Praveze pasiem po vidle kde sa da menit zdvih. Velmi casto to pouzivam na sucasnom bike, i ked by to mohol byt vetsi rozsah (teraz mam 80-130).

ja mám 150-120 zdvih a využívam to len do krutých kopcov
12.05.2014 - 10:06:16
00
Tak pridám sem aj ja nejaké skúsenosti. Vyše mesiaca som majiteľom Cube Fritzz 160 HPA Pro 27,5, je to môj prvý full. Dojmy po prvej jazde keď som už konečne vyladil tlmenie boli parádne, úplne iné vozenie ako na HTčku samozrejme zmena k lepšiemu :).
Čo sa týka ladenia tlmenia s vidlou nebol problém a funguje parádne pri odporúčanom tlaku, s tlmičom to bolo o poznanie zložitejšie, predpokladám, že dosť by pomohlo zmenšenie komory, alebo možno nejaký iný tlmič by sa tam správal priateľnejšie.
Čo môžem tomuto biku fakt vytknúť sú kolesá. Ráfiky sú dosť mäkké, väčšinou po 2-3 zjazdoch musím centrovať. Zatiaľ neskáčem, len sa pustím v rámci mojich skúseností, aj to väčšinou po nejakých lesných cestách/zvážniciach čiže maximálne nejaké korene a skaly ale tiež nie žiadne extrémy. Na nábojoch sa šetrilo ešte viac... tie OEM Cube náboje na tom sú od Quanda a čo sa mi podarilo vygooliť tak bude dobré s ich zbaviť čo najskôr.
Taktiež by som uvítal keby tam bol šalter so Shadow+ ale to je iba detail. Brzdy nie sú zlé ale radšej by som tam videl nejaké SLX/XT, čo si myslím, že by buď aj znížilo celkovú cenu biku, alebo by sa mohli dať nejaké iné komponenty trochu kvalitnejšie (napríklad už spomínané náboje)

Ale inak za tú cenu musím povedať, že to nebola zlá kúpa a verím, že vydrží dlho :)


ja mám dt swiss ráfky skáčem behám po schodoch a tiež sa povolia no tie väčšie rozmery sú neni dobre doriešené zato to treba centrovať stále ja mám formuly brzdy a xt slx výbavu bez shadow + vyriešil som to napináčikom a šlape to ako bláznivé
12.05.2014 - 10:13:37
00
Robozv: aky mas predstavec na tvojom cube? ja mam Acid 29, a predstavec mam 8cm, premyslam, ze by som kupil dlhsi trochu. Inak s bikom spokojny, tie 29 kolesa maju svoje vyhody aj nevyhody, postupom casu useky prechadzam stale rychlejsie a rychlejsie, treba to dostat do krvi proste. Na zjazdoch je to zase vdaka nim trochu pohodlnejsie kedze ide o HT...
12.05.2014 - 12:01:56
00
ja mám dt swiss ráfky skáčem behám po schodoch a tiež sa povolia no tie väčšie rozmery sú neni dobre doriešené zato to treba centrovať stále ja mám formuly brzdy a xt slx výbavu bez shadow + vyriešil som to napináčikom a šlape to ako bláznivé


napinák som poriešil tiež, len pri tej cene by som povedal že to shadow+ by mala byť samozrejmosť :D ale vravím toto ako veľkú chybu nevidím skôr len taký zanedbateľný deail :D
s tými kolesami samozrejme beriem, že čím väčšie tým náchylnejšie, ale dať ráfik široký 19mm na takýto bike je podľa mňa pokus o zlý vtip... a navyše s mojou mušou váhou keď ho dokážem tak rýchlo rozcentrovať asi to nebude úplne v poriadku :D :D
12.05.2014 - 19:41:41
00
Ako vas tak citam, najst v sucastnosti vyvazeny 27.7" bike je nemozne.
12.05.2014 - 22:37:15
00
Chcel by som sa opýtať, či máte skúsenosti, alebo či odporúčate aj nižšie rady týchto bicyklov (pevné MTB 26″). Práve totiž rozmýšľam nad kúpou nového MTB a kvôli prístupnejšej cene pre mňa som sa nad tým pozastavil, či napr. tento by bol dobrý výber http://www.soof.sk/soofshop/eshop/1-1-/95-3-MTB-Hardtail/5/1991-Bicykel-CUBE-AIM-26-2013
21.05.2014 - 01:15:45
00
Chcel by som sa opýtať, či máte skúsenosti, alebo či odporúčate aj nižšie rady týchto bicyklov (pevné MTB 26″). Práve totiž rozmýšľam nad kúpou nového MTB a kvôli prístupnejšej cene pre mňa som sa nad tým pozastavil, či napr. tento by bol dobrý výber http://www.soof.sk/soofshop/eshop/1-1-/95-3-MTB-Hardtail/5/1991-Bicykel-CUBE-AIM-26-2013

