Hehe presne ako pises. Je to to pociatocne obdobie kym das tej-ktorej veci poriadne do tela, kym si uvedomis,ze si si ju nekupil na.obzeranie ale ako masinkver na ratatata :) je to asi typicka vlastnost cloveka. Ale.u xtr by ma sakra bolelo vediet,ze suter mi deformoval pilu :)) mne sa paci aj tvoja wehrmacht farba, kazda kombinacia sa mi paci, niektora len viac, ina menej. Aj moj nervak uz ma prve skrabance na rame, ach, lepsie na to nemysliet :))
08.05.2014 - 12:10:23
00
Hehe presne ako pises. Je to to pociatocne obdobie kym das tej-ktorej veci poriadne do tela, kym si uvedomis,ze si si ju nekupil na.obzeranie ale ako masinkver na ratatata :) je to asi typicka vlastnost cloveka. Ale.u xtr by ma sakra bolelo vediet,ze suter mi deformoval pilu :)) mne sa paci aj tvoja wehrmacht farba, kazda kombinacia sa mi paci, niektora len viac, ina menej. Aj moj nervak uz ma prve skrabance na rame, ach, lepsie na to nemysliet :))


He he, kamarát, čo vymyslel tú prezývku Wehrmacht (kurńa, už musíme s tým W. prestať, lebo si na nás posvieti NSA :- ) ) tak s ním sme včera sedeli po jazde na pive, hľadí naň a hovorí - "nemali nič iné, tak to natreli len základnou farbou a keď sa im to ešte zdalo málo, tak tam flákli tú desnú zelenú" :-)))

Škrabance na ráme tuším zatiaľ nemám, myslel som pôvodne, že budem musieť obaliť aj horné rameno zadného trojuholníka (dolné to má vyriešené elegantne), kvôli trieskaniu reťaze, ale teraz keď tam mám ten Shadow plus, tak je to pohoda, fakt je to super letieť dole po šutroch a koreňoch a nepočuť tú reťaz. No, niežeby nebola počuť vôbec, ale podstatne menej. Inak, tuhosť tej spojky by mala byť nastaviteľná, musím sa na to dnes pozrieť, včera som to počul nejak viac, však ono to časom asi samo povoľuje.
http://www.pinkbike.com/news/Tech-Tuesday-Inside-Shimanos-Shadow-Plus-Mech-and-How-To-Adjust-.html

Mimochodom, tak ako v prípade iných vychytávok, tak isto aj u Shadow plus platí, že sa najprv predviedol na XTR a potom si postupne našiel cestu aj do XT a SLX. Ďalší argument na podporu myšlienky, že nie vždy treba vyhodiť peniaze za XTR. Viem, viem, ide o tie emocionálne veci - to chápem.
08.05.2014 - 13:02:09
00
Mam pocit,ze nastavenie tuhosti je az na novom xtr 2015, xt
pluska ma len on/off,teda ak myslime to iste. Jj ta seda je ako zakladny nater,presne :) mne sa aj velmi paci farba suroveho hliniku.
Btw,trosku ot, aku prilbu duro pouzivas nech sa inspirujem. Aj ked asi nejazdime presne to iste. Ja premyslam nad spesl vice, met kaos a bontrager lithos. Skusal som aj bell super a je fajna, len by som sa v nej potil asi a na tld a1 za 174e proste sa neviem ukecat, pride mi to blbost tolko dat za prilbu. Skoda,ze fox flux a striker mi moc nesedeli na kokose. Ostatne mi sedia +- rovnako.
08.05.2014 - 13:33:56
00
Mam pocit,ze nastavenie tuhosti je az na novom xtr 2015, xt
pluska ma len on/off,teda ak myslime to iste. Jj ta seda je ako zakladny nater,presne :) mne sa aj velmi paci farba suroveho hliniku.
Btw,trosku ot, aku prilbu duro pouzivas nech sa inspirujem. Aj ked asi nejazdime presne to iste. Ja premyslam nad spesl vice, met kaos a bontrager lithos. Skusal som aj bell super a je fajna, len by som sa v nej potil asi a na tld a1 za 174e proste sa neviem ukecat, pride mi to blbost tolko dat za prilbu. Skoda,ze fox flux a striker mi moc nesedeli na kokose. Ostatne mi sedia +- rovnako.


