Ozaj niekde som cital ze mas takto prepracovanu celu mapu slovenska pre tvoj Oregon...Nemohol by si prosim niekde uploadnovat??Asi je to velke ale urcite by boli viaceri povdacny...
30.11.2013 - 16:41:20
00
Mapy ktoré vytvorím pre Oregon (jnx) sú nejak komprimované oproti tým ktoré som si vytvoril pre Locus? Na mobile sú pekné podrobné počas zväčšovania. Pri zväčšovaní aj po nastaví presne podľa návodu čo tu priložl laco sú akoby rozmazané. Alebo má Locus nejakú fičurku na ich lepšie zobrazenie a zväčšovanie?
18.12.2013 - 13:35:19
00
Skús sa pohrať so zoom levelmi v jnxcustomizeri. Pre každý zoomlevel je potrebné nastaviť vhodnú viditeľnosť. V tom bude najskôr problém.

U mňa je to ostré - pozri prvý príspevok tejto témy, sú tam skrínšoty.

U MOBAT2JNX sa dá nastaviť aj úroveň kvality JPEG. Pohodlnejšie sa však nastavuje cez MAPC2MAPC. MOBAT2JNX používa nastavenia MAPC2MAPC.
19.12.2013 - 10:30:32
00
Díky skúsim sa s tým teda ešte pohrať. Práve to, že som videl tie tvoje a tie sú pekné ostré. Tak ma napadlo, či tam defaultne nie je niekde nastavená nejaká vyššia kompresiu alebo som nespravil nejakú inú očividnú chybu. Sviatky idú, tak skúsim pošpekulovať. Som zvyknutý z Locusu na rastrové mapy a tie vektorové sa mi až tak nepáčia. Síce zvyknúť sa dá na všetko, ale keď to ide tebe tak asi nie je dôvod aby to nefungovalo pri správnom nastavení aj mne.
19.12.2013 - 10:59:02
00
Ahojte,

Neviete prosim ci existuje patch aj na Edge touring? Na whiter stranke som ho nenasiel.

Dik
05.01.2014 - 17:42:06
00
Laco, musím sa priznať, že som z toho všetkého jeleň. GUPDATE.GCD pre EDGE 810 som nikde nedokázal nájsť. Našiel som len " Edge810_290.gcd ".avšak neviem čo s tým. Pri rozbalení po kúpe sa mi asi upgradoval ( zrejme som si to ani neuvedomil a povolil update ), lebo po pripojení na PC vidím ten súbor v " GARMIN " adresári. Skúšal som aj prepísať ten " Edge810_290.gcd " na UPDATE.GCD. Žiaľ nič sa neudialo. Zrejme mi nič iné nezostáva len urobiť downgrade na v.Edge810_280.gcd alebo nižšiu. Neviem ale, či je to nejaké riešenie a preto sa obraciam na treba o radu. Skúšal som aj nakopírovať súbor jnx.jnx - mnou vyrobená ortofotomapa KE - PO do zložky Birdseye, ale napísalo mi neplatný súbor jnx.jnx. Ak by si bol ochotný mi napísať tvoj názor, prípadne v bodoch postup, čo s tým. Ďalej sa chcem spýtať na JNX Loader patcher v 2.14. Je tam Browser + dve okienka pod ním. Neviem ako ich zaškrtnúť a čo napísať do toho okienka kde je nula. V tvojom návode je iná verzia. Dúfam, že sa ti podarí z tých mojich zlátanín vymotať a niečo vymyslieť. Zatiaľ vďaka. Čús


Odpovedám na otázku pôvodne z inej témy:

Všetky odpovede na vyriešenie tvojich problémov nájdeš v prvých 4 riadkoch prvého príspevku tejto témy prípadne v ôsmom príspevku tejto témy (ohľadom firmware patchera - ako treba patchnúť, keď máme najnovší FW).

Skúsim urobiť výcuc:
- stiahneš si (asi už máš) posledný FW odtiaľ: http://download.garmin.com/software/Edge810_290.gcd
- spustíš firmwarepatcher (v2.14) a nastavíš firmwarepatcher podľa obrázku v prílohe (ono to tam v tom okne fw patchera je všetko napísané) a Patchneš stiahnutý súbor Edge810_290.gcd
- novovzniknutý patchnutý súbor premenuješ na GUPDATE.GCD
- pokiaľ máš v Edge či už na SD karte alebo vo vnútornej pamäti nejaký súbor s príponou *.GCD, VYMAŽEŠ HO!!
- patchnutý súbor GUPDATE.GCD prekopíruješ do priečinku GARMIN, ktorý je vo vnútornej pamäti Edge
- Edge odpojíš od PC, musia byť dobre nabité baterky - Edge zapneš a prebehne upgrade, tak ako je to popísané v tom staršom návode
- potom ti to bude brať aj tebou vyrobené JNX mapy

Prílohy:

