Ja pouzivam svoj jediny telefon, ktory by som mal so sebou tak ci tak. A tak namiesto nosenia telefonu + cyklocomputer na kazdom bicykli nosim vzdy iba mobil. Na oba bicykle som si kupil snimac rychlosti / kadencie Topeak Panobike (cena 47 Eur) a vodeodolne puzdro na mobil za asi 23 Eur - tiez od Topeak. S aplikaciou Runtastic mam so sebou navigaciu (vratane opencyclomap) aj cyklocomputer.
24.05.2014 - 13:17:25
00
ja plánujem kúpiť Nokiu 925. Privítal by som nejaké osobné skúsenosti, ak ho už niekto má.
http://www.mobilmania.cz/clanky/nokia-lumia-925-tak-trochu-jina-lumia-recenze/sc-3-a-1324519/default.aspx
24.05.2014 - 13:52:56
00
Už máš vybratý aj nejaký navigačný softvér?
24.05.2014 - 14:30:35
00
na WP asi len strava, lebo sports tracker este ma par much a locus tam nie je.
24.05.2014 - 14:33:52
00
ešte nemám vybraté nič, ja to nechávam na kamaráta on má lepší prehľad. Ale rád si nechám poradiť aj od vás.
24.05.2014 - 14:37:23
00
Prepáč, chápem, že nie každý si môže dovoliť niečo naozaj kvalitné, ale nie je to investícia na týždeň alebo mesiac. Môj názor je, že ak to chceš používať skoro každý deň a dlhšiu dobu, tak nemá cenu šetriť. Ako vravel Rockefeller " nie som taký bohatý, aby som si mohol dovoliť kupovať lacné veci ". Ja tiež nie som milionár, ale práve preto som si našetril na Garmin EDGE 810. Má všetko čo čo viem využívať, včetne " virtuálneho tréningového partnera ", vode odolnosť, barometer, pulzomer, meranie kadencie, mapové podklady a neviem ani čo ešte a vyšlo ma to na cca 400 €...M A X I M Á L N A S P O K O J N O S Ť...

Na druhej strane netreba zabudat, ze starsi ludia obcas kupuju veci, ktore nepotrebuju, ale vsak snad na toho Gaaarmina aj ja casom dosetrim :)
S mapovymi podkladmi si bol spokojny aj pred patchnutim firmwaru?
24.05.2014 - 23:47:05
00
Na druhej strane netreba zabudat, ze starsi ludia obcas kupuju veci, ktore nepotrebuju, ale vsak snad na toho Gaaarmina aj ja casom dosetrim :)
S mapovymi podkladmi si bol spokojny aj pred patchnutim firmwaru?


Toto je príklad nekorektného a zaujatého príspevku, ktorý časom jeho autor väčšinou oľutuje. A možno nie.

To ako keby som si ja pozrel tvoj profil, zistil, že si z Trnavy a napísal by som niekde ironicky: "Tak takú hovadinu môže napísať len Trnavčan." Ako k tomu prídu ostatní trnavčania?

A pritom ten "starý" autor toho príspevku, na ktorý si reagoval, nenapísal žiadnu blbosť.

Sorry, ale nedalo mi. Nezvyknem takto konfrontačne. Ale na hrubý mešec patrí hrubá záplata.
25.05.2014 - 01:14:32
00
Presne tak, na hrubý mešec patrí hrubá záplata.
Ja som len pokracoval v diskusii na urovni, ktoru nastavil gulo358 , ked reagoval na moj link na clanok o lacnych mobiloch slovami: "Prepáč, chápem, že nie každý si môže dovoliť niečo naozaj kvalitné".
25.05.2014 - 08:59:38
00
Tak neviem. Nebudem sa hrať ani na urazeného alebo naveľa a nechcel som nikoho uraziť !! Šlo mi len o to, naznačiť Ti, ako je niekedy lepšie trošku počkať, našetriť si a kúpiť naozaj niečo kvalitné. Ak sa ťa môj príspevok dotkol, tak prepáč ! Chcel som skutočne len vyjadriť svoj názor a čo najlepšie poradiť. X - krát sa mi stalo, že som niečo kúpil za " dvacku " a potom som si trhal vlasy, že som nedoložil pár " peňazí " naviac a nekúpil skutočnú kvalitu...Hlavné je ale to,aby si bol spokojný hlavne Ty so svojim výberom...Pre mňa táto debata týmto končí. Čús
25.05.2014 - 19:08:53
00
OK. Len to uvodne vyjadrenie "Prepáč, chápem, že nie každý si môže dovoliť niečo naozaj kvalitné", ktorym si mna a aj ostatnych pouzivatelov navigacii v mobile oznacil za socky nebola zrovna idealna formulacia a tomu zodpovedala aj moja umyselne primitivna a utocna reakcia.

