Ahojte, prosim nema niekto z okolia Šale (cca 50km mozno aj viac) diagnostiku SM-PCE1 na elektronicke radenie shimano? Asi by stacila aj jednotka SM-BCR2 na nabijanie internej baterie a update firmwaru. Alebo neviete ci to maju v nejakej predajni (skusal som zopar obvolat, ale zatial bez uspechu). Nechcem to zatial kupovat (nie je to prave lacne), ked ani neviem ci mi to pomoze.
Mam sadu 6870 a po zapojeni vsetkych sucasti proste nic nefunguje. Ani nepreblikne kontrolka stavu baterie po dlhsom stlaceni radenia (mal by to byt sposob zistenia stavu baterie), ani po dlhsom stlaceni tlacidla na spojke co ide pod predstavec. Bateria je nabita a vsetky kable som skontroloval, ci su dobre pripojene.
Tipujem, ze bude problem vo firmwarei lebo bateriu som kupil zvlast. Nic ine ma nenapada.
Prosim ak by niekto mal tu vecicku na update firmwareu a bol by ochotny obetovat trochu casu alebo pozicat tak by som mu bol vdacny.
Taktiez ak niekto vie poradit v com by este mohol byt problem tak kludne napiste. Dakujem.
24.05.2014 - 11:07:39
00
Na diagnostiku by ti mala stacit aj samotna nabijacka SM-BCR2 + E-tube.
Skusal si premerat kable, kedze sa to sprava ako by tam nebola ziadna bateria?
24.05.2014 - 19:29:32
00
Mal som podobny problem. Kupil som po komponentoch sadu 6770 a neslo to. Kupil som nabijacku SM-BCR2 ale zakualizoval sa len firmware v prehadzovaci a presmykaci. Na aktualizaciu ostatnych komponentov som potreboval SM-EW90-A alebo B. Obtelefonoval som v Bratislave obchody s najdrahsimi bicyklami a samozrejme nemali. Tak som si kupil od Turbiho. A teraz k tvojmu problemu. Bateria SM-BTR1 je pasivny prvok z pohladu Di2. Neobsahuje ziadnu di2 elektroniku a firmware. Drziak baterie je aktivny prvok mam 2ks oba funkcne, druhy uz len pre DIY bateriu ale ani jeden nebolo treba aktualizovat ( a ani sa nedalo). Treba uplne nabit bateriu. Zmerat voltmetrom mala by mat >8V. Zasunut ju do drziaku a zmerat na vystupe napatie, malo by tam byt 7.8V. Ak to tak je, vsetko zapoj. Kazdy e-tube konektor musi "zacvaknut". Treba davat pozor na paky. Tam treba najskor poriadne vyhrnut gumu. Vyklopit konektory a pomocou TL-EW02 zasunut kabel. Kabel k presmykacu tiez pripajam s tymto nastrojom. Ak toto nezaberie treba diagnostiku.


Naposledy upravil Petergeist dňa 24.05.2014 - 21:36:24, celkovo upravené 1 krát.

24.05.2014 - 21:33:03
00
prave som to este raz premeral, kazdy kablik zvlast, aj zapojene az po paky a zda sa, ze s kabliky aj spojky su v poriadku. Stale mi z toho vychadza ten firmware. Ano aj ja si myslim, ze by stacila aj ta nabijacka SM-BCR2 + E-tube, aby som checkol ci je vsade rovnaky firmware a popripade to prehral ak nie je. Bohuzial ja mam externu bateriu nie tu do sedlovky takze nemam ani tu nabijacku :( .
24.05.2014 - 21:35:58
00
bateriu som zmeral tiez. Momentakne ma 8,1V.
24.05.2014 - 21:37:58
00
vdaka Petergeist, ak som ta dobre pochopil, ze bateria je pasivna a drziak aktivny prvok, tak potom zacinam pochybovat o drziaku.
Vsetko okrem baterie bolo kupovane spolu, preto som pochyboval o baterii. Mam 6870 a tam uz sa dava standardne prave ta spojka SM-EW90-A.
Idem este pomaturovat nad tym drziakom a skusit zistit kolko vlastne presne odtial ide.
24.05.2014 - 21:43:05
00
Takze mozno nepotrebujes pozicat nabijacku ale drziak. Inak ebay-i ho kupis za 30Eur aj s dopravou.
24.05.2014 - 21:49:10
00
strasne blbo sa to meria, ale podarilo sa. Z drziaku ide 7,89V. Takze usudzujem, ze "mechanicky" je v poriatku. Vsetko riadne zasunute (kazdy kabik cvakol pri zapajani). Takze uz asi len ten firmware ostava checknut. Len som si myslel, ze ak nebude vo vsetkych castiach rovnaky firmware, tak sa stane ze max. jedna z nich nebude fungovat, resp. to nebude radit presne.
Skoda tesil som sa, ze to v piatok vecer namontujem a cez vikend vyskusam :( .
24.05.2014 - 22:15:57
00
V tom to nebude. Jednotlive komponenty maju rozne cisla FW - napr presmyk FD-6870 ma najnovsi FW 2.4.1, zadny menic RD-6870 ma 2.6.0, drziak ext baterky SM-BMR1 ma 2.1.1 atd. Takze nikdy nebudu mat rovnake cislo FW, kazdopadne doporucujem ich zaktualizovat.
25.05.2014 - 00:50:36
00
keyboard_arrow_up