pieskovaní ?
pri najbližšej príležitosti to vyskúšam, lebo sa mi nechce veriť, že by to pneu mohlo ublížiť. Vyskúšam to aj na samostatne nafúkanej duši, čo by ju podla popisu malo zničiť.

"je to to iste ako pri autach ani tam sa neoporuca smerovat prud vody na pneu" - skús pohladať ten článok .... rád by som si ho preštudoval. :roll:
28.06.2007 - 16:02:02
00
ten clanok skus pohladad sam, mne to povedali v servise, hlavne pri starsich , sa moze voda/para dostat cez pory do pneu alebo narusi strukturu bocnice z coho vznikaju deformacie na bocnici a poviem uprimne nebudem testovat svoje pneu aby som si potvrdil tuto teoriu,
28.06.2007 - 16:23:09
00
http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t ... nie+wapkou
http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t ... nie+wapkou
http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t ... nie+wapkou

staci si vybrat...
28.06.2007 - 17:51:05
00
Tak tomu s tymi plastami moc neverim. A u aut uz vobec nie. Sak to dostava inac cez drzku pri jazde a nie nejaka vodicka :D


pri beznych wapkach mas napisane ze konkretny nadstavec moze prerezat na aute pneu, staci si precitat navod
ste nepoculi o rezani vodou??
29.06.2007 - 07:55:53
00
rezanie vodou používam ....
.... používa sa tlak X x vyšší ako vo vapke ktorý je vháňaný do malej trysky (<1mm). Do vody sa pridávajú abrazíva (prísady na rezanie, korundový prášok, piesok ...) táto tryska je len niekolko mm od materiálu, tak aby tlak smeroval proti materiálu, ktorý je rezaný. Reže sa kov, sklo, mramor, žula ....
Pri wapke nikdy nejdeš tak blízko k biku, lebo by si mohol poškodiť aj lak a o ložiskách radšej nehovorím. Taktiež zamieňať trysky na umývanie a rezanie .... bola by sranda.
Teoreticky by mohlo prísť k poškodeniu pneu, ale to by musel byť smerovaný tlak v bezprostrednoj blízkosti.
29.06.2007 - 08:21:05
00
rezanie vodou používam ....
.... používa sa tlak X x vyšší ako vo vapke ktorý je vháňaný do malej trysky (<1mm). Do vody sa pridávajú abrazíva (prísady na rezanie, korundový prášok, piesok ...) táto tryska je len niekolko mm od materiálu, tak aby tlak smeroval proti materiálu, ktorý je rezaný. Reže sa kov, sklo, mramor, žula ....
Pri wapke nikdy nejdeš tak blízko k biku, lebo by si mohol poškodiť aj lak a o ložiskách radšej nehovorím. Taktiež zamieňať trysky na umývanie a rezanie .... bola by sranda.
Teoreticky by mohlo prísť k poškodeniu pneu, ale to by musel byť smerovaný tlak v bezprostrednoj blízkosti.


ja som pisal o tych pneu na aute, proste v navode wapky mas pisane ze nejaky nastavec, pripadne ked iba pritiahnutim vytvaras rozne prudy vody nesmies ist s maximalnym tlakom blizko boku pneumatiky, lebo moze dojst k jej prerezaniu, poskodeniu. a ked striekas podblatniky na aute tak sa ti bezne stane ze sa tym koncom skoro dotknes tej pneu.
lak to urcite neposkodi - to by sa teda auto nesmelo wapkovat /pricom wapky su na to urcene/ o loziskach neviem ale ta voda sa ti dostane vsade, takze by som tomu aj veril...
29.06.2007 - 08:29:58
00
nasi maju doma wapku, no nikdy som sa neodvazil nou umyvat bike, a sice z vyssie popisanych dovodov a to aj napriek tomu, ze sa pomocou nastavcov da tlak vody "regulovat".

ja umyvam pekne krasne zahradnou hadicou, handrickou a kefkou :D v pripade ze nie som u nasich ale doma, tak umyvam handrickou a kefkou a vodou v kybli :D
29.06.2007 - 09:25:03
00
keyboard_arrow_up