alebo aj rychlosti prenesenia
27.02.2014 - 08:45:40
01
Neviem prečo si tu pletieme pojmy a dojmy. XC je toto a nie vozenie sa po asfalte a šotoline. T.j. aj skoky, ťažký technický terén, korene a všetko.


volodaj my si dojmy a pojmy nemylime. uz ta vidim pri reklamacii XC biku ako predajcovi pustas toto video a reklamujes ze sa ti nieco poskodilo po doskoku :) . v papieroch na mojom AM biku mam pisane ze nie je urceny na pretekarske ucely a skoky. samozrejme ze si skocim, aj na kroske sem tam poskocim :lol: len sa tu potom nestazujme ze to a ono hovno vydrzi. kazdy to riziko poskodenia a urazu nesieme na svojich ramenach ;)
tym predchadzajucim prispevkom som chcel len toto naznacit kedze chalanisko pise ze za to urvalo pri doskoku.


Naposledy upravil matvej11 dňa 27.02.2014 - 08:53:30, celkovo upravené 1 krát.

27.02.2014 - 08:51:30
00
a ktorý bike je potom určený na pretekárske účely?
27.02.2014 - 08:52:46
00
to neviem len pisem co mam uvedene v papieroch od biku.
27.02.2014 - 08:55:00
00
a ktorý bike je potom určený na pretekárske účely?

od sponzora
27.02.2014 - 08:56:53
09
volodaj my si dojmy a pojmy nemylime. uz ta vidim pri reklamacii XC biku ako predajcovi pustas toto video a reklamujes ze sa ti nieco poskodilo po doskoku :) . v papieroch na mojom AM biku mam pisane ze nie je urceny na pretekarske ucely a skoky. samozrejme ze si skocim, aj na kroske sem tam poskocim :lol: len sa tu potom nestazujme ze to a ono hovno vydrzi. kazdy to riziko poskodenia a urazu nesieme na svojich ramenach ;)
tym predchadzajucim prispevkom som chcel len toto naznacit kedze chalanisko pise ze za to urvalo pri doskoku.


Take it easy. Skôr mi šlo, že každý tu nazýva XC niečo, čo sa dá jazdiť na krosovom biku. Ozajstné XC je niečo úplne iné. Tu bol problém niekde úplne inde ako v tom, že to bol XC bike, na ktorom sa niečo skočilo. Menšie poskočenia (dropy do pol metra pri normálnom dopade a pod.) znesie aj hociktorý XC bike.

Kto kupuje čínska fejky nech sa nečuduje, keď mu niečo sem tam povolí. Na bývalom XC HT som jazdil skoro to isté čo teraz na AM Reign-e len pomalšie (aj to skôr kvôli tomu, že to bol môj prvý bike) a nikdy nebol problém, že by niečo povolilo. Ale je pravda, že som tam nemal 5 korunové čínské "karbónové" diely.


Naposledy upravil volodaj dňa 27.02.2014 - 09:15:04, celkovo upravené 1 krát.

27.02.2014 - 09:05:03
04
Predpokladam, ze sa este dockame viacerych takychto fotiek vzhladom na premudrelost niektorych uzivatelov tohto alebo cz fora, ktori si myslia jak vyborne nakupia cez Axpress a podobne stranky cinske fejky.
Na zamyslenie je, ze dokonca niektori sa snazia reklamovat u oficialnych dovozcov takto poskodene fejky. Napr zlomenu sedlovku, alebo vytrhane zavity v predstavci...
Samozrejme zranenie ani nic zle nikomu neprajem, ale je vidiet, ze si to niektori uvedomia az si nabiju drzku... :(
27.02.2014 - 09:11:32
014
možno len moc dotiahol šroby na predstavci :D
27.02.2014 - 09:20:54
00
Neviem prečo si tu pletieme pojmy a dojmy. XC je toto a nie vozenie sa po asfalte a šotoline. T.j. aj skoky, ťažký technický terén, korene a všetko.

Presne tak! To je skutocna horska cyklistika, enduro sa od XC lisi skor tym, ze sa ide rychlejsie v zjazde. Na enduro napr. nemam, pri tych rychlostiach nie som schopny dobre reagovat, hlavne kvoli zraku :lol:
27.02.2014 - 09:21:41
01
Co ...ja na XC HT jazdim vselico (velakrat skor AM ako XC) a este si aj skocim a do teraz bez problemov... Nevidim dovod az na vyslovene specificke typy jazdenia ako su DH aby kvalitne diely a ramy nevydrzali aj obcasne tvrdsie zaobchadzanie. Tie rajdy museli byt jednoznacne fake alebo mechanicky poskodeny origodiel... Inac trochu OT ale rozmyslam nad kupou noveho biku a neviem sa rozhodnut ci ist do fullu alebo opat do HT... :?: ...aky mate nazor...nikdy som full nejazdil...
27.02.2014 - 09:25:03
00
Presne tak! To je skutocna horska cyklistika, enduro sa od XC lisi skor tym, ze sa ide rychlejsie v zjazde. Na enduro napr. nemam, pri tych rychlostiach nie som schopny dobre reagovat, hlavne kvoli zraku :lol:


mozno len treba zdvihnut hlavu pozerat dalej a reagovat na to pod tebou zpamati ;) ,kolkokrat sa pristihnem ze sa zacnem divat pod koleso -ze co papá a potom brzdim :lol:

identiti78 ,full uz nie si najmladsi a nemladnes a ked jazdis teren nie je ocom fully su aj rychle aj pohodlne ,vyvoj stale pokracuje...
27.02.2014 - 09:37:29
03
Co ...ja na XC HT jazdim vselico (velakrat skor AM ako XC) a este si aj skocim a do teraz bez problemov... Nevidim dovod az na vyslovene specificke typy jazdenia ako su DH aby kvalitne diely a ramy nevydrzali aj obcasne tvrdsie zaobchadzanie. Tie rajdy museli byt jednoznacne fake alebo mechanicky poskodeny origodiel... Inac trochu OT ale rozmyslam nad kupou noveho biku a neviem sa rozhodnut ci ist do fullu alebo opat do HT... :?: ...aky mate nazor...nikdy som full nejazdil...


Ak jazdíš pre zábavu, tak skús niekde fulla ako ti sadne. Na zábavné rýchlejšie jazdenie niečo okolo 120 mm bude ideál.
27.02.2014 - 10:38:47
01
Ja som tiež za full, neopísateľný rozdiel v jazde. Ak je správne nastavený a jazdí sa terén, tak má výhody aj do aj z kopca :-)
27.02.2014 - 11:25:39
02
Zostanme prosim pri teme demolacii, na jazdne styly a vyber bajku su tu ine sekcie fora...
27.02.2014 - 11:36:56
01
mozno len treba zdvihnut hlavu pozerat dalej a reagovat na to pod tebou zpamati ;) ,kolkokrat sa pristihnem ze sa zacnem divat pod koleso -ze co papá a potom brzdim :lol:

No, ja nemam pocit, ze v rychlosti 30km/h sa ktokolvek pozera pred koleso :) . Reagovat v rychlosti 10km/h dokazem este stale a dokonca aj vidim :rofl:
27.02.2014 - 11:55:12
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up