S touto firmou máme len dobré skúsenosti. Došlo nám oltre, ktoré málo komplet odtrhnutú zadnú stavbu, a prasknutú hornú rámovú. Bez upozornenia, alebo dlhšieho a pozornejšieho hladkania rámu :lol: si ani nevšimnete, opravené miesto.

Bike ďalej funguje, a opraviť nieje problém ani rúrky tenšie ako malíček :) (horné rúrky na zadnej stavbe) Chlapík mi už vysvetľoval prečo je to pevnejšie, ale som hlava deravá a zabudol som to :D
19.02.2014 - 21:55:59
03
Celkom sa to hodi k teme ;)

scontent-a-fra.xx.fbcdn.net
19.02.2014 - 22:02:26
00
to musel byt lacák ,keď zabudol ,že ho ma na streche :D
19.02.2014 - 22:09:41
01
Preco potom ten ram nevyrobia pevnejsie hned ? :lol:


Asi preto, prečo sa už skoro nerobia slušné 150 mm pružinové vidlice. Hmotnosť, hmotnosť, hmotnosť.
20.02.2014 - 07:20:15
00
matvej11: kamaratovi sa podarilo zlomiť cestny rám Scott Addict na dvoch miestach. vtedy si to dal opravovat niekam do čiech. ked sa to vrátilo ani sme nevedeli kde to bolo. odjazdil na tom ešte dve sezony bez toho aby bola narušena geometria a niekde niečo vrzgalo alebo znovu praskalo.
Jeho kamaratovi vošla do drahy stena a hlinnikovy Scott Scale dopadol podobne ako ta KONA o par prispevkov hore. Ale tu už dohromady nikto nedal všetko ok ale ram na totalku.

daj info ci kamarat dostal na tu opravu aj zaruku. samozrejme keby som bol v tej situacii ja, taktiez by som si to dal zalatat. karbon je voci hliniku niekde inde to mi je jasne. cim viac hlinikovy komponent pracuje tym skor v nom vznikaju mikrotrhliny ktore sa casom prejavia prasknutim. ( silva by o tom vedela popisat :lol: ) takze s casovou vydrzou je na tom hlinik biedne. na margo karbonu mi pripada komicke ked tu tvrdite ze po oprave to ma este lepsie vlastnosti. keby to bolo take jednoznacne a jednoduche ako tvrdite tak maju karbonove ramy minimalne 10r zaruku ak nie dozivotnu. sak pri pripadnej demolacii vam vyrobca zabezpeci opravu ktora bude splnat lepsie vlastnosti ako nova. tot len moj nazor na vec :)
20.02.2014 - 07:49:00
01
v rovnakom mieste sa to uz nezlomi-ako zrastena kost...
a napr.tu http://www.karbon-servis.cz/ davaju 3 mesiace zaruku na opravu...


Naposledy upravil kvakob dňa 20.02.2014 - 08:02:11, celkovo upravené 1 krát.

