http://hn.hnonline.sk/c1-21560490-v-les ... -cyklistov

Spoved lesnika (vidi do toho riadne :lol: ):
http://hn.hnonline.sk/c1-21560180-ide-o ... kle-a-kone
06.07.2007 - 07:40:24
00
http://www.sme.sk/c/3380733/shooty.html

kuknite :-D ten červeny seat nema chybu :lol: možno to bude aj takto vyzerať
06.07.2007 - 15:27:20
00
http://www.sme.sk/c/3380733/shooty.html

kuknite :-D ten červeny seat nema chybu :lol: možno to bude aj takto vyzerať

Tak si to asi predstavuju budeme jazdit po horach na autach a motorkach a bude to asi v pohode "podla zakona" :twisted:
06.07.2007 - 16:49:26
00
No vidim to tak, ze bude treba so sebou vozit ocelovu retaz, na somarov, aby sa clovek dokazal obranit utokom. Jazdit solo a neozbrojeny bude od septembra rizikom.
06.07.2007 - 17:51:21
00
Kde si to videl?


Az teraz som sa dostal na net kedze si vybavujem svadbu ... ale vidim ze uz to bolo zodpovedane ;-]
06.07.2007 - 17:53:20
00
spoznal sa niekto v spravach na JOJke z Devinskej akcie?
06.07.2007 - 18:11:40
00
Tak si to asi predstavuju budeme jazdit po horach na autach a motorkach a bude to asi v pohode "podla zakona" :twisted:


no jo... inac ten na tom aute je Gašparkovič.... :-D jeho Leon ktorým chodil na preteky napr. na Pezinskej Babe :-d
06.07.2007 - 18:44:12
00
Tak nam nasi(?) najvyssi predstavitelia odpovedali:

http://www.sme.sk/c/3383200/Gasparovic- ... lavam.html


"Poniektorí slovenskí žurnalisti možno nadobudli dojem, že to najdôležitejšie na oslavách štátneho sviatku sv. Cyrila a Metoda sú protestné podujatia hŕstky nespokojných cyklistov. Urazili tým všetkých tých, ktorí s patričnou úctou nazerajú na dejinné pôsobenie Cyrila a Metoda na historickom území Slovenska a na ich prínos pre slovenskú vzdelanosť a kultúru. "


Sme len hrstka nespokojnych cyklistov co im narusuju oslavy. Mozno im ani nechutil kvoli nam obed. DVB
06.07.2007 - 22:58:52
00
tiez som si vsimol... :(
06.07.2007 - 23:34:12
00
...Mozno im ani nechutil kvoli nam obed...


niezeby som bol zloprajny, ale mohli sa nim aj zadrhnut...hlupaci
07.07.2007 - 09:26:00
00
Trošku odbočím, dnes som bol ohrozovať aj s kamošom peších turistov v Kremnických vrchoch ale ohrozil som len tesne pod sedlom Tri Kríže 2 motorkárov, jednu Ladu Nivu, a nejaký druhý offroad, tri odstavené osobáky 7 kilometrov za zákazom vjazdu, ďalej som ohrozil osobák s vlečkou plnou bukovej metroviny (no nekúp to) a jedno UNC alebo také niečo pilne rozširujúce lesnú cestu - zrejme kvôli budúcej zvýšenej ťažbe; takisto som si nemohol nevšimnúť sebevražednú trasu po modrej značke z Rudnej poľany dolinou Čierna voda do Ihráčskej píly - tam nepriebehalo zvážanie dreva - tam prebiehal drevnocestný bordelmasaker - vyhnite sa tejto "ceste" :evil: Turistov som nestretol za 4 hodiny žiadnych ak nerátam pána s rodinou s auta v zákaze vjazdu parkujúceho 900mnm.
08.07.2007 - 20:27:08
00
Trošku odbočím, dnes som bol ohrozovať aj s kamošom peších turistov v Kremnických vrchoch ale ohrozil som len tesne pod sedlom Tri Kríže 2 motorkárov, jednu Ladu Nivu, a nejaký druhý offroad, tri odstavené osobáky 7 kilometrov za zákazom vjazdu, ďalej som ohrozil osobák s vlečkou plnou bukovej metroviny (no nekúp to) a jedno UNC alebo také niečo pilne rozširujúce lesnú cestu - zrejme kvôli budúcej zvýšenej ťažbe; takisto som si nemohol nevšimnúť sebevražednú trasu po modrej značke z Rudnej poľany dolinou Čierna voda do Ihráčskej píly - tam nepriebehalo zvážanie dreva - tam prebiehal drevnocestný bordelmasaker - vyhnite sa tejto "ceste" :evil: Turistov som nestretol za 4 hodiny žiadnych ak nerátam pána s rodinou s auta v zákaze vjazdu parkujúceho 900mnm.


