MSR XC 2012 – Valča

21.07.2012 - 22.07.2012
XC preteky
Valča (Slovensko)

Propozície, Výsledky
Fotky z Valče sa nachádzajú na: http://www.skzniev.sk/foto.html , ďalšie odkazy na albumy budú čoskoro pridané
31.07.2012 - 13:22:09
00
Budúcu nedeľu (12.5.2013) pokračuje slovenský pohár XCO 2. kolom v Smoleniciach na nádhernej trati v zámockom "parku". Ako tak pozerám propozície, tak to bude jedno z mála maratónskych "kroskáuntry". :-D
03.05.2013 - 08:51:30
00
"kroskáuntry" :D :D :D dobréé :D
10.05.2013 - 18:35:19
00
Vie niekto už termín pretekov SP XCO na rok 2014? Na stránke zväzu som nič nenašiel, tak som im napísal, som zvedavý čo odpíšu. Hádam nechcú zverejniť kalendár mesiac pred prvými pretekmi :P...
06.01.2014 - 08:56:41
00
A ty nevieš, ako to býva ostatné roky? Počkaj si aspoň 2 mesiace ešte. Ak vôbec...
06.01.2014 - 09:37:27
00
13.4.2014 Turč. Teplice MTB XC .Slov. pohár .
06.01.2014 - 12:29:18
00
A ty nevieš, ako to býva ostatné roky? Počkaj si aspoň 2 mesiace ešte. Ak vôbec...

Práveže som chcel prvýkrát absolvovať celú sériu...dik Roman aspoň za termín prvého preteku ;)
07.01.2014 - 19:55:28
00
Je toho v XC ale, málo. každý z mužov radsej ide jazdiť hoby ,masters atd, ale ked sa v Mužoch Elite postaví na start 15 ludí, z toho 3-5 ktorí z rozdielom triedy medzi 1-5 miestom, je to smutné. Organizátori to nemaju lahké a je ťažké nájsť niekoho kto do toho ide. Na SVK prestal byť záujem zo strany bikerov o XC a potom sa to odráža aj na organizátoroch. To už je na tom lepsie na jeseň cyklokros ,ako v sezóne CXO. Určite je to aj odzrkadlenie financnej situácie spoločnosti . Viem čo to obnáša, nieje to lahké zohnať ludí ,peniaze a povolenia na pozemky. Skrátka je to kopec starostí a nakoniec zistíš že máš 15 mužov a 6 žiakov na štarte. Dostať dnes 200 bikerov na xco je len sen .
08.01.2014 - 09:58:53
04
vela ludi sa XCO boji jazdit. Vidia asi silnu konkurenciu inak si to vysvetlit neviem. Radsej sa idu nahanat na maratony kde je vsak uplne ina uroven ako si poriadne zapretekat. Chcem xco tento rok skusit aspon pocitim na vlastnej kozi ake to je byt na poslednom mieste. Ale budem mat pocit ozajstneho preteku pretoze ked na maratonoch vidim pretekat ludi v sanadloch jazdiacih na bicykloch s namontovanym prednym a zadnym kosikom sa mi chce plakat...
12.02.2014 - 11:03:07
00
XC je jedna s disciplín olympiády a zaujímalo by ma koľko účastníkov sa zúčastňuje napr. v Čechách. Prípadne ako funguje podpora zo strany zväzu cyklistiky u nich. Všetko je hlavne o € , ak sa má niekto prepracovať so elity, neviem si predstaviť bez sponzorov alebo rodiny. U nás sa musí niekto narodiť , aby dosiahol vysledok vo svete ako Sagan, až vtedy možno príde k nejakej podpore. V XC - čku sa zatiaľ zo SVK nikto výrazne nepresadil, tak zostáva to zatiaľ na podpore SZC v oblasti mládeže. Som rád, že vlani fungoval aj Turickap a dúfam, že bude pokračovať. Ideálne by bolo prevziať model z krajín, kde fungujú národné série a držím palce kompetentným. Tento rok sa zúčastním aj s našou mládežou na sérii . Ak máte niekto info o zahraničných národných sériách dajte sem.
12.02.2014 - 20:04:56
00
... Radsej sa idu nahanat na maratony kde je vsak uplne ina uroven ako poriadne zapretekat ... ked na maratonoch vidim pretekat ludi v sanadloch jazdiacih na bicykloch s namontovanym prednym a zadnym kosikom sa mi chce plakat...

