ako citam o tom Zlatosovi a hlavne o jeho polovicke,a citam ze tema jej diplomovej prace PLAZOVY VOLEJBAL: no dopuce, na SVK uz moze mat titul kadekto z hocijakej temy: ked si predstavim svoju temu a porovnam s jej temou, tak mi rozum stoji,ze co do prdele som to ja za kravinu studoval

jeho zena sa nezaprie :D
2. miesto Spartakiádny pohár ČSSR 1993 :tmi:

http://www.vladozlatos.com/filozofia/kto-sme.html
17.03.2014 - 08:04:45
03
"Intervalový tréning je oveľa účinnejší pre rozvoj vytrvalosti ako bežný aeróbny tréning, počas ktorého bežíte dlhé vzdialenosti v pomalom tempe."

Vždy som tvrdil, že vytrvalosť je to druhoradý produkt každého tréningu. A že jarné jazdenie kilometrov namiesto intervalov je krok späť. A v tomto článku to potvrdzujú. ;-)


to myslis vazne? tak potom neviem naco profici robia 6 hodinove treningy...staci 2 hod intervalovy trening a sup ....
17.03.2014 - 08:59:28
00
FEDERER, Lord Klaymen si samozrejme robil srandu... ZDV je základný stavebný prvok tréningu.
17.03.2014 - 13:20:35
00
kiri, je pravda, že pri vyjadrení názoru je vhodné vysvetliť prečo si to človek myslí, čo tvrdí. :$ Takže je to v mojom prípade iba "vlastný piesoček". Teda tréningy a občasné preteky neregistrovaných do cca 100 km, výnimočne 120 km. A tam je tréning vytrvalosti strata času. Väčšinu sa človek povozí v balíku a na zachytenie nástupu a v kopcoch je treba rýchlosť, šprintík a silu v kopcoch. A prvá jar s juniormi (objem kilometrov, rok predtým som na jar s nimi nejazdil) ma v rýchlosti pre neskorú jar a leto dosť obmedzila. Nebol som schopný zrýchliť tak ako rok predtým. Ďalšie roky som si jazdil v zime a na jar sám a na prvých spoločných tréningoch rýchlosti či kopcov som nemal problém, práveže som sa zlepšoval. Keď som začínal (až v 19 - 20 roku života) boli preteky pre verejnosť takmer výhradne iba neregistrovaných (v dĺžkach iba 50 - 100 km a len zriedka dlhších), ktorých spájali s veteránmi na pretekoch SP. Ja som jazdil preto, že som cyklistiku našiel ako koníček, ktorý ma neskutočne bavil. Na preteky som chodil len občas. To nebola moja priorita.

Vtedy sa ostatné preteky pre verejnosť iba začínali "rodiť". Dnes je ich naopak viac ako tých pre licencovaných pretekárov.

To, že profíci v etapáku jazdia 200 km denne je pre mňa len utópia pre nadľudí ;-)Takže znalcom a profíkom, čo jazdia s týmto zameraním sa ospravedlňujem. ;)
18.03.2014 - 18:09:27
02
Ja by som len dodal že skúšať tréning s juniormi a snažiť sa uvisieť šprintík či kopčeky je bez adekvátneho základu utópia :-) Vzhľadom k téme - intervalový tréning - považujem sa dôležité upozorniť na tento detail. Aby si niektorí nemysleli že z ničnerobenia stačí začať "drviť intervaly".
18.03.2014 - 18:49:33
00
Mnohí začali intervalmi, lebo v klube už boli chalani čo dlhšie jazdili. Tak isto to bolo so mnou. Tak isto to bolo aj na karate, kde som chodil ako malé decko, čo bolo omnoho skôr ako som začal bicyklovať. Nikto neriešil, vytrvalosť. Prišiel si, zaraď sa snaž sa. Sú tu skúsení, takže je jasné, že nebudeš stíhať. Nenechaj sa tým odradiť. Sleduj čo robia, ako sa jazdí v balíku. (plus dáke vysvetlenie a pokec pred či po tréningu) Okrem tempa sa ide aj voľne, takže je čas na to aby si ostatných dobehol, keď ti ujdú. Nikdy sa nejde okruh jedným tempom (okrem krátkodobého jarného jazdenia na objem - vtedy ale žiadny nováčikovia neprišli), ale hviezdice či "hore-dole". Takže nováčik aj keď nestíhal, "bol tam".

Jasné, že teórie či odporúčania lekárov sú rôzne. Mne tiež zakazovali športovať. A jazdil som bez potvrdenia od lekára. A som tu. Neskôr kukali, že mám tzv. športové srdce, šelest zmizol atď. Keby som doktorov počúvol, tak už tu možno nie som. :lol: Poznám ďalších, ktorým zakazovali šport... Takže obavy začať zhurta mať nikto nemusí. ;-) Ak má niekto skolabovať, tak skolabuje aj počas spánku.