1.JPG
1.JPG 110.76 KiB thumb_up0thumb_down

24.03.2014 - 19:46:07
00
Dík za brisknú odpoveď. Idem na to a dám vedieť ako som pochodil...
24.03.2014 - 19:54:11
00
Tak ešte raz vďaka. Chodí to perfektne. Niekedy u Starej mamy v Lodine máš u mňa BIER...
25.03.2014 - 09:10:30
00
Zdravím. Ako píšem vo svojom príspevku vyššie, patch sa mi podaril, mapy som vyrobil, ale je tu to " ale ". Mám vyrobené mapy z Alphamap a Google hybrid + LC + TZT. Problém je však v ich zobrazení na displaji. V JNX customizeri mám v leveli 1 - 800m a v leveli 2 - 80m ( Dával som len dva zoomy ( 15 a 12 ) pri sťahovaní máp). Pri zoomovaní na EDGE 810, sú ale snáď len jeden možno dva zoomy použitelné, zvyšok je rozmazaný. Keď v JNXcust. prídem kurzorom na level 1 alebo 2, objaví sa nejaký výkroj mapy. Ten je ale pekne ostrý a nerozmazaný. Tu, žiaľ končím. Prešiel som to tu niekoľko krát, ale nič čo by ma ťuklo po čele som nenašiel..Vopred vďaka...
28.03.2014 - 22:17:05
00
Zoom 15 skus dať 500 m a zoom 12 oveľa viac.
28.03.2014 - 23:06:52
00
O.K. idem skúsiť...poreferujem. Čús
29.03.2014 - 09:37:59
00
Tak konečne som spokojný. Laco, ešte raz vďaka. Dal som 80 m a 3 km. Asi by mi dlho trvalo prísť na to, priradiť vyššiemu zoomu menšie metre a nižšiemu až km. Čús
29.03.2014 - 19:42:25
00
Zdravím všetkých. Mám jednu prosbu. Niekde som tu čítal o probléme načítania vyrobenej mapy zo servera Freemap ( u mňa konkrétne Hiking ). Myslím, že riešením bolo použitie staršieho MOBAT-u2JNX a nie 1035. Mám ten istý problém, ale nejde mi to ani s MOBAT-om 1027. Vypíše to Unable to paste to C:...Prešiel som to tu niekoľko krát + ďalšie fóra ale som stratený. Mám totiž vyrobené celé SVK, pretože sa mi Freemapa zdá najnovšia a zároveň najrealistickejšia ( minimálne oproti mape z cykloserveru - oblasť Heringeša KE ) a teraz sa neviem pohnúť ďalej. Ďalej by som sa chcel opýtať na novšie addony-mapsource najmä ma zaujíma Google sat, na, ktorom by boli novšie snímky, podobne ako na Google Earth. Vďaka.

EDIT: v zoome 16 to MOBAT zobral. Bol to štvorec cca 10x10km, vyrábam mapu zoom 16,13,10 východného slovenska. Uvidím, či to MOBAT zoberie..?! Dám vedieť
Takže nič z toho. Zrejme to bude počtom tých dlaždíc...


Naposledy upravil gulo358 dňa 02.04.2014 - 10:54:14, celkovo upravené 2 krát.

01.04.2014 - 14:17:07
00
Neexistuje ideálna mapa - Freemap.sk napr. oproti Cykloatlasu takmer nemá potoky. K tým mapovým zdrojom Google - stačí v nejakom textovom editore prepísať riadok s adresou na toto:
<url><![CDATA[http://khms0.google.com/kh/v=146&src=app&x={$x}&y={$y}&z={$z}]]></url>

MOBAT2JNX - tomu by malo byť jedno, či má 256x256 PNG dlaždice z Freemap alebo z hocikade inde. On nevie rozlíšiť odkiaľ pochádza rastrový obrázok. Chyba musí byť v inom. Nemáš veľa dlaždíc v jednej vrstve?

EDIT: Nedalo mi, vyskúšal som urobiť malú mapu z freemap.sk. Naozaj sa to vybúra na leveli 15. Keď dám do MOBAT2JNX iba level 7 až 14, je to OK. Level 15 neurobí ani samostatne. Vyzerá to tak, že freemap.sk má v leveli 15 nejaké divné PNG-čka a MOBAT2JNX ich nevie schrúmať pri prevode do JPG, ktorý sa používa v JNX formáte.

Preto som urobil pokus a už v MOBACU som nechal konvertovať do JPG (viď obrázok). Toto už MOBAT2JNX pekne schrúme a všetko je OK. VYSKÚŠAJ!

Prílohy:

Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG 143.27 KiB thumb_up0thumb_down

01.04.2014 - 16:04:06
00
Laco prosím ťa, nejak sa strácam v " K tým mapovým zdrojom Google - stačí v nejakom textovom editore prepísať riadok s adresou na toto:
<url><![CDATA[http://khms0.google.com/kh/v=146&src=app&x={$x}&y={$y}&z={$z}]]></url> ." Prekopíroval som si Googlehyb do nového priečinka, tam som ho otvoril, prepísal som to " <url> " na hore uvedené, premenoval na GOOGLE, nakopíroval späť do mapsource, ale v ponuke Map Source po otvorení MOBAC - u to nemám..,? Ak môžeš, skús poradiť ako na to. Žiaľ nie som počítačový Guru, ale snažím sa. Jedná sa mi o to, že v Google Earth už sú nové snímky, konkrétne Heringeša v KE, prešovský už skoro dokončený kruhový objazd a chcel by som si vyrobiť aktuálnejšie mapy.
11.04.2014 - 20:24:37
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS / GPS prístroje)
keyboard_arrow_up