....a pochybujem, že ich súčasný systém tu v Európe dokáže zmeniť ...

nedokaze, pokial sa nebudu chciet zmenit sami. ak snahu neprejavia sami, tak drviva vacsina pokusov o pomoc je odsudena na neuspech
23.03.2014 - 20:00:57
00
oni snahu neprejavia nikdy pokial budu mat co do huby. a zjavne toho maju este vela, kedze jeden z osadnikov mi dnes hodil pasteku do auta len preto, lebo sa pani pocernejsi vydali krizom cez hlavnu cestu kde nebol ani prechod pre chodcov a mysleli si ze ja im zastavim aby panstvo preslo...
23.03.2014 - 22:37:49
00
ja to vidim takto: co cigan to volic, a lacny volic, staci odklepnut par prispevkov z dani ostatnych a cigan rad bude volit svojho mecenasa... a kym mu budu chodit peniaze tak ma v pazi akekolvek snahy druhych o zmenu, lebo naco by sa namahal? kym sa toto nezmeni, tak nikto nikdy nic s tou zberbou nezmoze
23.03.2014 - 23:04:51
00
jeden skvely prispevok z topiek :lol:
Vsetci gadžovia o nas Romoch rozpravaju, ze sa nam nechce robit. Je to absurdna lož. My Romovia velmi chceme robit, ale je tu jeden problem. Napriklad ja, ked sa priblizim k lopate alebo inemu pracovnemu nastroju, vyhodia sa mi po celom tele podkožne vyražky. Predstavte si vyražky na tvari, rukach, nohach, chrbte,....., zadku, ze si ani sadnuť, ľahnuť nemôzete. Zašiel som k lekarovi a ten mi zakazal akukoľvek pracu, lebo som na ňu alergicky. Nesmiem sa k pracovnemu nastroju pribliziť blizsie ako na 5 metrov, inak sa vysypem vyražkami. Jednoducho som silny alergik. Je to nova civilizačna choroba, a kym vy gadžove ste alergicky na travu, prach, peľ, psiu srsť...., my Romovia sme alergicky na pracu. Ked mi lekar oznamil tuto moju diagnozu, preplakal som celu noc, lebo strašne ale strašne som chcel pracovať. Aj komplet celu svoju rodinu som poslal na alergicke vyšetrenie a aj u nich sa potvrdila alergia na pracu. A tak sme teraz všetci na invalidnych dôchodkoch. Tato nebezpečna choroba sa šíri naprieč celou romskou populaciou zijucou na Slovensku ako mor a nie je na ňu liek. S tym uz nic nenarobime, jednoducho sme sa museli zmieriť s osudom invalidnych dochodcov.
31 tisic Romov bere invalidne dochodky v priemernej sume 290 €. 290 € to je tak na živorenie. Ja som svojej družky druh a berem invalidny dôchodok 310 €. S mojou družkou mam 14 deti. Družka ma invalidny dochodok 260 €. Na 10 deti zo 14 bereme po 22 € rodinne pridavky. Ked vystavil kopyta moj stryko tak moja družka na neho napisala naše deti, že su strykove. A tak teraz moja družka berie vdovske 180 € a sirotske 110 €. Ked toto dame dokopi tak mame spolu s družkou mesacne iba 1080 €. Dalsie finty nebudem prezradzať, lebo to je osadne tajomstvo ale z nich mame dalsich 190 €. Spolu komplet mame s družkou mesacne 1270 €. Z toho sa neda dôstojne vyžiť. Našťastie sa stav pre nas Romov postupne zlepšuje, avšak preto je nevyhnutne aby na Slovensku aspoň 20 rokov vladla nepretržite ľavica aby raz bol docieleny idealny stav minimalne 3500 € mesačne pre takuto väčšiu romsku rodinu.
Zamozrejme tie zvysne 4 deti beru tiez davky. Starší dvaja 21 a 19 roční už maju vybavene invalidné dochodky, beru po 210 € mesačne a pokiaľ sa neoženia tak peniaze odovzdavaju mne, takže to mame zatiaľ dokopy 1690 € mesačne a tým ďalším dvom18 a 16 ročnym sme este nestihli vybaviť invalidne dochodky, tak žiaľ beru mesačne iba po 61 €. Takže spolu to mame mesačne iba 1811 € pre 16 ľudi. Nech mi niekto z gadžov vysvetli ako sa da z toho vyžiť 16 ľuďom. Neviem si predstaviť, že by sme este museli platiť najom.
23.03.2014 - 23:51:34
02
ako sme si ich naucili, tak mame...

ale strasne sa mi paci ako sa ich napr u nas boja mestski policajti. ked zacne cigan niekde v meste na niekoho kricat, tvaria sa ze nic nevidia, nic nepocuju. ( momentalne je radsej ich hlavna agenda v nahanani psickarov ktori maju pustenych na volno 3kg krvilacnych "pitbulov" ). ja neviem co sa ciganov kazdy boji, ved na nich staci iba zdvihnut hlas a uz sa pakuju kade lahsie. aj po dnesnom incidente som ihned zastavil, nacuval a zvysenym hlasom sa ho opytal aky ma problem? a aj ked boli styria tak sa akurat zmohli na akesi vykrikovanie a radsej isli svojou cestou ( a tak to robia vzdy...len vykrikuju a radsej utekaju )
24.03.2014 - 01:14:19
00
http://paskuliak.blog.sme.sk/c/352205/Vino-na-Sumracnej.html
24.03.2014 - 16:54:24
00
Dve dobré rady:

Však si aspoň vytvor nejakú druhú identitu, ktorá by propagovala tvoje blogy.

