Slovak Winter MTB & Running Trophy

18.01.2014 - 19.01.2014
MTB maratón
Bratislava (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (32)
arvusBACHROSbonfobubeledrifter_00intoxicajankostajanoheftyJeannajjsanKaskajaKolivongstonKTM-145kubakmartincaMatho2MentalCoachmichalCCRmilsuMiso87P3terpeposanpeterppPeto02Pogyquoman1Richi2909SakvisstawotodamTurbi123
Vyborny maraton.
len zopar napadov:
-pre nas co im zblbne tachac a pre tych co ho nemaju vobec by bolo dobre aby smerovcici vedeli aspon priblizne na ktorom kilometri su ;) skusal som viacerych a ani jeden netusil
-start na vlny. mal som strasnu chut slapat a tlacili sme aj do kopcov kde sa vobec nemuselo :( a to uz nehovorim o mojom prekliati na tomto singlaci kde sa niekto vpredu rozhodol zosadnut a zosadali sme vsetci :(


Tak keď si bol v skupinke slabších tak bohužial - musiš potlačiť...Keď máš na to ,dostaň sa dopredu a nemusíš riešiť takéto problemy ;) Prvých XY pretekárov určite netlačilo,ani nezosadali z biku :)
19.01.2014 - 16:01:38
01
Tak keď si bol v skupinke slabších tak bohužial - musiš potlačiť...Keď máš na to ,dostaň sa dopredu a nemusíš riešiť takéto problemy ;) Prvých XY pretekárov určite netlačilo,ani nezosadali z biku :)

ako sa da dostat do predu ked idu vsetci ako husi? rad sa necham poucit lebo toto je moj dlho rocny problem. a stat 20 minut pred startom sa mi tiez nezda super :)
19.01.2014 - 16:36:45
00
dynatom prepáč za výraz ale pekne vytretý názor - pri časovke na biku príliš nehrozí že niekoho zabiješ keď vyletíš do protismeru. Rýchla jazda áno ale...Naviac si dávaj veľký pozor kde sa čím chváliš. Čo sa maratónu týka, opäť iba v roli pozorovateľa, zabezpečenie z môjho pohlad na maximum až na menšie nedorozumenie s wapkami. Je vtipné sledovať premotivovanosť jedincov na štarte...Škoda že nebol sneh


no myslel som si ze ste normalni, ale evidentne nie, chvalit sa porusovanim predpisov a vyzivat sa v tom..., vsetci tu nadavaju na sialencov na babe co ohrozuju cyklistov a vy robite presne to iste. uz len ostava vam popriat pri najblizsej 'casovke' uspesne trafenie dakeho stromu


Jedna vec je jazdiť neohladuplne, počas dňa, kedy je premávka a jazdiť z pravého do ľaveho pruhu a druhá vec je ísť v noci, cca 23:30-0:00 kedy je minimálna premávka, teda temer žiadna a vyžívať sa v tom, že využívaš IBA pravú stranu vozovky. Pezinská baba je omedzená na 70km/h, myslím, že z tej strany, čo sme šli my, od PK je dokonca na 90, ale nie som si istý, v zákrutách ideš max 50-60km/h. Rovinky OK, ideš cez limit, ale akurát na tej prvej od tabúľ, (kde je parkovisko) nikde inde sa cez 100km/h nedostaneš. Ak si vypočítaš priemernú rýchlosť, výjde ti okolo 73-75km/h. Čo je vlastne norma. A ak by tam aj v noci bol cyklista, ver tomu, že ako cyklisti by sme ho obiehali tak, aby nebol obmedzený. V meste tmax nikdy nešiel cez 50 a mimo mesta bežne maximálne 70, keďže treba šetriť. To len pre info :)
Hej, čo som napísal s tými "časovkami", uznávam to je fakt debilný nápad, beriem ho späť. :)
19.01.2014 - 16:39:24
00
Ja ako čistokrvný bežec som vlani dostal skvelý nápad prihlásiť sa na kombináciu. Cyklo-príprava spočívala v asfaltovom jazdení do a z roboty, cca 17 km denne :-)
Do súťaže som napokon odštartoval s manželkiným horákom, napriek malému rámu rozhodne lepšia voľba ako môj krosáčik s hladkými gumami. S tým by som bol v blate ešte teraz.
Blata veru požehnane, jedine na singli nad Vydricou nebolo, tam zas pod kolesá skákali obnažené korene. Do jednej krízovky ma poslal kameň, pár krát som lietal v koľajách. Reťaz spadla raz, ja ani to.
Štartoval som pomerne dosť vzadu, takže som celú cestu niekoho predbiehal :-) Akurát v záverečnom zjazde som odmietol hrať hru "traf svoj strom" a brzdil som čo to dalo. Celkovo 127., v kategórii 47., na prvý cyklo pretek pocity pozitívne. Organizácia klapala, stan super, občerstvenie ok, spokojnosť.
Dnes v behu 16. miesto celkovo a konečné umiestnenie v kombinácii 20. miesto.
19.01.2014 - 16:49:47
04
Dynaton nie je mojim cielom sa do teba navazat, ale chcem ti povedat, ze sa moc necudujem ako to tu na slovensku vyzera. Niekto sa pochvali na Facebooku ako porusuje zakon a zvysok kamosov mu da este like ze je Borec...Vid vyrub stromov na Kolibe. A toto je to smutne. Pre niekoho je normalne jedno, pre druheho ine a tak to tu potom vyzera.

