zdravím, po marikovskom maratóne som očistil bike a zistil som, že pri roztočení zadného kolesa mi niečo hŕka v zadnom kolese, po bližšom preskúmaní som vymontoval celý orech a keď som ním zatriasol hŕka to ako hrkálka.chcel som ho otvoriť, ale nemám taký sťahovák a ani po servise doporučenom kladive a šrobováku sa to nedá. oplatí sa to zoservisovať v servise, prípadne dá sa kúpiť nový orech(mám 8speed), alebo rovno kúpiť nový zadný náboj. (orech pritom pekne rapká, robí to len keď nepedálujem) náboj nejaký disc alloy.
19.05.2014 - 20:11:02
00
Ahoj. Na rozobratie orecha potrebujes original stahovak. Bez neho da sa ale je to niekedy dost obtiazne. Odmontuj orech (pouzijes na ten ukon imbus 10mm.V obchode kupis podla neho taky isty a mas po problémoch. Niekedy sa ti ten spatny zide na suciastky.Drzim palce. tatos.
30.05.2014 - 18:18:05
00
takže nakoniec sa to riešilo výmenou celého náboja. už len preto že kompletný orech na môj no name náboj sa zohnať nedal a nakoniec po rozobraní som tam mal utrhnutú nejakú pružinku čo držala tú západku napnutú aby sa chytala o zúbky. bo to bolo zaujímavé už len pre to, lebo orech sa odmontovával 12tkou inbusom. mal už za sebou toho dosť, po 5rokoch zaslúžil výmenu.
30.05.2014 - 23:14:42
00
keyboard_arrow_up