http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=151829 Hm, čo poviete miestny? Bude sa to dať? Ten zjazd asi bude z časti na pešo. Keďže asi 1/3 je v NP (zvyšok sa ide hranicou parku), môžu byť s tým problémy? Už len stihnúť celý 100km okruh tak, aby mi zo Sniny neodišiel posledný večerný vlak :D

dam echo Jonkymu nech sa kukne na to, on isiel tadial neviem ci cele ale cast urcite..a ked ti ujde vlak ta prespis v penzione u Mareka vedla bajkservisu u Mira :) a dame pivo u Mareka :))))
13.05.2014 - 20:51:14
00
ja som volakedy davno s jonkym a ondrom isiel smer od ruskeho po osadne a bolo to v pohode myslim ze sme ani nikoho nestretli, no pamatam si ze som bol po tomto kusku pekne odpaleny :D
13.05.2014 - 21:04:05
00
Ja by som to šiel opačne lebo zjazd s Kremenca do Stužice je oničom same prenašanie bajku, jedine sa vratit na sedlo Rozdiel a tam je to paradny zjazd až do sedlice. Ale s Kremenca je to viacej dole kopcom ako opačne. Da sa to prejsť len treba aby si bol čo najskôr v Osadnom a potom večer niekto čakal v Sedlici. Na bajku zo Sniny a späť to nieje možne jedine s prespanim v Ruskom sedle alebo niekde na hrebeni.
13.05.2014 - 22:02:34
00
Takže ak som o 7:30 v Snine, tak sa do 18:40 nevrátim hej? (tak v kútiku duše som tomu ani ja neveril, že to bude ťažší terén ako to vyzerá :) )
1.) z Kremenca sa vrátiť do s. Rozdiel. A čo je s. Rozdiel? Čierťaž?
2.) nocľah v Sedlici alebo v Snine u Mira (teda nejako sa mi nechce veriť, žeby som už do Sedlice prišiel večer/za tmy, však hrebeň nemá ani 50 km)
3.) škoda, že je to tak pánubohu za chrbtom (hádam viac ako Orava), že tam nevidím žiadnu možnosť skrátenia, keďže sa vlakom ďalej ako do Sniny nedostanem :?:
13.05.2014 - 22:48:29
00
Ja by som to šiel opačne lebo zjazd s Kremenca do Stužice je oničom same prenašanie bajku, jedine sa vratit na sedlo Rozdiel a tam je to paradny zjazd až do sedlice. Ale s Kremenca je to viacej dole kopcom ako opačne. Da sa to prejsť len treba aby si bol čo najskôr v Osadnom a potom večer niekto čakal v Sedlici. Na bajku zo Sniny a späť to nieje možne jedine s prespanim v Ruskom sedle alebo niekde na hrebeni.


Jonky, druh zjazdu je vec vkusu. Milos, ak sa ti páčilo vlani na Slánskych, tak zjazd z Kremenca je parádny. Áno, 2-3krát treba bike preložiť, ale ak sa od septembra veľa nezmenilo, tak červená z Kremenca do Novej Sedlice stojí za to.

S tým sedlom Rozdiel sa strácam... Môžem však za seba povedať, že trasa v smere Ruské sedlo-Kremenec je OK.

