Zdravým
(Snáď som v správnom okruhu tém.)
Viete mi niekto povedať, či na tento bicykel bez problémov obujem aj 2,25" plášte? (Nevyznám sa v tom moc, resp či nebude úzky ráfik.)
Konkrétne som chcel nahodiť plášte Schwalbe Nobby Nic Evo DD Pacestar TLR 2,25" (Pôvodné plášte čo tam boli originál majú šírku 2,1")
Ďakujem
30.11.2013 - 11:54:04
01
Do predu by to malo vojst,ale do zadu je to otazne ci to budes mat dost siroke.Ja som si tam tiez dal raz sirsi a zodrelo mi to farbu .
30.11.2013 - 12:12:33
00
Je moc veľký rozdiel medzi 2,1" a 2,25"? (Pozeral som to vzadu a mám teraz pri 2,1" plášti zhruba 10mm fugu na každej strane.)
30.11.2013 - 13:46:34
01
Veď vyskúšaj koleso od kamaráta s takou šírkou pneumatiky. Uvidiš!
Ak aj vojde a bude malá medzera, budeš mať problém v blativom teréne. /a to máš ešte aj brzdy véčka/
Pri véčkach sa bude aj horšie vyťahovať koleso z rámu.
Už tá medzera 10 mm, ktorú uvádzaš, je "nič moc"!.
30.11.2013 - 14:05:51
00
taky drahý plášť na taký bike ??? nesranduj a nemínaj zbytočne peniaze....2,0...2,1 plášť ti stačí a navyše s tým budeš jazdiť po ceste ....nie?
30.12.2013 - 17:30:50
00
Dobrý plášť je veľmi užitočná vec aj na lacnom bicykli.
Užší plášť neznamená vyššiu rýchlosť, na väčšine povrchov kde sa pohybuje horský bicykel je to skôr naopak.
30.12.2013 - 17:33:20
00
to ti neberem....akurát som narážal na vec...že kto si kupuje bike ...vid odkaz ...asi nemá záujem brádiť traily.....ináč by si ten bike nekúpil....
31.12.2013 - 11:25:01
00
Tvoj bicykel je podobná kategória, prečo potom kupuješ nejaké lepšie komponenty keď očividne nemáš záujem "brá(z)diť traily"?
Preboha však má celkom fajn bicykel. Je to základné XC HT-čko, môže sa pustiť lesnou cestičkou aj rýchlejšie, môže jazdiť v náročnejšom teréne (samozrejme pomalšie ako na nejakom fulle), môže na ňom robiť x-hodinové výlety rozličným terénom. Prečo si nemôže dopriať poriadne plášte ktoré by mu to všetko výrazne spríjemnili za pomerne málo peňazí?
31.12.2013 - 12:23:40
00
Hmm, no ale davat na "XC HT-čko" gumy ktore sa v podstate povazuju za AM/EN v sirke 2.25... a ktorych cena sa navyse rovna cca 30% ceny noveho bicykla? Ja by som tiez volil nieco uzsie s umiernenejsim dezenom a priaznivejsej cene.

Nehovoriac o tom, ze Schwalbe NN za tie peniaze nie su ziadny zazrak.

PeterHC 26x2.25 ma iso cislo 57-559 kde prve je priblizna sirka plasta v mm (realna sa bude lisit od vyrobcu k vyrobcovi, od modelu k modelu a podla toho do akych rafikov ju obujes), Inak 2.25 je to iste len v palcoch. Tak sa to da priblizne odmerat ci sa ti tam zmestia. Ak tam mas 60mm + nejaka rezerva na kazdu stranu malo by sa to vpohode vojst.
31.12.2013 - 13:11:44
00
Skús niekomu odporučiť NN na "AM/EN" bicykel a hneď sa ozve pár ľudí že to je plášť maximálne na XC :D

Nehovorím že práve tie čo chcel sú dobrá voľba pre neho, len nechápem prečo si nemôže dopriať niečo lepšie. Ak by chcel NN aj dopredu aj dozadu, tak istotne by som radšej odporučil SS verziu.

Ak mu nevadí minúť viac ako 30€ za plášť, tak nech pokojne niečo vhodné v tej cene hľadá a nech tam dá to čo sa mu tam v pohode zmestí na základe očakávaných reálnych rozmerov a použitia.
Ak sa vyhýba blatu tak pokojne môže nechať menšiu medzeru, ak chce niečo univerzálnejšie tak je jasné nech pozerá aj na to či sa mu to pri prvom vjazde do vlhkejšieho prostredia nezačne nabalovať niekde.
31.12.2013 - 13:25:42
00
to zasa nie ....nech si dopraje ....to mu nechce predsa nikto na fore uprieť....len sem chalan napísal aby sme mu poradili...lebo asi nemá vela skúseností....aby sme ti poradili napíš ...kolko si mal najazdené tento rok a na akom teréne.....či jazdíš viac asfalt .....či terén a aký terén...len tak sa vybrať správny plášť.....
02.01.2014 - 10:56:21
00
Ahojte, ja som skúšal na Meride dávať plášť 2,25, Schwalbe Smart Sam, štuple moc trčali do strán a drhli o prešmykač. Potom som skúsil Schwalbe Racing Ralph, to bolo ok, ale véčka brzdy sa aj tak zle nastavovali, pretože plášť bol tučný. ak chceš tvoj bike viac pritvrdiť, vyrieši to časom nový bike. Lebo najskôr vymeníš plášte, potom vidlu, sedlo, rám, brzdy... ako ja...
04.01.2014 - 20:08:05
00
keyboard_arrow_up