Kto chce nech jazdi postupne, kto nie nech skočí do vody aj keď nevie plávať. Každý človek má aj tak iné vlohy, takže pokiaľ sa nejedná už o profíka, nedržal by som sa teórií ale športoval hlavne podľa chuti, aby šport bavil a nebolel. ;-) :sun:
19.03.2014 - 23:42:19
03
jazdit zakladnu vytrvalost v sialenych objemoch je strata casu.

a: je to absolutne nezazivne a niciace akukolvek zabavu z jazdenia (a stale 98% z ludi co prispievaju na forum jazdia hlavne pre zabavu)
b: trening na urovni ANP taha hore uroven zakladnej vytrvalosti ako vedlajsi efekt. a netreba ani stravit 6+ hodin pozorovania vln na dunajskej hradzi...
c: ked uz "cieleny" trening zakladnej vytrvalosti - dajte si radsej prechadzku s priatelkou ktora si da na seba nieco sexi, tepy budete mat tie iste a aspon to bude zazivne.

nikdy som cielene zakladnu vytrvalost nejazdil a napriek tomu mi uroven a vykonnost v zone zakladnej vytrvalosti rastie a kazdy rok mi to potvrdzuje vysetrenie u sportoveho lekara. pre mna dostatocny dovod jazdit tak ako ma bavi, nie tak ako jazdia ludia ktori na to d: maju cas, e: ziju v mantre ze bez cisteho treningu zakladnej vytrvalosti sa "nedokazu ani vycurat"
20.03.2014 - 09:58:36
02
Moj priklad. Ked idem do lesa a jazdim kopce na urovni a nad urovnou ANP tak som po 2,5hod takmer rovnako unaveny, ako pri rovnakom case na cestaku v komplet ZV na rovinke. Cim to?
20.03.2014 - 12:49:34
00
teoria "cardiac drift-u" by mohla byt odpovedou.
20.03.2014 - 13:23:46
00
Dakujem aj za link do spravy. Nieco na tom bude. Hlavne ale asi pojde o to, ze som v drvivej vacsine zvyknuty na jazdu v terene a vytrvalostne jazdy na cestaku som zacal pridavat az v poslednych cca dvoch rokoch. Telo je z MTB zvyknute na to, ze dost casu travi mimo sedla, na cestaku to tak nie je. Z toho urcite plynie urcita "zbitost".
20.03.2014 - 13:45:32
00
stax cital si ten clanok v prvom odkaze?
"...Celý intervalový tréning vám zaberie asi 20 minút, z ktorých trénujete len 4 minúty. Len 4 minúty 2 až 3 krát do týždňa a máte vystarené. "
asi nebude intervalovy trening ako intervalovy trening a trening vytrvalosti tiez nemusi byt iba jazdenie do blba po hradzi....
21.03.2014 - 18:42:36
00
andrej25 a mozno bol moj prispevok k tomuto sarkazmu?
to myslis vazne? tak potom neviem naco profici robia 6 hodinove treningy...staci 2 hod intervalovy trening a sup ....

pisal som o zakladnej vytrvalosti - a to je jazdenie do blba bez akehokolvek naznaku intenzity.
(ciastocne ako reakcia na clanky tohoto typu
Pásmo Percentáz max. výkonu Hladina laktátu(mmol/l) Percentáz celkového objemu
Základnávytrvalosť 50 – 70% 1,0 – 2,0 80-85%
http://trenujeme.sk/treningove-zony/ )

ale ano ked sme uz pri tom - uprimne ked uz intervaly tak tabata - na cestaku vo vhodnom prostredi(mierne stupanie bez aut)... to su 4 minuty s velkou pravdepodobnostou efektivnejsie ako popisane v danom clanku :)
21.03.2014 - 19:55:15
00
No minulý rok som jazdil veľa km základnú vytrvalosť a zanedbával som tréning medzi 80-90% maxima.. a zlepšenie žiadne...takže tento rok to riešim tak, že aspoň polovicu tréningu som v pásme 80-95%..a ide to hore...
21.03.2014 - 20:30:52
01
este 1 vec co na fore odznela uz 100krat ale 101ykrat sa urcite nestrati - trenovat/jazdit podla % max TF vypocitanej ako 220-vek moze byt kruto zavadzajuce. sportovy lekar, 25E za urcenie zon a informacie kde vlastne s trenovanostou sme - velmi dobra investicia do sameho seba (pre tych ktori sa este k sportovemu lekarovi neodhodlali)
21.03.2014 - 22:10:38
00
Ten pulz netreba sledovať. Stačí tie úseky (intervaly) ísť naplno a nepozerať frekvencie a hovoriť si , môžem zvoľniť a tak sa ulievať. ;-) Najlepšie trénovať s parťákmi, vtedy sa človek viac vyhecuje a nefláka to tak. Ideálne s trošku lepšími. Tam nieje čas sledovať frekvencie a ani rýchlosť.
22.03.2014 - 09:31:28
00
keyboard_arrow_up