Časovo je to určite náročná trasa, urobiť kolečko s návratom do Sniny - no neviem neviem. Ale hlavne je to škoda celé preletieť maratónskym tempom. Hrebeň, výhľady a okolie sú krásne, oplatí sa sem tam pozastaviť a vychutnať, nie len urobiť fajku do diára - bol som :)
13.05.2014 - 23:36:26
00
Mne by pohodovým tempom stačilo aj z Ruského sedla, len ani tam sa nemám ako bližšie dostať :D Či ísť na biku zo Sniny radšej do Ruského sedla? Možno by to bolo aj krajšou prírodou ako do Osadného :)
13.05.2014 - 23:57:24
00
No podla toho co pisu chlapci(ja som to nepresiel hovorim) tak ak sa mas strachovat o navrat a podobne, tak daj to len s Ruskeho sedla,tam sa dostat nie je vobec narocne aj po vlastnej osi zo Sniny,neviem sice presne kolko to casovo zabralo ked sme tam isli,je to okolo 35km cca(chlapci nasi opravte ma ked dakto vie kolko presne),jediny vacsi kopec je smerom hore na Starinu a potom uz len take hupaky a ani do sedla to nie je nic strasne,trosku sa potocis a si hore :) jedine tolko ze treba dost cuchat asfalt dokedy tam vylezies...ale uz toto je pekna cesta okolo Stariny a potom cez uzemie nikoho :)) iba ked colnikov stretnes :D
14.05.2014 - 08:32:01
00
Mne by pohodovým tempom stačilo aj z Ruského sedla, len ani tam sa nemám ako bližšie dostať :D Či ísť na biku zo Sniny radšej do Ruského sedla? Možno by to bolo aj krajšou prírodou ako do Osadného :)


Alebo si to potom daj ako 2-dňovku s bivakom na hrebeni :) post745162.html#p745162
14.05.2014 - 10:49:33
00
To asi nie a sám už vôbec nie :) To radšej fakt z toho Ruského a ešte v ten deň prísť do Sniny :)
14.05.2014 - 15:29:23
00
To asi nie a sám už vôbec nie :) To radšej fakt z toho Ruského a ešte v ten deň prísť do Sniny :)

Ak by si zacal v Stakcine a isiel do Ruskeho sedla, tak sa to da urobit aj za den, ak mas dobru kondicku, ale urcite nie od 7:30 do 18:40 hod. Pokial ide o narodny park, tak na nasej strane by som sa nicoho nebal ... nestretnes ani zivej duse, akurat poliaci dbaju viac na ochranu prirody, ale viac sa sustredia na svoje Bieszczady, takze to by bola velka nahoda, ze by ta na hranici niekto stretol. Este je tu varianta, ze si rezervujes noclah v penzione Kremenec v Novej Sedlici a rano potiahnes do Sniny ...
14.05.2014 - 20:47:22
00
Ste strašní pesimisti :lol: ja to vidím tak, že na návrat do Sniny mám 17 hodín a to je bardzo času, či prídem o 18:00 alebo 24:00 je mi ukradnuté, aj tak budem čakať na raňajší vlak :D
14.05.2014 - 22:30:39
00
milos21 a kedy planujes tuto akciu?
14.05.2014 - 23:14:14
00
Ste strašní pesimisti :lol: ja to vidím tak, že na návrat do Sniny mám 17 hodín a to je bardzo času, či prídem o 18:00 alebo 24:00 je mi ukradnuté, aj tak budem čakať na raňajší vlak :D

Ty si tu pisal do 18:40 hod. :) Do polnoci to zvladnes urcite ... :D
15.05.2014 - 06:51:18
00
Reagoval som na to, že väčšina tvrdí, že je to minimálne na dva dni :)

milos21 a kedy planujes tuto akciu?

Keď tak, až začiatkom júla ak by som šiel na Okolo Domaše. Proste to musím v júly stihnúť, potom už nebude čas.
15.05.2014 - 11:44:26
00
Par don opravujem nie sedlo Rozdiel ale Čierťaž. Robo He ma pravdu je to tak. Zo Sniny cez Ruské Sedlo-Kremenec nieje problém, ale je tam dosť tlačákov. Ja by som to išiel skôr opačne aj ked zo Stužice na Kremenec je 60min tlačák. Ale zo Sedlice sa da na bajku až do Stužice ku potoku. Podľa toho potom by sa mohlo pokračovať z Ruskeho sedla do Sniny alebo dalej na Balnicu až do Osadneho. Možno je to 50 km ale hore dole.
16.05.2014 - 01:12:47
00
keyboard_arrow_up