20.02.2014 - 07:52:37
00
jj mam kolegu čo robí s karbonom.. videl som ako sa to plata brusi plata brusi plata atd. to miesto je pevnejšie pri oprave je tam viac vrstiev. Je doležité všetko poškodené a rozlepené vlakno odstraniť
20.02.2014 - 07:54:44
01
matvej: tu zaruku ti nikto neda, pretoze karbon je nachylny na mechanicke poskodenia, nie unavove. A to je viacmenej zalezitost pouzivatela (pady...) a nie je to vyrobna vada. To by potom musel vyrobca do konecnej ceny zaratat aj pripadne opravy po padoch.
Z vlastneho rybnicka: SC dava na karbonaky 5 rocnu zaruku na vyrobne vady a pre 1 majitela dozivotne nahradu poskodenej casti ramu (hlavny trojuholnik, zadna stavba) za vyrobne naklady. To plati pre akekolvek totalne poskodenia vplyvom padov.
20.02.2014 - 09:52:58
00
volodaj: nielen hmotnost .. ale pruznost a dalsie aspekty, kedze z karbonu sa moze robit hocico, bud pevnejsie ako ocel, alebo pruzne ako guma (skoro). Ale sem tam nejake poskodenie opravit asi nema nejaky vplyv na funkciu.
romax:skoda, ze uz ten ram co mas nepredavaju / nerobia :( .. je to pre mna asi jedina mozna nahrada za GF
20.02.2014 - 09:56:53
01
nj, uplne vyradili 26" z ponuky XC a AM bikov. Ostal len TRc, zdvih 125mm :-(
20.02.2014 - 10:22:10
00
matvej11: záruku neviem či dostal, ale aj po dvoch rokoch dennodenneho použivania mu bajk vydržal a stale drží.
romanx: Karbon je dosť odolny aj voči mechanickému poškoveniu. Zasa závysí od kvality. Napr cannondale používa karbon pre vojenské účely. a jeho pevnosť a odolnosť je vyššia ako v pripade hlinniku či ocele.
To je tak ked parametricky podobný bajk stojí 2000€ a 4000€.
20.02.2014 - 11:31:37
00
Mechanickym poskodenim som myslel pady na ostre sutre, odletujuce ostre kamienky a pod. Tam ti nepomoze ani hypersuperkozmicky karbon. Preto sa exponovane miesta (napr. spodna ramovka) uz fabricky chrania bud integrovanymi chranicmi z gumy, plastu alebo tkaninami vpletenymi do povrchovej vrstvy trubky, ktore su schopne absorbovat a rozlozit energiu.
Inak mne netreba hovorit o odolnosti karbonu. Mam dva karbonaky. Len treba spravne vyberat stopu a nejazdit jak prasa. :-)
20.02.2014 - 11:42:38
00
aj po dvoch rokoch dennodenneho použivania mu bajk vydržal a stale drží

Vsak je to cestak a neskacu sa na nom x metrove skoky s nie vzdy idealnymi dopadmi, tak preco by nemal vydrzat? Pisal som, ze do obchodu po rozky su opravene ramy OK, ale neverim, ze nejaky DH/FR ram s odpalenou hlavou je po oprave tak spolahlivy ako pred poskodenim a stoji za to riskovat na nom polety, dropy a zle dopady. Ale to je aj tak len moj problem, ze takemu ramu uz neverim. Pokojne nech si na nom ini skacu dalej. Ved nie sme rozvojova krajina, takze zdravotna starostlivost o ochrnutych ludi je vcelku akceptovatelna. :)
20.02.2014 - 12:00:55
00
Vsak je to cestak a neskacu sa na nom x metrove skoky s nie vzdy idealnymi dopadmi, tak preco by nemal vydrzat? Pisal som, ze do obchodu po rozky su opravene ramy OK, ale neverim, ze nejaky DH/FR ram s odpalenou hlavou je po oprave tak spolahlivy ako pred poskodenim a stoji za to riskovat na nom polety, dropy a zle dopady. Ale to je aj tak len moj problem, ze takemu ramu uz neverim. Pokojne nech si na nom ini skacu dalej. Ved nie sme rozvojova krajina, takze zdravotna starostlivost o ochrnutych ludi je vcelku akceptovatelna. :)


Nebermem ti tvoj nazor, ale asi si žiletku v živote nejazdil (do obchodu po rožky možno ano) Kym DH/FR váži 15-20kilo tak cestak 7-10 takže to niečo hovori aj o hrubke materialu. a ked mu pekne nakladaš kopcovite trasy tak ten ram musi znašať ine namahanie.
.
Mam Fr-ko, keby bolo z karbonu a zlomi sa už na opravovanom mieste alebo v jeho blizkosti tak už by som to bral ako neopravitelne,
20.02.2014 - 14:02:33
00
Tak aj mňa to postihlo :(( je to zlomená pätka
Toto moja mašina už asi nerozchodi :/
Fotene teraz mobilom :mp:

Prílohy:

IMG_20140220_160219.jpg
IMG_20140220_160219.jpg 309.4 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20140220_160232.jpg
IMG_20140220_160232.jpg 318.43 KiB thumb_up0thumb_down

20.02.2014 - 16:10:01
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up