Ahojte,
Som veľký fanúšik cyklistiky. 15 rokov som hrával volejbal a popritom v lete jazdil cestu ako doplnok. Pred 3 rokmi som si kúpil prvý karbón - Madone 3.2 a posledné 3 roky som jazdil cca. 5 000 km ročne. Minulý rok som definitívne skončil s volejbalom a rozhodol som sa pre cyklistiku. Samozrejme na hobby-amatér úrovni. Tuto sezónu som začal seriózne trénovať, upravil som stravu, shudol 7kg. (Teraz mam 85 pri 190 cm). A co je najpodstatnejšie, som si splnil sen a kúpil som si rám Tarmac s- works sl4 v koncoročnom výpredaji. Chcem si bike poskladať a jazdiť na ňom amatérske preteky a maratóny.
Technicky som zatiaľ slabý a preto by som rad počul názor na jednotlive komponenty a začal by som sadou. Rozhodujem sa medzi sram force a ultegrou. Čítal som názory, ze ma zmysel kombinovať sady rôznych tried napr. Páky a prehadzovacku Dura Ace s ostatnými komponentmi Ultegry a 105, tým dosiahnuť prijateľnejšie cenu. Moja predstava je cca. 800 EUR za komplet sadu. Uvažujem aj o malo jazdenych bazarovych. Posledné dva týždne som prešiel množstvo eshopov a kombinoval som rôzne veci ale rad by som počul názor od skúsencov.

Ďakujem pekne.
30.03.2014 - 22:35:14
01
Moj osobny nazor je, ze rozhadzat to cez tri sady nie je najlepsi napad. Predpokladam, ze chces mat 10kol. Asi by so zvolil potom Uletrgu 6700.
31.03.2014 - 07:22:04
01
Čo tak kúpiť kompletnú sadu ultegru 6800 a ešte ti zostane 170 eur na ostatné veci, ktorých nikdy nie je dosť :)
31.03.2014 - 10:55:46
00
Ďakujem pekne. Ak teda správne rozumiem 6700 je 10kolo a 6800 je 11kolo.
A co teda ten Sram? Neodporúčate ho kvôli cene alebo kvôli osobným skúsenostiam?

Prepáčte, že mením tému ale napadlo ma, že možno rozpočty, ktoré som si nastavil na jednotlivé komponenty sú zle nastavené (som technický amatér a možno neviem odhadnúť do čoho investovať viac a do čoho menej).
Preto by som svoj dotaz chcel rozšíriť:
Momentálne mám kúpený ram S-Works Tarmac SL4 + sedlo, sedlovka

Vyčlenil som si rozpočet cca. 2 000 eur na zvyšok. Ak si niekto nájde čas na odbornú radu, budem veľmi rád.
31.03.2014 - 15:56:40
00
ano 6700 je na 10kolo a 6800 je na 11. Ja jazdim sram a som spokojny. Pri 11kole u sramu zaplatis ovela viac ako pri shimane staci ked pozries nejaky obchod a sram je aspon co som v rychlosti prozrel na suncycle tak rozdiel bol -270€ pre shimano sady myslim obsahovali to iste 10kolo som nepozeral. Ono prakticky nepokazis nic ci kupis jedno alebo druhe je len na tebe co sa ti viac paci a kolko si ochotny investovat. Myslim ze ani vahovo medzi ultegrou a force nebude velky rozdiel. Zasa ked nieco usetris na shimane mozes tie € investovat do kvalitnych kolies ktore prinesu isto lepsi uzitok ako ked ich das do sramu

PS: ta vyclenena suma nieje nikdy konecna :D prides na to neskor


Naposledy upravil sk_wizard dňa 01.04.2014 - 21:02:59, celkovo upravené 1 krát.

01.04.2014 - 16:41:26
00
vyber sady zavisi od toho, ktory sposob radenia ti sedi viac. ci Shimano alebo Sram.
nasledne sa da pohnut dalej, kedze Sram je o nieco drahsi ako Ultegra.
podla vyrobcu sedlovky vybrat predstavec a barany, zvolit vhodne kolesa (preferovany typ jazdy> profil, sposob obutia) a zo zvysku pedale, kosiky, computer alebo co bude potrebne.
01.04.2014 - 20:36:46
01
[quote=""]vyber sady zavisi od toho, ktory sposob radenia ti sedi viac. ci Shimano alebo Sram.

Ja som mal obavy, ako si zvyknem na nový spôsob radenia Sram (iné radenie ako Shimano som dovtedy nemal) ale obavy boli zbytočné-tak na Sram som si zvykol veľmi rýchlo a veľmi rád, to radenie je pre mňa oveľa pohodlnejšie, už by som späť nešiel ani omylom :)
02.04.2014 - 08:32:37
00
plne ta chapem :) niekomu zase vadi Sram. tvrdim vsak, ze Sram je intuitivnejsi - kazda packa plni iba jednu funkciu. brzda brzdi, radiaca prehadzuje. preto mne osobne Shimano nesedi, kazdy vsak podla seba :)
02.04.2014 - 10:37:55
00
keyboard_arrow_up