pokiaľ chceš jazdiť po polnej ceste a po meste a nie po horách stačí to ale ver jedno že tá vidla je základná elastomerová a radenie alivio ti bude strielať ako pukál
21.05.2014 - 09:51:45
00
A teda tento nový model by bol lepší? Či to je jedno? http://www.soof.sk/cube-aim-26-anthrazit-2014 Všimol som si že je o čosi ľahší a nemá ten typ radenia..
21.05.2014 - 12:00:09
00
Tak to určite nie, acera je ďaleko horšia ako alivio, tá vilda tiež nič moc. Najlepšie by sa bolo pozrieť v tejto cenovej kategórii asi po iných značkách alebo zobrať niečo z bazáru, tam sa ti za tých 400e, podarí zohnať lepší bike.
21.05.2014 - 14:19:46
00
pokiaľ chceš jazdiť po polnej ceste a po meste a nie po horách stačí to ale ver jedno že tá vidla je základná elastomerová a radenie alivio ti bude strielať ako pukál

Alivio bude strielať? Poprosim vysvetliť, ja žiadne take skúsenosti nemám.
21.05.2014 - 14:54:24
00
Po 4 mesiacoch a 1000 km zadreté ľavé stredové ložisko...

Prílohy:

P5210048 (2).JPG
P5210048 (2).JPG 667.95 KiB thumb_up0thumb_down

P5210048.JPG
P5210048.JPG 293.37 KiB thumb_up0thumb_down

21.05.2014 - 17:07:31
00
Ten stred je SM - BB 51 Deore ( za pár eur ) , takže sa skôr čudujem že vydržal štyri zimné mesiace. Ale na bajku za cca 1000 € by malo byť niečo kvalitnejšie...podľa mňa...
http://www.cykloobchod.sk/product_info.php?cPath=22_81&products_id=100404
21.05.2014 - 20:26:35
00
Alivio bude strielať? Poprosim vysvetliť, ja žiadne take skúsenosti nemám.

Alivio neradí tak presne na rovine sa správe dobre ale do kopca to kope praská aj ked neradíš nasilu a hlavne tie kazety sú tiež zlé v tej rade priatelka má deore / alivio no prešmyk pohode ale vzadu kazeta alivio a šalter dore radí krásne ale kazeta na prd, v robote predávam genesis a tam alivio a ked som sa vozil po predajni tak to plieskalo
21.05.2014 - 21:23:31
00
tiez mi po 3 mesiacoch odislo lozisko :D tiez na deore klukach
inac ako je to so zarukou ked mam bajk z bike-discountu, mozem taketo opravy riesit v ramci zaruky u nas v meste u predajcu CUBE?
lebo predajca sa ma pytal po oprave ze ako dlho mam bajk a ja ze 3 mesiace :D a on na to ze miesto tejto opravy /lebo som za nu platil/ mi pridá dalsie 2 zarucne prehliadky zdarma ako keby, ale zabudol som mu povedat ze nemam bajk prave od nich, to nevadi?
23.05.2014 - 09:12:49
00
tiez mi po 3 mesiacoch odislo lozisko :D tiez na deore klukach
inac ako je to so zarukou ked mam bajk z bike-discountu, mozem taketo opravy riesit v ramci zaruky u nas v meste u predajcu CUBE?
lebo predajca sa ma pytal po oprave ze ako dlho mam bajk a ja ze 3 mesiace :D a on na to ze miesto tejto opravy /lebo som za nu platil/ mi pridá dalsie 2 zarucne prehliadky zdarma ako keby, ale zabudol som mu povedat ze nemam bajk prave od nich, to nevadi?


Ak je to autorizovany servis a predaj Cube mal by ti to spravit aj ked si u nich bike nekupil. Oni by si to mali nechat potom preplatit od dealera Slovcolex alebo neviem ako toto maju uz riesene to ta uz nemusi zaujimat.
23.05.2014 - 10:59:50
00
keyboard_arrow_up