Debata v tejto teme ale vobec koncit nemusi. Podla tvojich prispevkov sa zda, ze si presiel od mobilu ku Garminovi, takze tvoje dovody a skusenosti ohladne tejto zmeny do tejto temy urcite patria.
Mna by napr. zaujmalo ake mapy si mal v mobile a ci prechod na Garmina (bez patchovania) si nevnimal ako krok spat a tiez porovnanie displayov.

Osobne pri zvazovani aku navigaciu odporucam mobil aspon vyskusat, nakolko je to v podstate uplne zadarmo a mnohym moze tato funkcnost postacovat. Mapy NLC su pre obe platformy a pre Locus sa daju kupit aj legalne Shocart mapy. Vzhladom na spominane 100 eurove mobily, ktore maju slusne parametre nie je uz ani ich nizsia odolnost velky problem.

Shogun neexperimentuj :) a vyber nieco z Androidom, Locus je osvedcena aplikacia.
25.05.2014 - 21:03:30
00
Samozrejme, ako som písal, nikoho som nechcel uraziť alebo sa dotknúť, i keď možno moja formulácia tak mohla vyznieť. Len som chcel prispieť svojou trochou k rozumnému zváženiu svojho rozhodnutia a peniažky investovať tak, aby to prinieslo osoh a aj trochu radosti. Mám EDGE 810 + 4 GB micro sd kartu s ToPo Slovakia 4, ktorá bola súčasťou nákupu + mnou vyrobené rastrové mapy SVK + Moravy, zo stránky " https://sites.google.com/site/cyklopetr/home/cyklistika/garmin-edge-800/mapy-do-garmina-800 " som si stiahol pre mňa zaujímavé " routovateľné aktualizované mapy SVK, BG, PL, CZ, HU, RO, UKR ", ktoré som si nahral pomocou Base camp apky do navigácie. Moje hlavné dôvody pre takéto riešenie aspoň tie najdôležitejšie pre mňa - vodotesnosť ( pre plávanie - osobne odskúšané ), výdrž cca 16 hod, hrudný pás, podpora máp platených aj free - ako som spomínal v inom príspevku. Aj vyrobených v MOBAC-u, možnosť virtuálneho partnera - viem súťažiť sám proti svojim výkonom, kvantum možností nastavení cyklokomputera, vynikajúce pozorovacie vlastnosti bez podsvietenia aj na naozaj ostrom slnku ( displej je farebný ), číta to aj 32 GB sd micro card - väčšiu som neskúšal...Mám SGS - 3, celkom slušný smartfoun, používam Locus Pro ( pre auto Sygic, iGO, Navigon, Slovakiamap ) a k zmene som dospel kvôli slabej výdrži AKU, zlej viditeľnosti na silnejšom slnku, nutnosti mať ho v ochrannom obale proti vode a nemožnosť ho tým pádom ovládať, nutnosť dokúpenia hrudného pásu Wear Link - cca50 - 60 €. Nechcem sa ďalej rozpisovať o výhodách a nevýhodách toho, ktorého riešenia. Určite nechcem robiť nejakú reklamu, len sa snažím uviesť mnou zistené a odskúšané možnosti. Na záver snáď len toľko, že aj Laco niekedy vlani mi v jednej podobnej debate radil ( išlo o výdrž batérie a aký náhradný zdroj použiť ) napísal a dnes ( už vtedy ) mu dávam za pravdu - mobil patrí do batohu a na bajk patrí cyklonavigácia. Takže záverom - prajem dobrú kúpu a veľa šťastných kilometrov...
26.05.2014 - 21:35:55
00
ja plánujem kúpiť Nokiu 925. Privítal by som nejaké osobné skúsenosti, ak ho už niekto má.
http://www.mobilmania.cz/clanky/nokia-lumia-925-tak-trochu-jina-lumia-recenze/sc-3-a-1324519/default.aspx

tak mňa nakoniec odborníci prehovorili na androida : http://www.mobilmania.cz/clanky/lg-g2-monstrum-s-trumfem-v-zadech-recenze/sc-3-a-1324954/default.aspx
pre moje použitie - záznam trasy a občasné nazretie do mapy je to úplne postačujúce. Pre mňa by bola kúpa nejakého Garmina zbytočne vyhodené peniaze. A výdrž tej 3000-ky baterky je výborná.
23.07.2014 - 07:58:55
00
Dobre, že si kúpil telefón s Androidom a nie s WP, ako si pôvodne plánoval. Predsa len, Locus je Locus.
23.07.2014 - 08:43:00
00
Na druhej strane by som rad poznamenal, ze dobre nalozene a upecene kuracie kridielka tiez nie su na zahodenie. (To len k zaregistrovaniu faktu, ze kazdy ma svoj pohlad na vec, tak sa nazacnime kusat aj tu. staci v "politike")
.
23.07.2014 - 12:37:36
02
Ja tiez pouzivam len mobil, mam lenovo p770, starsi model, ale dobra bateria a LOCUS. Tiez mi na to staci, Cisto navigaciu by som nevyuzil.
23.07.2014 - 21:39:23
00
keyboard_arrow_up