Vsetci obcas porusime zakon, len otazka je co mozeme napachat.
Ja viem ze si dobry zavodnik a mas super reflexy, len obcas sa stane ze niekto spravi nieco co si necakal (napriklad z lesa vybehne srnka) a vtedy ti to uz nepomoze. Jediny rozdiel bude ci si siel 70, alebo 130....

Prajem ti vela km bez nehod.



Jedna vec je jazdiť neohladuplne, počas dňa, kedy je premávka a jazdiť z pravého do ľaveho pruhu a druhá vec je ísť v noci, cca 23:30-0:00 kedy je minimálna premávka, teda temer žiadna a vyžívať sa v tom, že využívaš IBA pravú stranu vozovky. Pezinská baba je omedzená na 70km/h, myslím, že z tej strany, čo sme šli my, od PK je dokonca na 90, ale nie som si istý, v zákrutách ideš max 50-60km/h. Rovinky OK, ideš cez limit, ale akurát na tej prvej od tabúľ, (kde je parkovisko) nikde inde sa cez 100km/h nedostaneš. Ak si vypočítaš priemernú rýchlosť, výjde ti okolo 73-75km/h. Čo je vlastne norma. A ak by tam aj v noci bol cyklista, ver tomu, že ako cyklisti by sme ho obiehali tak, aby nebol obmedzený. V meste tmax nikdy nešiel cez 50 a mimo mesta bežne maximálne 70, keďže treba šetriť. To len pre info :)
Hej, čo som napísal s tými "časovkami", uznávam to je fakt debilný nápad, beriem ho späť. :)
19.01.2014 - 17:03:51
01
Ja by som to nedal ani sem, keby sa mi to nehodilo do kontextu :D Ale máš pravdu, je to tak, ako si napísal. :)
19.01.2014 - 17:07:37
00
- V noci na Babe sa to tam o takom case hemzi vysokou zverou len taka radsost, moc by som to neryskoval.

- Blato na maratone sice bolo, ale vobec nelepilo, islo sa na nom skoro ako na suchu, drzalo, nesmykalo, az na jeden usek co si pamatam ze bolo lepkave. Ak na tom mavate problem, treba natrenovat, dost ludi pred cestou ktora sa dala kludne prejst brzdilo a stracalo tazko ziskanu rychlost. Postavit zo sedla, pozerat dalej pred seba, mat co najvaciu rychlost a ono to ide lepsie a bezpecnejsie ako pomaly, si myslim.
19.01.2014 - 17:59:08
00
No toto ozaj musim uznat ze Dynatom to s tym debilkovstvom vychytal na :y:
a este dotoho zatiahol kamarata :handshake: :D
a ked uz niekto NIKDY nesiel v meste cez 50 :rofl: a mimo mesta max 70 este vacsi :rofl:
Tak uz je uplny prejav mudrej hlavy ist cez babu po tme 135.
Sa na to neuraz moc, ale ozaj sa nechval uz kazdou krepou kravinou na nete.
19.01.2014 - 19:15:54
00
Jedna vec je jazdiť neohladuplne, počas dňa, kedy je premávka a jazdiť z pravého do ľaveho pruhu a druhá vec je ísť v noci, cca 23:30-0:00 kedy je minimálna premávka, teda temer žiadna a vyžívať sa v tom, že využívaš IBA pravú stranu vozovky.

aby vas nespomalila nejaka srnka/jelenica...

vidim ze si objavil bold - netreba to prehanat :)
19.01.2014 - 19:19:22
00
K off topicu len tolkoto:
http://www.mojevideo.sk/video/1d8b9/tesne_pred_zrazkou.html

A mozeme ist naspat k maratonu.
19.01.2014 - 19:47:14
04
Jedna vec je jazdiť neohladuplne, počas dňa, kedy je premávka a jazdiť z pravého do ľaveho pruhu a druhá vec je ísť v noci, cca 23:30-0:00 kedy je minimálna premávka, teda temer žiadna a vyžívať sa v tom, že využívaš IBA pravú stranu vozovky.

