Ahojte,

túto tému zakladáme, aby sme mali na jednom mieste všetky veci súvisiace so sekciou Cyklotrasy, ktorú budeme samozrejme zdokonalovať a vylepšovať, ale oceníme ak nám pošlete pripomienky a nápady, ktoré si tu budeme vedieť spoločne vydiskutovať.
16.05.2014 - 17:01:14
00
Za mňa ako prvé by som riešil mapový podklad, z tých možností ani jedno nevyhovuje. V tom Freemap pre turistiku mi chýba veľa orientačných údajov ako nedostatočné vrstevnice a taká vec, že to nemá zaznačené potoky tak to proste nepoužiteľné + mi tam samozrejme chýbajú ďalšie veci (hlavne orientačné). To znamená že neostanem na MTBikeri ale dodatočne si zase všetko naplánujem na cykloserveri kede je SHOCart, síce aj ten nie je dokonalý (neaktuálne turistické značky, cesty na niektorých územiach) ale je to najlepšie čo som doteraz našiel čo sa týka na prácu s mapou, keď nemám papierovú po ruke. No a to ja ešte žijem v stredoveku a dávam si do svojho malého hlúpeho mobilu výrezy máp ako obrázky :) Zhrniem to tak, že ja by som uvítal ďalšiu vrstvu máp SHOCart a funkčnosť, hlavne tvorbu trás ako má cykloserver. Ale predpokladám, že to má byť len databáza trás, tak asi nemôžem očakávať manuálne kreslenie, že? :)
16.05.2014 - 17:46:49
00
Milos, shocart su komercne mapy a nedaju sa integrovat len tak. Ale nevylucujem ze sa objavia.

Tools pre planovanie map planujeme.
16.05.2014 - 17:51:58
00
Kto bude dohliadat nad legalnost tu prezentovanych tras ? Lebo nie vsetky su legalne, a to je dost problem...
16.05.2014 - 18:02:41
00
V tom budeme potrebovat pomoc - aj od Teba. Ktore nie su - napises mi SS?
16.05.2014 - 18:06:28
00
Alebo to poriesit ako na cykloserveri, premenovat na vylety resp. nieco podobne aby sa predchadzalo zamene so znacenymi cyklotrasami a je to. Legalnost podla mna neriesi ani cykloserver a aj v tlacenych mediach sa objavuju clanky o vyletoch, ktorych trasy nie su legalne. Pri takomto pomenovani ani rozne ine zaumove skupiny nemozu pozadovat zmazanie "cyklotrasy" s tym, ze nie je znacena a prechadza "ich" uzemim.
16.05.2014 - 21:29:37
00
Palo TT:
Cykloserver sa praveze zacina strazit legalnost doporucenych tras, aspon v okoli BA... Zacinaju byt z toho neprijemnsti, ci uz vydavatelov, uradov a pod... Takze ne serveroch by sa tieto nelegalne trasy nemali zobrazovat...
16.05.2014 - 21:33:14
00
To je trosku ina kategoria ako vylety , co si publikuju pouzivatelia. Doporucne cyklotrasy su znacne priamo v mape (asi aj papierovej) a je jasne, ze jej vydavatel musi v takomto pripade zohladnovat aj aspekt legalnosti a tiez nepojde zbytocne do konfliktu s inymi zaujmovymi skupinami.
16.05.2014 - 21:36:47
00
fajn, budeme sa snazit ustrazit legalnost zobrazovanych tras, uvidime ako to pojde, i ked by bolo fajn ak by sa v tomto smere zakon a pristup urcitych nazvem to "uradov a uradnikov" zmenil...
co sa tyka mapovych podkladov, cervo uz nacrtol. co sa tyka freemap, ta sa stale vylepsuje, takze to urcite pojde k lepsiemu, vsetko ukaze cas, zatial vdaka
16.05.2014 - 21:58:45
00
Palo TT:
Cykloserver sa praveze zacina strazit legalnost doporucenych tras, aspon v okoli BA... Zacinaju byt z toho neprijemnsti, ci uz vydavatelov, uradov a pod... Takze ne serveroch by sa tieto nelegalne trasy nemali zobrazovat...

Ani cykloserver nerieši čo si tam cyklisti zaznačia, to by musel razom zmazať polovicu trás. Stačí si pozrieť národné parky (aj v Česku), že koľko je tam vyznačených nelegálnych trás. Palo to asi dobre vystihol, problémy sú asi to čo je zobrazené priamo v mapovom podklade, kde cykloserver priamo do mapy dáva doporučené cyklotrasy (teda neviem či to robí priamo cykloserver alebo SHOCart). A vôbec netuším ako by chcel MTBiker overiť legálnosť všetkých trás na celom slovensku, to je skutočne nereálne. Možno by stačila formulka, že "MTBiker nezodpovedá za legálnosť užívateľmi zverejnených trás a výletov" možno niektoré sú jasne nelegálne (dajme tomu NP), ale zas kto má z BA vedieť, či na nejakej cestičke/chodníku pri KE nie je zákaz vjazdu?
16.05.2014 - 22:52:53
00
Tak som to skúsil a narazil som hneď na takýto problém. Klasicky som otvoril CYKLOTRASY, na mapke klikol na okres Pezinok, a objavili sa modré vlajky vyznačujúce miesta na mape. Súčasne sa modrou farbou objavila celá trasa "V karpatoch na dvoch kolesách".
Pričom ale ja som ešte žiadne vyhľadávanie nespravil. Prečo práve táto trasa sa hneď objavila na mape? Pretože je prvá v poradí v pezinskom okrese? Ak kliknem teraz na ľubovoľný bod, ukáže sa názov, popis ale neukáže sa trasa. Stále je prvá trasa vyznačená. Je to zámer alebo mi to nefunguje pod starými XP-ečkami (ktoré mám ako zálohu pre niektoré staršie no potrebné pracovné programy)? Skúsim win7.
Pozdávalo by sa mi že po kliknutí na modrý bod na mape by sa ukázala hneď aj trasa.
16.05.2014 - 23:01:13
00
Cykloturista to je preto, ze len ta jedina trasa ma GPS tracklog, ktory vieme zobrazit. Keby ho mali vsetky, zobrazia sa vsetky a ty si mozes vybrat. Tie co nemaju, sa zobrazia len ako modra vlajocka.

GPS koordinaty budeme doplnat, ked sa nam ich podari od autorov ziskat.
16.05.2014 - 23:07:33
00
Vďaka už som na to prišiel tiež. Vozík nemám, ale pridám cyklotrasy s detskou sedačkou ... Prípadne prejdem existujúce. Nedá sa do tej bubliny, ktorá sa ukáže po kliknutí na daný bod dať ďalší riadok? Že tam bude info o dátume vytvorenia resp. aktualizácie trasy? Lebo trasy sú aj z roku 2007 a podobne, nemusia byť aktuálne.
16.05.2014 - 23:13:49
00
Budeme nimi este prechadzat a tie neaktualne vyhodime. Budeme radi za spatnu vazbu.
16.05.2014 - 23:17:35
00
len ta jedina trasa ma GPS tracklog,

A aj ten pre istotu nejde stiahnut :)
16.05.2014 - 23:18:02
00
keyboard_arrow_up