Ahojte. Nevie niekto poradiť nejaké pekné a bezpečné trasy pre cyklovozík? Bývam neďaleko Sabinova, takže ideálne by bolo niečo poblízku, alebo v rámci východu. Väčšinu trás čo som na nete našiel sú v okolí Popradu a Tatier. Máme odpružený croozer, takže ľahký terén by nebol problém. Rád by som sa vyhol frekventovaným cestám pretože nechcem ohroziť svoju ratolesť:-) Ďakujem
24.02.2014 - 20:46:28
00
Zdravím, som z PO, všetky tunajšie cesty mám schodené. Zaujímavá bezpečná cesta je zo SB do Ražnian po novom cyklochodníku, ďalej na Ostrovany, Medzany a Veľký Šariš, odkiaľ sa dá po peknom cyklisťáku dostať až do Prešova. Na druhú stranu sa dá zo Sabinova po kľudných dedinských cestách prejsť cez Šarišské Sokolovce na Uzovce, Hubošovce, Gregorovce, Terňu atď... Tam je ten povrch členitejší, ale na niektorých úsekoch je dosť "dierkovaná" cesta, no dá sa to v pohode zvládnuť. Neviem akú dĺžku si predstavujete s cyklovozíkom ale dá sa to rôzne kombinovať. Ja tu po okolici jazdím takmer celý rok, takže akékoľvek otázky ohľadom terénu, kvalite ciest atď rád zodpoviem.

Mišo
26.02.2014 - 15:08:34
00
Tak za seba
http://cyklo.hiking.sk/hk/ar/2832/okolo_sabinova_cez_hanigovce_a_jakovany.html

Samozrejme, ak si trufas s plucami, tak hore na Priehyby, na Lysu (a dalej chatu Cergov). Osobne som uz bol s croozrom aj na Veternom vrchu (http://mapy.hiking.sk/?x=20.51126&y=49.33532)

A ked sa kusok prevezies, tak okolo Presova je kvantum lesnych asfaltiek.
A to nehovorim, kolko mas toho hned za chrbtom v Levocskych vrchoch...
Ked si dobrodruznejsia povaha a chces vela km naraz, tak chod nad Starinu do oblasti zaniknutych dedin. Za cely den mozno nestretnes jedine auto a tyzden ti bude malo, aby si to pobehal cele.
Az chces roviny, tak zamier na hradze vychodniarskych riek, vela z nich je zjazdnych.
26.02.2014 - 16:48:31
00
Vďaka chlapi. Táto sezóna bude prvá s vozíkom, takže asi začnem s menej náročnými trasami. Ako prvá bude asi Červenica-Hanigovce-Ľutina. Možno aj pekná trasa by bola Červenica-Hanigovce-Miľpoš-Lučka-Lipany-Rožkovanské rybníky-Jakubova Voľa. Nad Priehybami som tiež uvažoval s Pečovskej. Ale ďalej ako po Priehyby by som sa asi neodvážil. Minulú sezónu som Čergov pohorie absolvoval asi 5x, či už Minčol-Chata Čergov, alebo Priehyby až do Terne. Je to tam neskutočne krásne ale je to aj riadna drina v niektorých úsekoch. Neviem si predstaviť ešte za sebou niečo ťahať. Axel, klobúk dole. Aj trasa zo Sabinova do Prešova cez Ražňany a Medzany nevyzerá zle aj keď z hlavných ciest mám trochu obavy. Tak v podstate možností je celkom dosť, ale najprv musím zistiť ako mi to vôbec pôjde s tým vozíkom a až potom asi zhodnotím kam až zájdem. Ďakujem
26.02.2014 - 19:17:38
00
Do PO z tých Ražnian sa dá úplne v pohode, celé Medzany kopec je nový koberec a autá tam nie sú problém, vždy naokolo obídu.
26.02.2014 - 19:27:17
00
Tak na zoznamovacku chod rozhodne len po rovine, inak ta tych 30kil (na zaciatok kym je krpec maly) ustve na prvom 200 metrovom stupani. S dvoma deckami a vybavickou na celodenku to ide v pohode na 60kil a to uz chce hodne motivacie a aj ocelove nohy. Gramarcina ide bokom. Az mas prevody 3*10 a neplanujes to zavesit po prvom vyjazde na klinec, rozhodne odporucam investovat do 42-zubovej kazety a 20-zuboveho prevodnika. Netusis, kolko krat dokazes takyto exoticky prevod zaradit :-D (kazde stupanie musis ist v sedle, stojka je obcas problematicka (najme v terene) a s vozikom sa bike tlacit neda - dviha zadne koleso). Az by si bol v okoli PO alebo KE, daj vediet, pridam sa kludnym tempom s potomstvom.
26.02.2014 - 19:46:59
00
Nooo prevody 3*10 nemám, ale neplánujem to po prvej jazde zavesiť na klinec. Už len preto, že keď som si po dlžšej prestávke kúpil nový bike, tak keď som nebol v robote, tak som naňom sedel. Po vyhrážkach (rozvod, zastrelenie, atď atď :D ), som bol nútený zaobstarať bicykel aj manželke. Nato sa ale ozvala dcéra (10rokov), že aj jej by sa zišiel nový bike - ďalšie výdavky. Supeeer už sme vybavený, ale aj tak nemôžeme predsa nechať doma druhú dcéru (momentálne 7mesiacov) - kúpa cyklovozíka. Takže musíš uznať, že po toľkých výdavkoch to ani nemôžem zavesiť na klinec :D
27.02.2014 - 10:06:17
00
Nevadi, predvcerom som kupil starsej dcere a v piatok pride bajk pre manzelku. Mladsia ma len 3 mesiace, takze po velkej noci zaciname aj s nou :-D
PS: vyhrazky rozvodom este neboli, vozik som kupil preventivne dvojmiestny a hlavne skor ako novy bajk pre seba :-P

A este jedna motivacna
fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net
27.02.2014 - 11:52:13
00
keyboard_arrow_up