Mne sa chce zas plakať nad príspevkami ako je ten tvoj.
Neviem, akým právom si dovoľuješ zhadzovať ľudí, ktorí neprišli na maratón s cieľom vyhrať, ale možno len s cieľom prekonať seba samých, či spoznať nové miesta, či kvôli čomukoľvek inému.
Za seba ako pretekára a aj organizátora môžem povedať (a myslím si, že by súhlasili aj organizátori maratónov, či akýchkoľvek iných pretekov), že som rád za každého človeka, ktorý sa postaví na štart a je úplne jedno, či sedí na biku za pár tisíc alebo za pár drobných, a či má obuté tretry alebo sandále.
Neviem koľkých resp. ktorých maratónov si sa zúčastnil, že si dovolíš napísať niečo v zmysle o nemožnosti si poriadne si zapretekať. Také tvrdenie môže podľa môjho názoru prezentovať niekto, kto vyhráva jedny preteky za druhými a už ho to nebaví. Ak sú iniciály tvojho mena L. G., tak do takej skupiny pretekárov nepatríš.
12.02.2014 - 21:15:42
011
RaBa evidentne si ma nepochopil. Nikoho nezhadzujem a nad nikoho sa nepovysujem. Podstatou mojeho ppríspevku bolo porovnať uroven pretekov xco a xcm. A citaj pozornejšie. Ja som sa do takej skupiny akú pretekarov akú tu spominas ani nezaradil!
12.02.2014 - 22:07:18
00
Tvoj príspevok som si prečítal viackrát a ak som nepochopil, čo si ním chcel povedať, tak si asi nenapísal to, čo si si myslel.
Reagoval som na dve vety z tvojho príspevku, ktoré sú uvedené v citácii.
Dovolím si trocha skrátiť druhú vetu z citácie (zmysel však ostáva zachovaný) - "ked ... vidim pretekat ludi v sanadloch ... sa mi chce plakat" - ak toto nie je zhadzovanie, tak potom už neviem, čo ním je ...
Áno, máš pravdu, sám si sa nezaradil do skupiny, ktorá podľa mňa môže tvrdiť, že na SVK maratónoch sa nedá poriadne zapretekať, a neradím ťa do nej ani ja (toto neber ako urážku, neradím sa tam ani ja sám). A práve preto, podľa mňa, takéto tvrdenie z tvojej strany nie je opodstatnené.
Ak chceš porovnávať úroveň pretekov XCO a XCM - koľkých pretekov a ktorých si sa zúčastnil?
12.02.2014 - 22:39:15
00
Jazdím iba rok. Popri práci ttoho vsak moc nestiham takže v 2013 bolo tých pretekov 10. Vsetky radene do xcm. Xco chcem skúsiť tento rok práve preto ze si myslim ze uroven po viacerých strankach je niekde inde. Ak si to nemyslis vyved ma prosim z omylu ;-) a myslim ze už sme dosť off topic tak ak to chceš ďalej rozpitvavat kľudne napis správu :-)
12.02.2014 - 22:57:00
00
Ja si to teda rozhodne nemyslím. Po akých stránkach je tá úroveň XC pretekov niekde úplne inde? Z hľadiska účasti rozhodne nie, z hľadiska fyzickej náročnosti takisto nie, tak isto sa môžeš zničiť na 100 km maratóne ako na 30 km XC, na tom maratóne podľa mňa ešte viac. Akurát technická náročnosť býva na XC tratiach spravidla vyššia ako na maratónoch.

Ja som toho názoru, že preteky sú také, aké si ich spravíš. Treba sa zúčastniť a zajazdiť si, každý takým štýlom, aký mu vyhovuje. Niektorí sa "naháňajú" za umiestneniami, iní sú radi, keď preteky dokončia a nájdu sa aj takí, ktorí sa prídu len povoziť, hoci aj so sandálami na nohách. Každému čo mu patrí. Sťažovaním sa, že tie-ktoré podujatia nemajú úroveň ničomu nepomôžeš.
13.02.2014 - 08:48:17
01
keyboard_arrow_up