Idem sa pozrieť na tú spojku, dám vedieť.
Prilby nejak extrémne neriešim, nie som až taký estét, ako ty :-).Ale poviem ti, ktorú by som kúpil, keby mi nebolo ľúto 100 E:
http://www.mavic.com/helmets-all-mountain-notch#.U2ttcHPIYb0
v bielej.
Teraz používam toto, zatiaľ sa mi neomrzela:
http://www.casco-helme.de/en/produkte.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=930&category_id=31
Ešte by sa čiste pre mňa a môj W hodilo:
http://www.midwayusa.com/product/232660/military-surplus-new-condition-german-kevlar-helmet
:-)))
08.05.2014 - 13:42:18
00
Ta prva vizera fajn, len jednu chybku ma, nemam ju kde skusit ako mi sadne. Ta tvoja vizera tiez pekne, no ale ta posledna to vyhrava :)))
Tak uvidim v kaktuse zajtra, pripadne bajkule a nieco vyberiem... :)
08.05.2014 - 14:26:17
00
Mam pocit,ze nastavenie tuhosti je az na novom xtr 2015, xt
pluska ma len on/off,teda ak myslime to iste.


Mal som dojem že sa mýliš, ale išiel som sa presvedčiť. Takže nastavenie tuhosti je tam a vždy bolo. Je jeden malý rozdiel medzi XTR na jednej a XT a SLX na druhej strane, ale úplne nepodstatný, XTR má vnútri taký miniatúrny kľúčik, ktorý slúži dvom veciam - samozrejme keďže je to kľúčik, tak hlavne na doťahovanie tej nastavovacej skrutečky, ale okrfem toho je tam vložený tak, aby zvyšoval mechanickú tuhosť celej tej časti. Údajne sa potom šimánovci rozhodli pre XT a SLX nedávať tam ten kľúčik, resp. tú časť nerobiť vyberateľnou a dvojfunkčnou,
lebo to tam ľudia po použití zabúdali vracať späť a tým obrali spojku o tú "vystužovaciu funkciu" kľúčika.
Takže ja som musel pokrútiť skrutkou malými klieštikmi a teraz to mám na tuhšie, musím to ísť previezť a skúsiť, pretože sa môže stať, že ak to človek preženie s tým utiahnutím, tak už to bude nafigu prehadzovať.
Ak to niekto chce vidieť na vlastné oko:
http://www.bikeradar.com/mtb/gear/article/trail-tech-how-to-adjust-a-shimano-shadow-plus-rear-derailleur-36461/

Edit: vidím, čo si ty myslel tu:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=I-QtEPbMx78#t=82
Nové na tom je akurát to, že tá skrutka bude u 2015 prístupná zvonku priamo, my musíme teraz zhadzovať dekel, ale to je nepodstatný rozdiel (ale koľko E bude stáť! :-) )


Naposledy upravil Duroslav dňa 08.05.2014 - 14:48:24, celkovo upravené 4 krát.

08.05.2014 - 14:33:20
00
Ta prva vizera fajn, len jednu chybku ma, nemam ju kde skusit ako mi sadne. Ta tvoja vizera tiez pekne, no ale ta posledna to vyhrava :)))
Tak uvidim v kaktuse zajtra, pripadne bajkule a nieco vyberiem... :)


Notch je poprdeli a riskol by som to aj bez skúšania, ale radšej si nechám zájsť chuť a odložím si prašule na Reverb. Inak tie tvoje tipy sú všetky OK, možno tá tretia je najoriginálnejšia.
08.05.2014 - 14:35:37
00
Ako si napisal, myslel som nastavenie zvonku, vidim, ze uz praktikujes remeslo aj na biku :)) no uvidime zajtra :)
08.05.2014 - 14:54:40
00
Tak konečne po štyroch mesiacoch čakania je doma :)
Príloha:
IMG_4821.JPG
IMG_4821.JPG 353.37 KiB thumb_up0thumb_down

08.05.2014 - 18:17:29
016
paraadny :)
08.05.2014 - 18:28:01
00
prosim o radu, mam 182 cm a 82 kg, aku velkost canyonu by ste mi odporucili? nie je tu niekto s podobnymi parametrami?
08.05.2014 - 19:48:08
00
Určite L-ko...
08.05.2014 - 20:23:59
01
Mam 183-4cm a 81-2kg :) Mam Lko a som viac nez spokojny :)
08.05.2014 - 20:58:05
00
Takze pani prekvapko, dnes o tyzden skor ako bolo potvrdene ide prvy Grand 5.9 RADAR do PP , dnes odoslane UPS , pozdravujem MISUNG SL a este raz mu dakujem za vsetko , tovar z CHINA dosiel OK , a tesim sa ze i druhy GRAND dodaju o tyzden skor , respect for Canyon DE , velmi milo potesili, prajem vsetkym mnoho bezpecnych KM v terene
08.05.2014 - 21:09:42
02
Na mojej sedme nič také nepozorujem, vyskúšal som. Ak máš pochybnosti, proste skoč ku svojmu servisákovi. Vidla je drahá vec, neradno nič podceniť.


Problem je, ze ziadneho (zatial) nemam. A momentalne nemam ani s kym porovnat.
Znie to asi takto:
https://www.youtube.com/watch?v=WY_PdgSUydg&feature=youtu.be
09.05.2014 - 11:15:03
00
keyboard_arrow_up