Mozno by stalo za to zbierat taketo informacie a posielat ich najvyssej trojici aby pochopila vocogo. Teda pre pripad ze by velmi dobre nevedela, ze vocogo.
08.07.2007 - 20:43:47
00
no pozrite sa ako cyklisti znicili tuto cestu...

Prílohy:

Komentár súboru: je to pri kosariskach
DSC00036.JPG
DSC00036.JPG 98.1 KiB thumb_up0thumb_down

08.07.2007 - 21:44:54
00
Cyklistov v Slovenskom raji sa zákaz nedotkne

(top)


Spišská Nová Ves - Novela zákona o lesoch, ktorá obmedzuje pohyb cyklistov po lese, sa cyklistiky v Slovenskom raji nedotkne. Pohyb na bicykloch v národnom parku je totiž už upravený návštevným poriadkom. Ten jasne hovorí, že cyklisti sa v Slovenskom raji môžu pohybovať len po cyklotrasách.


„V národnom parku platí tretí stupeň ochrany prírody a v zmysle zákona je pohyb cyklistov dovolený len po vyznačených cyklotrasách. Po iných cestách sa cyklisti pohybovať nesmú. Novela zákona rozširuje tento zákon na všetky lesy aj v prvom stupni ochrany. Nás sa teda nijako nedotkne," vysvetľuje hovorca Správy Národného parku Slovenský raj (NP SR) Tomáš Dražil.


V Slovenskom raji je v súčasnosti 14 cyklotrás. Cyklisti majú k dispozícii 45 kilometrov cyklistických trás v národnom parku a okrem toho môžu využívať ďalších 65 kilometrov v jeho ochrannom pásme.


Podľa sčítania cykloturistov tu denne zaregistrujú priemerne 100 ľudí. Rovnaký počet ľudí denne prejde na bicykloch nevyznačenými cyklotrasami. Spomedzi nich cyklisti preferujú najmä cestu z rekreačného strediska Košiarny briežok na Čingov, z Košiarneho briežka na Klauzy a pod Medvediu hlavu. Správa NP SR plánuje rozšírenie siete vyznačených cyklotrás. „Všetko záleží od vlastníkov pozemkov. Práve vysporiadanie pozemkov je najväčším problémom, na ktorom to stojí už niekoľko rokov," tvrdí T. Dražil.


Cyklisti jazdiaci mimo vyznačených trás sú z pohľadu ochrancov prírody problémom. „Terénnou jazdou mimo ciest a vyznačených cyklotrás dochádza k poškodzovaniu cenných biotopov a vyrušovaniu živočíchov, ktoré nestačia reagovať na rýchly a pomerne nehlučný pohyb cykloturistov. Brzdenie na strmých svahoch rozrušuje ochranný rastlinný kryt pôdy, čo urýchľuje jej eróziu," uvádza Správa NP SR v návrhu Programu starostlivosti o národný park.


Za jazdu bicyklom mimo vyznačených chodníkov môžu strážcovia prírody nedisciplinovaných cyklistov pokutovať až dvomi tisíckami.



Kam bicyklom v Slovenskom raji


modrá značka: Mlynky - Hajdukova lúka - Biele Vody 7 km, Mýto - Kopanec - Krivian 22 km, Spišské Tomášovce - Smižany 2 km



zelená značka: Novoveská huta - Hajdukova lúka 10,5 km, Pri Podlesku - Podlesok - Kláštorisko 6,5km, Smižianska Maša - Košiarny briežok 3 km, Dobšinský kopec - Stratená - Dobšinská Ľadová Jaskyňa 8 km


žltá značka: Spišská Nová Ves letisko - Košiarny briežok 2 km, Palcmanská Maša -Dobšinská Maša - Pod Čižmou 3 km, Ďurkovec rázcestie - Pri Tomášovskom výhľade - Spišské Tomášovce 4 km, Spišský Štiavnik kaštieľ - Vydrník - Hrabušice 6 km


červená značka: Smižany za Hornádom - Smižianska Maša - Spišské Tomášovce 7,5 km, Hrabušice - Betlanovce - Spišské Bystré 15 km


(zdroj: Správa NP SR)
08.07.2007 - 22:09:10
00
...jedno UNC alebo také niečo pilne rozširujúce lesnú cestu - zrejme kvôli budúcej zvýšenej ťažbe...


to rozsirovalo kvoli bajkerom, ked uz budu moct jazdit len po cestach sirsich ako 4m... (smiech cez slzy)
08.07.2007 - 22:10:36
00
keyboard_arrow_up