zdravim, chcem si kupit cestny bike, nic drahe, bude to moj prvy a neviem ci ma to bude bavit.
moja otazka : nasiel som tieto dva bicykle, stoja priblizne rovnako. Merida 904 je 5 rocna - vaha 8,5 kg
a merida 91 je dvojrocna a vaha 9,6 tusim. Do komponentov sa teda nerozumiem vobec. Tak ma zaujma Vas nazor, ze ktory skor ? ci starsi a lahsi alebo novsi a tazsi a ci vobec ja ako amater cyklista pocitim to kilo navyse .
Dakujem , pripajam obrazky. www.bazos.sk
www.bazos.sk
10.02.2014 - 19:37:46
00
ten dolny vyzera byt o dost mensi. celkovo vyzera byt tak pre teenagera aj ked ma asi leosie kolesa a urcite ma lepsie pedale. ak ti nebude maly tak by som ti radil ten dolny ale myslim si ze ti bude maly alebo ten horny ti bude moc velky lebo ten vyzera byt od cloveka cez 190cm
10.02.2014 - 21:54:58
00
K tomu vrchnému Merida Road Ride 91, jazdím na ňom rok, a nemám voči nemu žiadne výhrady. Je tam Sora, pokiaľ nie si profík, podľa mňa bohate stačí, má tichý chod a za 5 200 km nebola potrebná žiadna oprava, radí tak ako má. Mám veľkosť M/L a myslím, že pri cca 180 cm to stačí + základný predstavec. Nie som spokojný so sedlom, pretože na jednej strane sa celé zafarbilo a postupne sa vyšúchala farba z neho a musel som ho vymeniť za iné (aj keď problém mohol byť v nohaviciach ako mi bolo povedané). Základné plášte Maxxis Detonator sú skvelé, ale vymenil som pôvodné 25 mm za 23 mm. Čo sa týka rámu, tak ten je hliníkový s karbónovou vidlou a ako cyklista amatér, jazdiaci osamote a v skupine, nie na pretekoch, nepovažujem 9,5 kg hmotnosť za problém, pravdaže pri jazde v skupine v prudkých kopcoch pocítiš jeho hmotnosť na rozdiel od 8 al. 7 kg bicyklov. Páčia sa mi lanká ukryté v ráme (to nemajú ani niektoré drahšie Spešly) :) A inak proti nemu nemám nič, za rok ma ani raz nesklamal :l:
11.02.2014 - 12:22:26
00
dakujem pekne za odpovede, hadam sa mudro rozhodnem :)
11.02.2014 - 14:34:27
00
keyboard_arrow_up