už sa teším kedy bude v karpatoch prvá svetelná križovatka, J&T mi bude ponúkať, že to na čo som bol hrdý môžem vlastniť, budem klučkovať medzi súkromnými majetkami šedých eminencií, prepletať sa cez single a asfaltky z eurofondov a svoje roky >1996, kedy som začal bajkovať s mojím Kineticom budem asi volať "staré dobré časy". samozrejme dúfam, že pribudne ďalší šport, ktorý bude potrebovať ďalšie obchádzky či naopak viac adrenalínu, povolenia sa vybavia, rozj*beme dalsie kopce a urobí sa hrebeňový tunel alebo ja neviem čo. no a nezabudnime, že takto má spolu s ťažbou v CHKO vyzerať trvalo udržateľný rozvoj LOL.
26.02.2014 - 11:49:23
00
quidoo ano, chod to vyssou, ja som vcera tiez radsej mal ist tadial, ale myslel som ze to nebude take zle na modrej.
tam hore potom budes mat este par 10 metrov hlboke kolaje, ale to bol ten lepsi usek
26.02.2014 - 13:39:49
00
Kks, zastavte tie hovada bezkarske :o .. to co ma znamenat ? A nepisu nic o povoleni ..

edit: ak to rozbagruju az na 3KK, tak sa tade bude jazdit na dzipoch, to som si isty, doteraz to neslo. Ale toto nedokazem pochopit, toto mohlo vymysliet len totalne hovado .. toto nespravia ani polovnici, ani lesaci.
26.02.2014 - 16:45:33
01
tak tých 300 výškových to asi nebude,ale ani 60 nie,niečo medzi tým

Je to 56m podla cykloservera a realne nie viac ako 60m. Priamo z Pezinskej Baby parkoviska je prevysenie viac, samozrejme, ale to sa jazdi na strednej az velkej pile. Myslel som len to najstrmsie stupanie, na mieste, kde doprava odbocuje zvaznica . Ak je problem tade ist vyflusnuty po vyjazde, tak na to su 3 moznosti:
- jazdit menej, aby to clovek zvladol :P
- ist vlakom z Pezinka :lol:
- ist asfaltkou z Pezinka (plus uzit si modry zjazd, ktory uz asi je tiez hore kopytom)
Aj napriek tomu, ze cas od casu to dokazem vyslapat na stredna-2,3, skoro vzdy to tlacim, obzvlast po 100+ vyjazde, pretoze je to zbytocne sa vysilovat, tlacit nemam problem a je to skutocne kusocek. Slapat vs. tlacit je uspora asi 5 sekund vs vyrazna strata energie :) Ale hlavne, ako som pisal, mimo MK su taketo stupania uplne bezne a casto aj dlhsie :) Treba si zvykat. Alebo ten kopec vybagrovat. To je tiez riesenie ako nam predviedli ..

Mal som rad ten usek od KH po 3KK, lebo to bolo uz postupne dole kopcom, ale ked z toho spravia to, co spravili, tak neviem uz fakt ;(
26.02.2014 - 16:54:20
00
To akože zarovnali rigolky na Konské Hlavy v nastrmšom úseku od Baby a teraz sú happy, že sa im bude tade lepšie bežkovať? / Padať v tom strmom úseku na bežkách aj tak budú./Či len kvôli tomu aby cez Konské Hlavy mohli prehnať akési zimné stroje ak náhodou niekedy nasneží a budú môť spraviť stopu?
26.02.2014 - 16:55:39
00
Tak nejak. Len chora hlava si moze mysliet, ze ked sa zrovnaju rigoly a trochu sa rozsiri ten usek, tak to zrazu bezkari v tom sklone bez problemov zvladnu zozjazdovat... Kvoli skutru co ma robit stopu to nebolo potrebne upravovat, lebo samozrejme v tom svahu sa aj tak ziadna stopa nerobi a skuter by presiel bez problemov aj po povodnom nerozsirenom stupani. Nemyslel som, ze to niekedy napisem, ale odteraz asi fakt zacnem bezkarom na hrebeni cielene nicit stopu. Oni nicia prirodu, ja im budem stopu. :(
26.02.2014 - 17:11:46
01
To je rozumný nápad. Za to, že piatim ľuďom prepne v bedni sa budeme mstiť desiatkám/stovkám ostatých. :y:
26.02.2014 - 17:30:04
03
Ved ja nepisem, ze je to rozumne. Len som nasraty za to, co urobili. Mna to prejde...
26.02.2014 - 17:35:14
00
Hmm "pekne" citanie :(
26.02.2014 - 20:02:30
00
silva - aj mna to mrzi, ze tu moc nemame radi bezkarov.
ale je tu jar, tak aspon nebudu uz ziadne dalsie konflikty.
luzne lesy su uz plne snezienok, a obcas som zacitil aj slabu vonu medvedieho cesnaku. za par dni ho tam bude plno. :sun:
je to zazrak. pred rokom na konci februara som bol cely happy, ak som vobec mohol ist par km na hradzu. nieto este na pezinsku babu po cervenej jak vcera.
26.02.2014 - 21:07:58
02
Ja by som pridal, že aj Devínska kobyla je už obsypaná snežienkami. A tu nie sú bežkári,ale iný škodca-zapratávač. Dnešný výjazd bol tak trochu aj brigádou.
26.02.2014 - 21:39:37
01
OZ pedal zajtra slavi svoje prve narodeniny v klube Fuga na Tovarenskej 14 v BA. Za podpory dobrovolnikov z kyberia.sk su na programe diskusie, premietanie, vesela reprodukovana hudba a obcerstvenie vo forme vegeburgrov a zakuskov :-)

Dobrovolny vstup pojde na aktivity OZ. Pivo maju dobre, vsetci ste vitani.

https://www.facebook.com/ozpedal/posts/10152262951416410
https://www.facebook.com/events/1398736347052776/

[/spam:)]
26.02.2014 - 22:47:00
03
pár krát zaprší a je jedno či to bude tvrdé,alebo mäkké.Voda musí odtiect a rigoly si vymyje zas.spustiť sa z k.hláv na bežkách dolu to je na mozog.
27.02.2014 - 13:44:38
00
Single po Malý Slavín/Slivu/Spariská sú luxusne suché. Akurát ma prekvapilo, že ťažba prebieha aj na lesnej ceste od rybníkov ku Snežienke a teda je to tam jemne blatové...
27.02.2014 - 17:52:36
01
Neviete nahodou niekto ci neexistuje na FB neaka stranka alebo skupina zaoberajuca sa hladanim spolocnosti na jazdy v MK? Diky moc.
27.02.2014 - 19:04:00
00
keyboard_arrow_up