Tak mozno ti taky vysledok prinesie postarka, ked uz sme v tejto teme :p
26.05.2014 - 21:06:05
01
ReHMn : a co ludia, co behaju 160km s casom pod 10hod :tmi: a s hodne velkym prevysenim k tomu :sweat:
26.05.2014 - 21:18:11
00
Nie postarka ale osobne v Bille. Predavaju tam taketo protein bar a zda sa, ze su celkom dobre. Uz mesiac na nich ficim :)


ja som tie tycinky zral ked som bol na bajku v albansku. tam sme casto nemali kde obedovat, tak som mal aspon toto. odvtedy ich nemozem ani citit :rofl: boze, co by som dal vtedy za poriadnu obrovsku pizzu :P
ale ok, obcas ako nudzove riesenie to musi stacit.
26.05.2014 - 21:42:52
00
Nie postarka ale osobne v Bille. Predavaju tam taketo protein bar a zda sa, ze su celkom dobre. Uz mesiac na nich ficim :)

slovenska znacka, treba podporovat. dlho som jedol tie ich energy tycinky, ale nejako sa mi znechutili, boli moc sladke a bolo ich treba dost zapijat. proteinove su v pohode
26.05.2014 - 22:03:13
00
Ja som zatial spokojny. Tieto proteinove nie su az take sladke a lepkave. Takze u mna zatial :y:
26.05.2014 - 22:13:54
00
ja som mal z tychto jahodovu a este jednu a mne nechutili vobec. mozno len treba zmenit prichut, ale proteinove tycinky uz sa daju kupit vsade mozne a aj za dobru cenu. idealne je si ich robit doma,ale na to som bohuzial lenivy :D radsej kupim
26.05.2014 - 22:27:54
00
lto
Ja si myslim, ze na kazdy sport treba mat fyzike aj telesne predpoklady a cas. Ja sportujem pre radost, ale tohto roku som sa prihlasil na jedno podujatie. Uvidime, ci organizatori budu mat trpezlivost pockat ma kym to dokoncim... :rofl:

Ti, co behavaju ultramaratony su vacsinou lahsi ako ja (85kg). Randy tipujem, ze ma o 20kg menej...
Poznam takych a k ich vykonom sa ja nikdy nepriblizim...napriklad:
Dachhiri Dawa Sherpa vyhral v roku 2003 ultramaraton Mont Blanc.
V cudzineckej legii je jeden starsi dostojnik a na zakladni v Maroku denne zabezi 42km, co je vzdialenost maratonu.
Renata Horakova z Hudy sport tiez skoro denne dava maraton.
26.05.2014 - 22:34:09
00
Nie som doktor, ReHMn ty tusim si, je to vobec este dobre resp. zdrave pre telo zabehnut kazdy den maraton?
26.05.2014 - 22:43:25
00
Na to hádam nepotrebuješ vyjadrenie doktora :-)
26.05.2014 - 22:45:38
00
maraton kazdy den? ubohe klby
26.05.2014 - 22:46:03
00
dartmoor tvoja odpoved mi velmi pomohla :D ja si myslim ze pre telo je to moc, aspon co sa tyka dlhsieho obdobia. ale nazor doktora ma zaujima viac ako tvoj, bez urazky :P
26.05.2014 - 22:50:52
00
Moja odpoveď ta mala nabádať k zamysleniu sa a prišiel by si na to že je to už preháňanie=škodí :P V pohode, počkáme na rehmna :D
26.05.2014 - 22:52:50
00
Uz sme velmi off topic, za toto nas vymoderuju... :-) Ale odpoviem takto:
Organizmus sa dokaze uzasne prisposobit. Ti ludia zrejme postupne prechadzali na takyto rezim, respektive trening. Asi ani nebezia racing tempom, ale skor zvysuju/udrziavaju vytrvalost.Na jednej strane maju tak perfektny kardiovaskularny system , ale na druhej strane si nicia klby. Chupavka sa nedokaze zregenerovat, v starobe sa im to vypomsti...
Takze odpoved je, ziadny extrem nie je dobry, nie je to celkovo zdrave...
26.05.2014 - 22:59:57
03
ReHMn tak tak.. podla toho, ako sa vyspim, vycikam, vypotim,... 60-65 :D

Tych cvokov, ktori denne behaju maraton, je dost vdaka vyzve 366 - 366 maratonov za 365 dni :) Asi najznamejsi su tu:
http://www.christianpost.com/news/australian-couple-in-their-60s-break-world-record-running-366-marathons-for-366-consecutive-days-112014/
http://blog.endomondo.com/2013/08/09/how-annette-fredskov-ran-366-marathons-in-365-days/ (staci si pozriet jej logy na endomonde ..cista psychiatria..)
...

Jedna vec je beh ako droga, ked clovek beha nerozvazne a potom normalny trening, ked sa clovek chce aj zlepsovat. Na zlepsovanie stacia uplne smiesne objemy a vykonnost ide hore. Len treba posluchat trenera a nebehat ako randy, vlastne ako hovado :) A ziadne take, ze 2 zavody kazdy mesiac :DD Telo sa nezregeneruje a tak len beha bez vysledkov :)

Ale este k tym maratonom - cez rok mam dost dni, kedy sa "neda" a neda - "neda" sa, ked je von fujavica, dazd, strasne horuuco, pracuje sa do noci a potom sa cloveku uz nechce. No to by sa mozno dalo este aj nejak prekonat. Ale obcas sa fakt neda - choroba, zranenie (napr ja mam casto problemy s kolenami, obcas ma sekne, teraz mam zas nieco s chodidlom) a vtedy beh moze znamenat niekolko tyzdnov bez behu. Takze si fakt neviem predstavit, ako by som take nieco zvladal. A zas denne behat 6 hodin - to uz musi liezt cloveku na budku... Nik z nich to nebezi zavodnym tempom, ale 42 km tiez nie je velmi regeneracnych :)
26.05.2014 - 23:12:37
00
Len sa divím ako v dnešnej dobe riešia amatéri tréningové parametre viac ako profi športovci. Aby som zakaždým riešil aké tempo behám, koľko presne km v akej frekvencii, kedy dat oddych...mi príde prehnane a zbytočne. Mal som párkrát požičané Garminy od priateľky, jedine co som využíval boli nabehane km, ináč mi to žiadny prínos neprinieslo, riadim sa len podľa pocitov ;)
26.05.2014 - 23:19:32
08

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up