Je to síce podvod, ale do očí to až tak nebije.

... pre tých, ktorí nechápu: Paškuliak =breza_biela

Aj v mene vydavateľstva, ktoré vydalo tvoje diela, by som tiež nepoužil svoje meno, teda Paškuliak. Takto je zrejmé, že si to vydávaš sám, vo vlastnom náklade. A u začínajúceho neznámeho autora to môže, možno neprávom, vyvolať všelijaké podozrenia.
24.03.2014 - 17:15:46
00
Ale no. Laco, hoci s tebou v mnohom nesúhlasím, považujem ťa za inteligentného človeka. A ty tu vypotíš takúto butthurt reakciu, a navyše na článok ktorý by sa ti teoreticky mohol páčiť. Alebo ťa nasralo že si tam robím srandu aj z černoprdelníkov?
K tomu aby som si zakladal nejaké iné kontá na propagáciu alebo podporu v diskusiách sa neznížim. To že si niekto knihu vydá sám neznamená že nemôže byť kvalitná, tak ako keď niekomu knihu vydá vydavateľ, tak no neznamená že nemôže byť nekvalitná.
24.03.2014 - 17:43:33
00
Presne to som čakal, lebo som si tiež myslel, že by si sa k tomu asi neznížil, aj keď si si asi neuvedomil, že vlastne si urobil to isté a znížil si sa. Lepšie by bolo napísať aspoň to, že "prečítajte si môj vlastný blog o ....". A nie tak anonymne. Je to podľa mňa skoro tak isto neseriózne, ako ho propagovať pod cudzou identitou. Vlastne je to to isté. Pre neznalého niekto iný odkazuje na blog niekoho iného. Teda, breza_biela odkazuje na blog nejakého Paškuliaka. A pritom je to ten istý človek.

Inak, ten blog, o ktorom hovoríš som nečítal. Pred pár mesiacmi som nejaké 2 až 3 prečítal. To stačí, človek nemôže čítať všetko, čo sa napíše.

K tomu vydavateľstvu: Súhlasím s tým, čo si napísal. Ale tiež platí to, že u začínajúceho autora to môže vyvolať rôzne podozrenia.
24.03.2014 - 18:01:00
00
Že ťa také veci trápia. O anonymite nemôže byť reč, lebo v profile mám meno a priezvisko. Čo sa týka tých "podozrení", tak práve na to je blog aby si čitateľ urobil obraz o tom či sa mu môj štýl písania páči alebo nie.
24.03.2014 - 18:14:12
00
na dnesnej tlacovke vyhlasil Rado,ze v maji odide z parlamentu a zaklada novu stranu.

Poslanec NR SR Radoslav Procházka (nezaradený) sa vzdá svojho mandátu. Urobí tak po májovej schôdzi parlamentu. Oznámil to na dnešnej tlačovej konferencii s tým, že je pripravený založiť politickú stranu a sieť ľudí, ktorí sa pokúsia od občanov získať čo najsilnejšie poverenie na premenu štátu ako zlyhávajúceho labyrintu a bremena.
27.03.2014 - 11:06:33
00
pred 1.kolom sa Prochazka vyjadril, ze do prezidentskej kampane investoval takmer vsetky rodinne uspory. teraz sa ide vzdat mandatu. z coho bude zit? a kto mu zafinancuje tu stranu? btw na toto ho ludia volili? aby z parlamentu zduchol? robi presne to iste co Fico
27.03.2014 - 19:34:25
00
Aby sa neprekvapil, že zíde z očí, zíde z mysle.
27.03.2014 - 19:59:13
00
Si naozaj myslis, ze isiel do kampane len s rodinnymi $ ? A ze nemysli dopredu, alebo ze nebude mat z coho zit?
Myslim, ze to ma dobre premyslene. Najskor sa vo velmi kratkej dobe pocas prezidentskej kampane zviditelnit, nabrat siroku potencialnu volicku zakladnu, potom zalozit novu stranu a potom ...
27.03.2014 - 20:02:12
00
Chris kde som napisal, ze do kampane isiel iba s rodinnymi usporami? samozrejme mal aj ine zdroje (vid jeho transparentny ucet) - ale okrem toho spominal, ze minul aj skoro cely rodinny cash.
tazko povedat ci ho ludia budu o 2 roky volit. uz teraz ludia Prochazku vnimaju inak ako pred 1.kolom. vid podpora Kisku. alebo napriklad najprv tvrdil ze stranu zakladat nejde a o tyzden hovori uplny opak...
27.03.2014 - 20:07:17
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up