"Naša cyklojazda nemá ambíciu zaradiť sa do kalendára štandardných cyklistických pretekov. Náš cieľ je spojiť maximálny počet cyklistov v jeden deň a umožniť im unikátny zážitok – spoločnú cyklojazdu po uzavretej diaľnici D1 medzi Košicami a Prešovom. Chceme týmto projektom dve východoslovenské metropoly a ľudí v nich žijúcich spájať a apelovať na fakt, že tejto aglomerácii stále chýba infraštruktúra, ktorá by ľuďom umožnila návštevu druhého mesta aj na bicykli. Po odštartovaní novej tradície sa bude jednať o temer svetový unikát, diaľnicu pravidelne pre cyklistov uzatvárajú podľa dostupných informácií jedine v Chicagu (Illinois, USA)."

Viac info na stránke: http://www.bikeandtour.sk/bt/
12.04.2014 - 18:21:45
01
a bude to stylom ze z jedneho mesta do druheho a nazad?
bo ako sami pisu ze chyba infrastruktura pre cyklo, tak ak by to slo len z jedneho mesta do druheho tak to by neboli ti cyklisti nadseni ze musi apotom ist nazad bohvie kade
13.04.2014 - 20:19:36
00
Cyklisti z KE sa stretnú s cyklistami z PO pri benzínke Agip pri Janovíku, kde bude losovanie tomboly a hlavnej výhry. Potom sa každý rozhodne podľa seba, či po diaľnici pokračuje ďalej alebo sa vráti do mesta, z ktorého štartoval. Všetko je napísané v propozíciách na stránke. Myslím si, že je to zaujímavá akcia, treba ju podporiť účasťou.
13.04.2014 - 20:59:37
00
aha tie som nejak prehliadol, no zaujimava akcia ale kus odruky, koli 30km sa trepat cez cele slovensko sa mi nechce, a po dialnici som uz omylom siel na biku :D
13.04.2014 - 21:19:10
00
Už túto sobotu ideme.
02.06.2014 - 18:50:54
00
keyboard_arrow_up