To mi je jasné ked je takýto " v pohode" ale ak by bol múdry a mudroval tak treba volať policajtov či ako sa riešia taketo situacie ?
26.04.2014 - 20:31:49
00
Ak to stihneš, samozrejme treba volať políciu. Väčšina takýchto polovodičov z miesta činu zbabelo utečie. Ale to sa ľahko hovorí, človek je v prvej chvíli v šoku. Keby to urobil mne, tak si nepamätám ani jeho ŠPZ. :(
26.04.2014 - 20:40:36
00
Vodičák by mu nezobrali (teda ak by nemal pozitivny test na alkohol alebo nemal predtým vážne dopravné priestupky),ale dostal by jednu z vyšších pokút a škoda na tvojom biku by sa preplácala z jeho havarijnej poistky v pripade,že by mu bola uznaná vina(resp. zákonnej).Navyše ak by si sa zranil musel by tiež niečo zaplatiť.
26.04.2014 - 20:46:48
01
Hlavne, ze sa ti nic nestalo. Ja by som policajtov volal. Z vlastnej skusenosti viem, ze dorovnanie skody "potom" a priznanie viny, nie vzdy funguje. Dufam, ze to nebude tvoj pripad.
26.04.2014 - 20:52:10
01
Este sa mi nestalo, ze by mi z tej vedlajsej cesty niekto vyletel, ale vzdy som s tym akosi podvedome pocital. Dolu kopcom som nechodil prave najpomalsie, da sa to tam dobre pustit. Ale zvykol som si v poslednej dobe zabocit doprava hned za Audi centrom, tam je to menej frekventovane. Hlavne, ze si v poriadku. Snad Ta chlapik neoklame a dopadne to dobre v Tvoj prospech. Co sa tyka odskodnenia po nehode, uznanie vinnika nehody vinnym moze nasim sudom trvat roky (co je aj moj pripad) a poistovna nevyplati nic, pokial nema pravoplatne rozhodnutie sudu o vinnikovi nehody. Policajtov moze clovek zavolat aj sam, popr. to mozu urobit svedkovia nehody. Pokial vodic z miesta nehody ujde, neposkytne pomoc, trestne oznamenie podava vysetrovatel/prokurator, cize sa s nim sudi stat a v tomto pripade sa postihnuty stava ucastnikom konania.
26.04.2014 - 21:11:13
00
Instinctmorgen kde si zobral to, žeby mu policajti nezobrali vodičák bez pozitívneho alkoholu alebo závažných predchádzajúcich priestupkov? Ak vodič zanedbá dôležitú povinnosť účastníka cestnej premávky a spôsobí dopravnú nehodu, tak je to vždy na vodičák.
27.04.2014 - 01:44:15
01
ked ma sundal vodička na fatráči tiež jeje bol okamžite odobratý vodičák na mieste nehody... v správnom konaní je bola uložená pokuta tuším 550e a vodičák na 1r.+ preplatenie škody na mojom biku..78e
27.04.2014 - 07:28:29
00
Sedlovka Bontrager utŕžila v dueli s "no name" rámom Sab Monopoli slušný debakel. Hlavne, že neskončila v mojom zadku. Nebola kupovaná na aliexpresse, ani na ebayi ale v českom koloshope. Aspoň máme predstavu, kde nakupujú...

Ako sorry, ale po takom naraze, ked nevydrzi koleso a praskne ram na sedlovej rure aj vidlici, je absolutne nemiestne obvinovat seriozny obchod, ze predava veci z Aliexpressu len preto, ze to ta sedlovka nevydrzala. Ved ani nevies, ako presne ten bajk narazil a kolko ta sedlovka z toho narazu schytala. Mal by si velmi dobre zvazovat, kym niekoho takto obvinis...
27.04.2014 - 10:24:51
02
Máš asi pravdu. Koloshop je veľmi známy obchod. Keby nenápadne popri origináloch predávali aj fejky, tak by to už niekto nahlásil a zažalovali by ich.

Neviem, kedy a ako sa tá sedlovka zlomila. Napr. na sedle som musel veľmi dôkladne hľadať nejaké stopy po páde. Nie som žiadny odborník na karbón, proste som len laicky porovnal následky pádu na ráme a sedlovke. Pripadalo mi to, ako konfrontácia šmeliny s poctivým materiálom. Človek by čakal, že to z pohľadu renomé značiek dopadne presne naopak. Keď som k tomu ešte pripočítal skutočnosť, že tá sedlovka stála necelých 30€, moje podozrenie hraničilo s istotou.

Ale zvykol som si v poslednej dobe zabocit doprava hned za Audi centrom, tam je to menej frekventovane.

Taktiež som tak kedysi jazdil a už som opäť začal. ;-)
27.04.2014 - 12:00:22
00
Dnes mi pri zábere akoby preskočila reťaz ale reťaz to nebola, to bude zrejme orech keď mi odvtedy koleso drhne čo?
27.04.2014 - 19:46:16
00
Instinctmorgen kde si zobral to, žeby mu policajti nezobrali vodičák bez pozitívneho alkoholu alebo závažných predchádzajúcich priestupkov? Ak vodič zanedbá dôležitú povinnosť účastníka cestnej premávky a spôsobí dopravnú nehodu, tak je to vždy na vodičák.


Neviem ,či si zle prečítal ,ale napisal som ,že vodičák by mu nezobrali za to ,že mu vbehol do cesty (iba ak by nafukal alebo mal viac dopravnych priesptupkov alebo ak by to bol motív,resp. naschval by mu tam vybehol).Neviem ,kde žiješ - denne je XYZ nehôd a vodičáky beru velmi sporadicky -každému sa môže poštastiť.
27.04.2014 - 20:19:40
00
Instinctmorgen rozlišuj dopravné nehody a škodové udalosti..dve autá s nižšou škodou = škodová udalosť = priestupok = bloková pokuta..
dopravná nehoda = jedna z okolností určujúce udalosť za dopravnú nehodu ako napríklad zranenie jedného z účastníkov dopravnej nehody = oznámenie vinníka na DI..
..v podobných prípadoch je úplne super, pokiaľ ovládaš zákon..
27.04.2014 - 21:00:26
00
A odkial máš ,že pri dopravnej nehode ti berú vodičák ??? A nemusíš mi tu písať vysvetlenia ,nie som včerajší.... dopravnou nehodou je aj škodová udalosť kedy sa účastnici nedohodli na jej zavineni...takže je to tenká hranica medzi škodovou udalostou a dopravnou nehodou ...Ja som len písal o tom braní vodíčaku - jednoducho veľa ludi z okolia zrazilo auto a nikto neprisiel o vodičák aj keď bol vodič auta vinný...
27.04.2014 - 21:52:19
00
keď mňa zrazilo auto a radil som sa so známym policajtom hovoril že v momente mu berú vodičák ak to bola jeho chyba
27.04.2014 - 22:23:20
00
žiadna tenká hranica..zákon hovorí jasne za akých okolností sa hovorí o škodovej udalosti a kedy je to dopravná nehoda..radšej si prečítaj zákon..a chcel by som vidieť policajta, ktorý by si dovolil dať niekomu na mieste pokutu za nehodu, pokial by som sa ja dal previesť do nemocnice RZP-čkou na hoci len jednorazové ošetrenie..
27.04.2014 - 23:12:23
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up