skusim sa podelit o svoje skusenosti, aj ked ma mnohi z fora ukamenuju...

Po roku jazdenia na Julinkach (180/160) som si kupil nove Avidy (160/160) a musim povedat hroza!!! Vyssia trieda aj cena, uznavam, ze su krajsie a lahsie, ale to je vsetko. Brzdny ucinok horsi, aj ked su "kusave", mne to prekaza, zaberaju omnoho neskor ale potom cvaknu... vydavaju hrozne zvuky, piskaju a vrzgaju, aj pri suchom jazdeni...

Magury absolutne bez problemov, ziadne odvzdusnovanie, ziadne zvuky, poriadne brzdenie... :shock:
23.07.2007 - 11:46:05
00
to sa casom pravi sa ti len neboj
23.07.2007 - 11:51:55
00
tak to cumim :shock: ale tiez si myslim ze to este"sadne"a dalsia vec,ze predny kotuc mas teraz mensi,takze mensia brzdna sila,je to trochu citit.
23.07.2007 - 12:59:58
00
myslim, ze 200km na sadnutie musi stacit, teda Maguram stacilo 20km... :D

co sa tyka 180 kotuca, mas pravdu, ale ja skor hodnotim chod tej brzdy a packy, samozrejme, ze zabrzdia aj Avidy... nejdem ich este zatratit...
23.07.2007 - 13:23:32
00
200km by mohlo stacit,ak si nesiel po rovnom asfalte samozrejme :P
Zvuky su platnickami,to by sa mohlo po case stratit,popripade znizit.
Ja som jazdil Juicy 5 a bol som nadmieru spokojny(ak neratam,ze som pokukoval po Juicoch7 koli stelovaniu),teraz mam Hayesy 9 a mozem povedat,ze tak isto vidim zhorsenie brzdnej sily a packy mi tiez viac vyhovovali Avidacke.Skusal som Avid Code,pani to su brzdicky,tie keby sa mi raz dostali pod ruku... :oops:
23.07.2007 - 13:33:07
00
hej, len si zober, ze co spominas tie(avid code) brzdy, tak tie su uz troska mimo od XC a aj cenovo...
23.07.2007 - 15:10:53
00
no ja som jazdil aj avid aj maguru...a musim povedat ze magura je celkom fayn riesenie ak nemate dostatok financii..a taktiez ma magura trocha ostrejsi nastup v porovnani s avidmi... (porovnavane kotuce boli 180 vs 185)...ale tiez mi je divne ze tie avidy su zatim nejake cudne...drzim s nimi prsty...
23.07.2007 - 16:14:06
00
hej, len si zober, ze co spominas tie(avid code) brzdy, tak tie su uz troska mimo od XC a aj cenovo...

netvrdim,ze jazdim cisto XC,su tahsie ako XC Juicy a cena...hm,no keby sa dali zohnat lacnejsie niekde samozrejme tak som to myslel...
24.07.2007 - 00:56:07
00
ked niekto pokukuje po magure silne doporucujem louise fr su to fakt pekelne dobre brzdy jazdil som shimano xt ,xtr,hayesi ,avid aj hope ale louise fr su moje srdcovky..a co je najlepsie ze za mokra nevidaju ani hlasok to ma fakt tesilo*))
25.07.2007 - 12:54:56
00
pokracujem vo svojom horore s Avidami...

dal som si v Taliansku krasny zjazd s ca. 2000 metrovym prevysenim, asi v polke som zmackol packy, ktore zluftovali naprazdno... okamzite som si od strachu nalozil do plienky a zmackol znovu, zafungovali... pocit ako pri zavzdusnenej brzde, ale po dojazde a vychladnuti sa to uz neopakovalo...
kotuc bol spaleny po prvom zjazde, suchal mi o platnicku zvysok zjazdu...

uz sa to niekomu stalo, alebo mi tam v servise miesto oleja leju vodu??? :evil:
04.09.2007 - 17:48:30
00
takze bol si teda v tych alpach :( smrk ...


ale k veci ... toto ja mozem povedat na magury... starsie modely mali tendenciu sa zavzdusnovat a tiekli okolo packy ... nove modely to uz sice nerobia ale aj tak dva krat do stejnej rieky nevkrocim ... Zato sedmicky ma velmi dobry kamos a ten je snimi na 150% spokojny a jazdi toho haba-dej a ma cez 85kilov. Bud si natrafil na "nepodarok" alebo sa len zbytocne ohliadas za kazdou malickostou ...

nech je tak či onak mam pre teba riešenie ;) to riešenie sa vola HOPE ;)
04.09.2007 - 18:17:52
00
takze bol si teda v tych alpach :( smrk ...


ale k veci ... toto ja mozem povedat na magury... starsie modely mali tendenciu sa zavzdusnovat a tiekli okolo packy ... nove modely to uz sice nerobia ale aj tak dva krat do stejnej rieky nevkrocim ... Zato sedmicky ma velmi dobry kamos a ten je snimi na 150% spokojny a jazdi toho haba-dej a ma cez 85kilov. Bud si natrafil na "nepodarok" alebo sa len zbytocne ohliadas za kazdou malickostou ...

nech je tak či onak mam pre teba riešenie ;) to riešenie sa vola HOPE ;)


asi sa neobhliada za kazdou malickostou ked letis dolekopcom 80 a naraz makko to je to najhorsie co moze byt

inac k teme ktoruy zalozil kolega
ano aj ja som si kupil avid juicy 7 a nakoniec som si musel kupit aj odvzdusnovaci set k nej a to este neviem ci mi zadna nahodou netecie cez tesnenia BTW ak si z BA mozes si to dojst ku mne odvzdusnit ja som s odvzdusnovania uz maturoval ak nechces minat v servise peniaze
15.09.2007 - 22:23:51
00
Avidy sa mi zacinaju pacit...
...vymenil som platnicky za KOOLSTOP a kotuce MAGURA... este vymenim olej za kvalitnejsi a z avidov zostane len torzo... 8)
17.09.2007 - 10:14:25
00
Este vymen packy za STRAITLINE :wink:
http://www.straitlinecomponents.com/products/levers.php
17.09.2007 - 11:55:49
00
nechcem zakladat novu temu, tak to hodim sem.

dostali sa mi do ruk brzdy Magura Julie 07. momentalne jazdim HFX9 185/160. s nimi som po vymene dosticiek spokojny, no chcel by som vediet ci by sa neoplatilo nahodit tie Julie.

takze Julie vs. HFX9 ... ma niekto skusenosti?
26.09.2007 - 08:12:44
00
keyboard_arrow_up