Od 29. augusta sme cela partia Spišiakov na Orave. Ubytovanie mame na www.bielafarma.sk. Kto ma zaujem nech sa prida :wink:


ja tam idem cca 25. a budem tam do 29. :roll:
21.07.2007 - 09:31:39
00
Od 29. augusta sme cela partia Spišiakov na Orave. Ubytovanie mame na www.bielafarma.sk. Kto ma zaujem nech sa prida :wink:


ja tam idem cca 25. a budem tam do 29. :roll:

Skoda to sa akurat minieme ale potom nam das nejake tipy na vyjazdy 8)
21.07.2007 - 09:50:18
00
Cely hreben Oravskej Magury je super, da sa vratit vlakom. Urcite nevynechat.

Pesi som isiel z Niznej na Skorusinu vyzeralo to dobre aj na bike (zlta a cervena TZT). Aj zelena TZT z Trstennej vyzera podla mapy zaujmavo.

Babia Hora je hodne strma, ale nieco by sa dalo asi poriesit tu:
http://www.turistickamapa.sk/?lat=55056 ... &layers=BT

Skusit by sa dala aj hranicna cervena TZT z hr. prechodu Novot, tiez som tam bol pesi.
http://www.turistickamapa.sk/?lat=54893 ... &layers=BT
21.07.2007 - 10:05:32
00
Skoda to sa akurat minieme ale potom nam das nejake tipy na vyjazdy 8)


ja pojdem asi do zuberca alebo habovky, to je asi trosku dalej od vas
21.07.2007 - 12:10:41
00
caute, ja budem na orave od 24-31.8. chatu mam v Stefanove nad Oravou, je to blizko priehrady, je to dedina rovno pod TV vysielacom Magurka (miestny nazov Ziblonka :) ...priznam sa vobec to cyklisticky nepoznam, jazdim jak lamer po cestach do vitanovej a oravic, odtial do Zuberca, trochu pobrowsujem a potom ze Podbiel, niznu a Tvrdosin naspat domov. Rad by som spoznal nejaku slusnu cyklotrasu. Lesnu or horsku. Ak by sa ma ujal nejaky domaci privital by som to. 0905221534 maros ..... mozem sa stavit aj za drotarom a mozme dat nejaky trek :)
06.08.2007 - 22:08:01
00
bol som vcera v Smoleniciach. Kamos vymyslel taku trasu....dost nestastnu. Spoza mesta sme startovali po turistickej zltej,, nadviazali sme na cervenu, na hl. hreben smerom na Zaruby (768mnm)....no, bol to brutus vylet, asi 3,5km sme bike tlacili alebo niesli na pleci...teren skalnaty, strme stupanie,relativne narocne aj pre pesich. Okrem toho vela popadanych stromov cez cestu. Bol som dost vyslahany a tiez dehydrovany. Dokopy len 24km ale dalo mi to zabrat. Btw, prilis neodporucam, s MTB ta trasa nema nic spolocne.
06.08.2007 - 22:48:39
00
Takže hlavne pre toho čo spomínal že je v Štefanove a tých čo sú na Bielej Farme ... jednoznačne spravte hrebeň Magury, od Námestova alebo zo Štefanova, je to jedno ako - trasy turistické sú vyznačené, z počiatku strmák. Od vysielača až na príslop a ďalej na Kubínsku Hoľu nádherná trasa a nie moc náročná. Ak Vám zvýši síl môžte pokračovať do Hruštína na Zábavu, ďalej do Zázrivej alebo Oravskej Lesnej. Stačí Vám obyčajná turistická mapa, lesných ciest je tam kopec.

Aj Babia Hora je super, len hore je to viac menej s bikom na pleci a dole je to pekný zjazdík ... ale vzhľadom na chránené územie a sem tam nejakého strážcu moc neodporúčam.
22.08.2007 - 21:55:09
00
Takže hlavne pre toho čo spomínal že je v Štefanove a tých čo sú na Bielej Farme ....

marcel dik nieco sme uz vytipovali urcite dame report.
22.08.2007 - 22:09:57
00
Pravdu povediac, som trochu starsi, ako komunita okolo bajkovania v trailoch a cisstocne DH.
Mam cochvila 50 a po resume svojho zivota, lutujem kazdy moment mladosti, ktory som nevyuzil na plne dusky zivota. A poviem vam, bolo ich neurekom.
Jazdim po lesoch krizom-smarom, citam bajkerske casaky a fora. Je nad vsetku pochybnost jasne, ze bajky si nasli cestu k srdciam mnozstvu ludi vo svte a aj na Slovensku. Na forach pisete, ako pracne budujete svoje oblubene traily a ako sa tazko jedna so zastupcami statu a inymi dotknutymi organizaciami, ale vedzte, ze toto je cesta zdlhava a trnista. Vsetci chceme jazdut teraz a hned a necakat na dielcie rozhodnutia kvaz kompetentnych uradnikov. Iniciativa drobizgov je sice chvalyhodna, ale prikaz ZHORA, je v tejto krajine zakon.
Budeme mat noveho prezidenta.
Preto navrhujem peticiu vsetkych bajkerov, aby premysleli to svoje, spojili sǐy a oslo ili nasho buduceho prezidenta. Z tych doterajsich uz nikto nrstoji za debatu. Iba novy ludia vo vrdeni tejto republiky, mozu urobit nove veci. Ziadajme, co je mozne, a verim, ze to dosiahneme.

Marek Drozdjak
Bajker
26.04.2014 - 02:25:46
01
keyboard_arrow_up