Zdravim chalani ... nemate neake clanky alebo nieco ako si vyskladat bike? Naco nezabudnut naco si davat pozor a tak.... dik za info ...
23.05.2014 - 10:18:00
00
Musis si dat pozor, aby si mal vsetky suciastky. :-)
Trochu vaznejsie, musis si dat bacha na :
- kompatibilitu vidla/ram/hlavove zlozenie
- u presmyku priemer alebo sposob uchytenia/vedenie lanka/pocet rychlosti/pocet zubov prevodnika
- spravne rozmery kolies k danemu ramu a vidle (priemer rafu, os)
- spravne rozmery sedlovky a sedlovej objimky
- vhodny rozmer predstavca (dlzka, sklon) a rozmer pre riaditka (klasika, OS)
- mal by si mat potrebne naradie, chut a trpezlivost.

Ak som na nieco zabudol, tak ma urcite niekto doplni. :-)
23.05.2014 - 10:27:09
00
kluky - spravny typ stredoveho zlozenia podla ramu
23.05.2014 - 10:27:49
00
A priprav sa, že skladačka bude slušne drahšia od kompleťáka.
Iba že by si neskladal z fungl nových vecí.
Ja som cca. pol roka zháňal akciové veci, niečo tu z bazára a niečo som použil zo starého bajku.
23.05.2014 - 12:56:17
00
no to by som aj chcel ... takze proste mi to nesuri .... pomaly ale iste si to skladat a tak ... neake veci dam zo stareho biku ostatne dokupim bud bazar alebo neake akcie a tak ... zacat treba urcite ramom ... bohuzial nemam ziadne skusenosti zo skladanim neviem naco mam davat bacha ... teraz sa tu uz neake veci pisu len bojim toho ze sa proste pri niecom seknem a budem v prdely a tak .... chcem si vyskladat neake enduro schopne ale aj na makanie a vyslapi
23.05.2014 - 19:28:39
00
Áno, začať musíš s rámom. Ten udáva nielen celkový charakter biku ale aj technické a vzhľadové veličiny ostatných komponentov.
23.05.2014 - 21:07:59
00
Momentalne aj ja riesim skladanie prveho biku. Postupne sa mi doma zbieraju komponenty. Uz mam ram, dnes mi dorazila aj vidla a zvysok snad buduci tyzden. Ja by som ti skor ako clanky doporucil videa na youtube. Pokial vies po anglicky tak snad nie je ziaden montazny ukon, ktory by si nenasiel zdokumentovany v nejakom videu. A ked budes dobre hladat, najdes aj cely serial ako si vyskladat bike od uplnych zakladov.

Este by som ta upozornil, ze pokial si detailista a chces to mat spravene fakt kvalitne, tak su urcite veci, ktore budes musiet nechat spravit v dobre vybavenom servise. Napriklad take zafrezovanie dosadacich ploch stredovej / hlavovej mufny alebo zalisovanie misiek hlavoveho zlozenia.

Ak by ta nieco zaujimalo tak daj kludne vediet. Sice som zaciatocnik, ale posledne tyzdne ma to dost chytilo, takze vo volnom case stale pozeram nejake videa a browsujem fora a cenniky komponentov :)
23.05.2014 - 21:19:13
00
keyboard_arrow_up