Tak toto je už riadna stupidita. Tomáš v noci zákony neplatia?
Celú debatu by bolo treba presunúť do "Skúseností s vodičmi"
19.01.2014 - 20:38:53
00
ako sa da dostat do predu ked idu vsetci ako husi? rad sa necham poucit lebo toto je moj dlho rocny problem. a stat 20 minut pred startom sa mi tiez nezda super :)


Toto sa stáva takmer na všetkých maratónoch... Ľudia nevedia odhadnúť svoje schopnosti a/alebo sú premotivovaní a na štarte sa postavia na nesprávne miesto, teda pomalší príliš dopredu a rýchlejší príliš dozadu. Potom príde prvá ťažšia pasáž a zosadajú aj tí, čo by inak nemuseli.

Mňa ale strašne hnevá iná vec. Stojím na štarte 20 minút pred výstrelom, aby som mal aspoň ako-tak výhodnú pozíciu, trasiem sa od zimy, rozjazdený tým pádom nie som, no dve-tri minúty pred výstrelom si to do prvého radu "nacúva" skupinka "pretekárov", mená sú zakaždým viac-menej tie isté. (Prípadne prehodia bajk cez "zábradlie" a natlačia sa tam z boku, efekt je prakticky rovnaký)

Okrem toho, že mi to príde ako maximálna drzosť a totálna neúcta k súperom, spôsobia tým to, že minimálne tí v prvých radoch tam stoja natlačení ako sardinky a každý takýto "prehustený" štart dosť silno zaváňa pádom. (o to viac, keď sa idú preteky typu od začiatku do konca čo to dá)
19.01.2014 - 20:42:31
06
Ahojte
Tiež by som sa chcel vyjadriť k maratónu veľmi rád som sa zúčastnil trať bola super až na ten pretlak jazdcov na niektorých úsekoch možno niekedy aj neskúsenosť spomaľovala rýchlosť
Ale sklamalo má niečo iné keďže som si nebol istý účasťou nezaregistroval som sa dopredu ale až na mieste za poplatok 25€ čo sa mi zdá dosť veľa peňazí keďže som obdržal igelitku s dvomi letakmi a pohár čaju na bielom kríži samozrejme guláš v cieli
očakával som trošku viac za 25€
Ale čo už aspoň som si zajazdil
19.01.2014 - 21:38:08
00
Toto sa stáva takmer na všetkých maratónoch... Ľudia nevedia odhadnúť svoje schopnosti a/alebo sú premotivovaní a na štarte sa postavia na nesprávne miesto, teda pomalší príliš dopredu a rýchlejší príliš dozadu. Potom príde prvá ťažšia pasáž a zosadajú aj tí, čo by inak nemuseli.

Mňa ale strašne hnevá iná vec. Stojím na štarte 20 minút pred výstrelom, aby som mal aspoň ako-tak výhodnú pozíciu, trasiem sa od zimy, rozjazdený tým pádom nie som, no dve-tri minúty pred výstrelom si to do prvého radu "nacúva" skupinka "pretekárov", mená sú zakaždým viac-menej tie isté. (Prípadne prehodia bajk cez "zábradlie" a natlačia sa tam z boku, efekt je prakticky rovnaký)

Okrem toho, že mi to príde ako maximálna drzosť a totálna neúcta k súperom, spôsobia tým to, že minimálne tí v prvých radoch tam stoja natlačení ako sardinky a každý takýto "prehustený" štart dosť silno zaváňa pádom. (o to viac, keď sa idú preteky typu od začiatku do konca čo to dá)


Suhlasim a navyse dodam, ze mna trosku mrzi aj to, ze tito pani sa bez hanby nechaju porovnavat s nami amatermi, ktori denne makame v robotach a pomedzi to sa starame o svoje rodiny s detmi. Je sice pekne a chvalihodne, ze si chcu mozno potrenovat, zasutazit a porovnat s nami sily, ale este ich za to aj vyhodnocovat a tlieskat im, ze nam to zas len natreli je mi uz trapne.
Inak paradny maraton, na urovni a ak Boh da, pridem znova.
19.01.2014 - 21:57:21
00
pridávam moju fotogalériu, tentokrát v trošku inej forme :cash:
19.01.2014 - 21:58:27
02
keyboard_arrow_up