Ahojte,

už dlhšiu dobu uvažujem o kúpe tohto biku (a podla termínu dodania ešte dlho budem ;) )
http://www.canyon.com/_sk/mountainbikes/bike.html?b=3258.

Tento Spectral je ako výstavná skriňa komponentov, o ktorých sa najviac diskutuje a líšia sa názory na ich využiteľnosť a opodstatnenie, spomeniem hlavne Sram X01tka, Fox Kashima so 140mm zdvihu na 29" kolesách a, samozrejme, teleskopická sedlovka.

Rád by som sa teda opýtal, ako ho naša bikerská komunita vidí ako celok, čo sa mu dá najviac vytknúť a akú alternatívu na AM/ľahké EN by ste odporučili?
Moja výška je 193cm, preto tie 29" kolesá.

Ďakujem!
14.01.2014 - 15:47:19
00
Tak určite to budeš mať dosť prešpekulované ak už dlhšie o ňom uvažuješ.

Neviem čo také rozumné dodať, som o pár centimetrov vyšší a geometria XL sa mi dosť páči, predstavec neviem aký by bolo najlepšie zvoliť (ak by bol 6cm na výber to by mohla byť zlatá stredná cesta :)) - ale to je detail a vždy to môžeš ľahko prispôsobiť.

Ak tam sú duše, tak najlepšie bude ich vyhodiť a poobzerať sa po nejakom spoľahlivom bezdušovom riešení...

Inak osadenie super - funkčnosti a využiteľnosti by som sa nebál. Jediný problém by mohla byť výdrž a spoľahlivosť, človek nikdy nevie či takéto "prémiové" nové komponenty nebudú mať nejaké neduhy.
14.01.2014 - 17:53:03
00
Tak to máš pravdu, prebehol som si recenzie na viac menej všetky komponenty čo na ňom sú. Možno by sa tam hodili skôr kolesá Sram Rail 50 namiesto Roam 50, Raily su priamo určené na AM/EN, ale zrejme chcel Canyon zachovať všestrannosť a preto zvolili ľahšiu variantu.

Bezdušové riešenie by som vyskúšal, vôbec neviem či sú tam duše alebo nie, ani ma to zatiaľ nezaujíma, nechám sa prekvapiť :).

S prípadným nákladnejším servisom rátam, je to obdobné ako keď človek kupuje auto vyššej triedy. Prípadné neduhy, spolieham sa, že budem z tých šťastnejších a vychytám tie bezproblémové komponenty v rámci sérií :).

Inak by ma zaujímalo, či existuje podobná alternatíva k tomuto bajku - za niečo okolo 3500€, môže byť MOC do nejakých +15% s tým, že so zľavou by sa dalo dostať na moju hranicu. Skúste hodiť nejaké linky, nepochybne máte čosi vyhliadnuté, budem vďačný.
14.01.2014 - 21:47:36
00
toto vyzera byt lepsie ohadzane za podobnu cenu http://www.bike-discount.de/shop/k1867/a103029/slide-130-29-10-0.html?mfid=52
14.01.2014 - 22:20:04
00
Úprimne povedané, nezávidím takúto dilemu :)
V tejto kategórii je taký menší úpadok 29" bicyklov na úkor 27,5". Ale zároveň sú v ponuke veľmi zaujímavé a sľubne vyzerajúce bicykle, čiže netreba mať v ponuke desiatky modelov aby sa dalo niečo fajn vybrať.

Pri vidliciach nastáva dilema či uprednostniť hmotnosť a šírku ponuky (je ozaj x-krát viac 29" bicyklov s vidlicou s 32mm vnútornými nohami a zdvihom rovným alebo menším ako 140mm), alebo sa zamerať na tie tuhšie a ťažšie aj s vedomím že kompletov s podobným osadením bude jednociferné číslo. Pri zmene vidlice by mohol byť problém s výškou, takže pri nejakom prechode z 32mm na 34/35mm aj pri zachovaní zdvihu treba pozerať ako konkrétne a či vôbec sa zmení geometria.

Nastáva aj otázka skladania. Alebo voľby lacnejšieho bicykla a úpravy osadenia - ak karbón netreba, tak dobrý hliníkový rám ponúkne aj napríklad Specialized Stumpjumper Fsr 29. Ak by karbón potešil, tak napr. Felt Virtue Nine ponúka trochu zložitejšie bicykle za akceptovateľnú cenu, tiež tam ale bude problém s osadením. Alebo hliníkové sú dosť lacné, ale asi aj ťažké. Rocky Mountain Instinct trochu pohupoval v teste, ale je to zaujímavý rám a cenovka hliníkových nebýva nejaká zlá. Atď atď. Maxx má aj bicykel s 29" vpredu a 27,5" vzadu :lol:

Najjednoduchšie je asi zobrať Canyon, ani sa nemusíš báť že by si sa o niečo ukrátil :)
14.01.2014 - 23:12:06
00
Pri tomto Radone http://www.bike-discount.de/shop/k1867/a103029/slide-130-29-10-0.html?mfid=52 je osadenie o niečo lepšie (XX1 vs. X01, Sram X0 Trail vs. Avid Elixir 9 Trail) ale čo sa týka komponentov, ktoré majú navrch vo funkčnosti, tak jednoznačne vyhráva Canyon s 34kou vidlicou, plus tlmič s expanznou nádobkou.

S tými komponentami je to pravda, ale ide mi skôr o to, ako sa mi bude jazdiť, nechcem robiť kompromisy len preto, lebo v budúcnosti by som mohol mať problém zohnať náhradu ;).
Karbón by bol určite fajn, ale bolo by si treba priplatiť - komponenty v prípade slabšieho osadenia výmenou za lepšie hneď po kúpe riešiť nechcem.

Zaujímalo by ma, či ešte niekto plánuje kúpiť Spectral 29inu (aj nižší model) - položím otázku ako z televíznych novín :) - čo vás viedlo k tomuto rozhodnutiu?
15.01.2014 - 09:51:04
00
čo sa týka konkurencie tak ani náhodou ani omylom sa neviem priblížiť canyonu ,myslím tým specialized ,scott ,cannondale aj keby som dal zlavu tak som úplne inde ,v hodnote okolo 3500 e je na 29 StumpJumper Elite 29 ,Scott Genius 910 na 27,5 je Scott Genius 710 ,vyššie zdvihy Scott Genius LT 710,ale žiaden z nich komponentovo nesiaha na canyon ,ceny tých bikes som rátal aj so zľavou aby to bolo okolo tvojej sumy ,jedine čo sa tak trocha priblížil k canyonu bol Specialized Enduro Expert Evo ale ten je na 26" a zdvih 180mm.
15.01.2014 - 11:23:42
00
Raz darmo, priamy predaj od výrobcu s vynechaním importéra a predajcu spraví z cenou zázraky. Dôležité však je, že nakoniec z toho profituje zákazník :).

Ináč ja som pôvodne z Popradu, Roman1980 - tvoja predajňa je tá blízko Maxu? Len tak tipujem, podľa ponuky bicyklov. Bol som tam pozrieť asi pre 2 mesiacmi a sortiment na predajni bez konkurencie, aj čo sa týka vyšších modelov.
15.01.2014 - 13:20:17
00
Hej to je ono ,len ja som v pobočke v Spišskej Novej Vsi
15.01.2014 - 13:58:14
00
keyboard_arrow_up