Nie ale nemam rad klasicku slovensku kolenackovu politiku ze budme radi ze je to ako to je. Vsak mame tiez nejake prava, kua. Si myslim ze keby sme sa zjednotili a by isiel niekto za primatorom ze zastupuje napr. 3000 MTBbikerov tak by to islo legalizovanie chodnikov velmi rychlo.


To je opäť pohľad iba zo svojej strany.

Teraz si predstav príspevok na fóre napr. poľovníckom, alebo na fóre vyznávačov pešej turistiky, ktorý by znel asi takto:

"Nemam rad klasicku slovensku kolenackovu politiku ze budme radi ze je to ako to je. Vsak aj turisti mame tiez nejake prava, kua. Si myslim ze keby sme sa zjednotili a by isiel niekto za primatorom ze zastupuje napr. 8000 turistov tak by zakaz bicyklovania na turistickych chodnikoch bol velmi rychlo a viselo by to na kazdom strome a platili by pokuty do mestskej kasy az by sa prasilo co by sa vyuzilo na budovanie turistickych tras pre slovenskych turistov."

Osobne si myslím, že je to dobre tak, ako to je teraz. Mňa ešte nikto odnikiaľ nevyháňal. Niekedy môže byť aj prílišná aktivita kontraproduktívna. Niekedy je lepšie nechať to tak. Viem si totiž predstaviť úradníka, ako na mape fixkou vyznačuje, kde cyklisti môžu a kde je to v okolí Košíc iba pre peších a vybavuje eurofondy na osadenie zákazových tabúľ.

Nedráždime, pretože nie sme celkom v práve, to si treba priznať. ... a buďme voči všetkým ohľaduplní. Potom budú možno ohľaduplní aj k nám.

Ale ak chce niekto ísť do boja, prosím. Na Sarajevóóó !!!
10.04.2014 - 09:59:45
01
Priatelia! Teší ma, výsledok našej spoločnej práce , ktorá sa pretavila do tejto dišputy plnej vášní a emócií . No zároveň Vás všetkých uctivo žiadam, aby ste krotili ostré jazyky a vážili slová, ktoré by v konečnom dôsledku narobili viacej škody ako osohu. Čo je ale pozitívne, je fakt že Košický bajking pocítil prílev čerstvej krvi a vecí sa dali do pohybu. Po pozornom prečítaní Vašej dišputy, si myslím že pravda je niekde uprostred. Áno treba s lesostrážcami spolupracovať, správať sa uctivo, no na druhej strane nepôsobiť prehnane submisívnym dojmom ,ale dať jasne najavo o čo nám - bikerom ide. Ak dovolíte rád by som sa spolu s ďalšími členmi našej početnej komunity stretol s predstaviteľmi vládnucej špičky Košického magistrátu a zástupcami mestských lesov Košice. Predostrieme im náš projekt - víziu, čo by sme chceli, ako to zabezpečíme a poskytneme záruky. Som optimista , ale zároveň si uvedomujem, že aj čiastkový ústupok zo strany mestských lesov bude pre nás- bajkerov víťazstvo. Začiatky sú stále ťažké, zvlášť ak niečo staviame na zelenej lúke... Nazdar v lese...
10.04.2014 - 16:00:51
05
Ja som za to aby nam mesto dovolilo vybudovat nieco na sposob Rychlolebske stezky a hlavne nech to nenicia a my za to budeme jazdit menej po turistickych chodnikoch.
10.04.2014 - 17:25:22
00
Mestske lesy su taktiez zodpovedne za tento stav. Velka cast cyklochodnikov kopiruje turisticke chodniky. A kedze mame zakazane jazdit mimo cesticiek tak zakonite inde ako pod turistickych chodnikoch sa neda
10.04.2014 - 17:48:17
00
Ramon, presne si vystihol to, o com premyslam poslednych par mesiacov. V Presove su v tomto o riadny kus dalej, u nas zatial chyba niekto, kto by sa odhodlal chodit po uradoch a vybavoval povolenia a podporu na stavanie novych trailov. Ja by som v tomto smere mohol pomoct vypracovanim grafickej casti, ale najprv by sme si to mali prejst medzi sebou, co vlastne chceme, a tiez pocitat s tym, ze nam vsetko neprejde(predsalen, su tu aj ine skupiny uzivatelov lesa, ktore maju svoje priority). Mohli by sme sa o tom osobne porozpravat v sobotu na Bedli a dohodnut nejaky postup.
10.04.2014 - 20:40:52
00
Sa mi to tu páči!
10.04.2014 - 22:34:44
00
OK . Pobedlujme teda spolu v sobotu..No môžem len doobedu...
11.04.2014 - 07:23:11
00
Video zo sobotňajšieho výjazdu s Trónom okolo Bogoty. Aspoň hudba je kvalitná, keď už nie kameraman a strihač.

... lepšie je prepnúť na HD.

vimeo.com/91725542

11.04.2014 - 19:43:23
00
v pohode až na tu hudbu :P maš gpx z trasy niektore miesta su mi tam zname...ta bodaj by keď byvam pod bogotou :D
11.04.2014 - 20:06:25
00
:bow:

Prílohy:

Bogota.gpx [58.16 KiB] Zobraziť na mape

11.04.2014 - 20:14:59
00
jaj uz viem ktora trasa...no a potom ste nechali fajnu spušt v bora-bare všade same pohare ta už viem kto....:)
11.04.2014 - 20:22:51
00
Čo sa týka hudby, Trón, to sú predsa len páni v najlepších rokoch. Tak som si myslel, že sa viac hodí George Gershwin a Oscar Peterson ako AC/DC a Highway to Hell. ;)
11.04.2014 - 20:29:05
00
Vyber hudby vyborny!
11.04.2014 - 20:50:50
01
Tak aj ja prispejem, som to natocil minulu sezonu ;)

vimeo.com/53230754

11.04.2014 - 22:25:54
01
Bedľa dnes

Prílohy:

0001.jpg
0001.jpg 384.04 KiB thumb_up0thumb_down

12.04.2014 - 19:32:15
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up