tmax: presne to som napisal hned, rovnako aj omostikovany zjazd na Cerovke. Kedze tie mostiky, ako milsu napisal, urcite schvalili, tak az sa tam niekto rozbije , bude mat na tom podiel. Ale ked je niekto , kto nevie ani ako vyzera horsky bicykel (nebudem menovat z ML), tak potom to tak vyzera.
02.06.2014 - 17:28:15
00
matvej: co sa tyka zahranicia, silva to napisala tak, ako mam skusenosti ja. Pokuty .. ak narazas na vedla Rakusanov, tak na nich sa vykasli. Rakusania su vobec celi divni :lol: Inde sa normalne jazdi vsade kde sa da a ludia sa pekne znasaju /zatial , nez sa tam usidlia slvoaci :lol:/
02.06.2014 - 17:30:18
01
Este k tej Pajstunskej atrakcii. Odvadza cast ludi na bicykloch mimo TZ /smer dole/, hlavne tych rychlejsich. Co to znamena, myslim netreba vysvetlovat. Inak co sa tyka samotneho jazdenia, s najvacsou pravdepodobnostou to legalne je, aspon na prevaznej casti trate.
Co sa tyka ochoty a ustretovosti uradov, tak jeden z prikladov takehoto konania je budovanie zjazdovky na Chopku.
02.06.2014 - 17:33:57
00
nase zakony su oproti zapadniarskym tiez neporovnatelne benevolentnejsie co sa tyka bajkovania v lesoch

Je to presne naopak, u nas je brutalne horsie, co sa tyka jazdenia, nez v zahranici. Mam s tym skusenosti. Vacsinou to nebyva problem, lebo nikoho nestretnes, ale az ano, potom si to clovek uvedomi, ten rozdiel.
ospevuju sa tu rychlebske stezky, alpy a neviem co. legalizujme to a mozno sa bude aj v zahranici hovorit za nejaky cas napriklad o pajstune.

porovnaj si Cerofku s Rychlebami. Ako to zacalo, ako to konci. Takze asi tak .. mat Rychleby u nas, polka bude rozbijackovana, polka zorana LKTckami a na zbytku budu posedy. A jedinom slusnom useku, ktory by zostal, by ta dochodca sekol palickou.
02.06.2014 - 17:39:30
02
matvej11Povolenia sú na to, aby sa zosúladili pohľady aj ostatných návštevníkov a užívateľov lesa.

Poviem ti, ako by to vyzeralo v normalnom state, keby urady zistili, ze nieco take tam je. Vyznacili by trasu, sami by pridali tabule, nieco mozno mierne upravili, informovali by ludi, spravili by dopravu k miestu, prenajali by restauracie a spopularizovali na webe. Davno predtym by zrekonstruovali Pajstun a postarali sa o navstevnikov.
Necakaj, ze niekto prejavi zaujem o legalizaciu .. ved by sa tym dobrovolne vystavil sikane a riskoval by popotahovacky s uradmi :)
Btw, v jednom roku sa objavila vystrazna tabula pred zjazdom z Kozliska smer Draci hradok /ano tam, kde uz vela ludi si polamalo hnaty/. Za chvilu zmizla .. preco sa urady o toto nezaujimali ? Je to jedine miesto siroko-daleko, kde systematicky dochadza u urazom. Bol nejaky zaujem zo strany uradov toto riesit ? Aha, uz viem .. nikto nepoziadal o povolenie umiestnit tabulu :fubar: .. lepsie to vyriesit tak, ze zakazame jazdit. Ked sa nejazdi, nie su urazy :D
ps: do roku 2004 (cca) nebol absolutne ziaden problem s jazdenim po lesoch :) Inak s tymi (c) ckami opatrne. Privela cyklotras kadetade po lesoch bude privelmi znervoznovat polovnikov. Nie je to dobry napad tahat ich vsade mozne. Sice su za to politicke body, ale .. :)
02.06.2014 - 17:51:34
01
ps: do roku 2004 (cca) nebol absolutne ziaden problem s jazdenim po lesoch :)

Dnes jazdí po lesoch podstatne viac ľudí ako do roku 2004
ps: do 2004 som ani nevedel, že sa dá jazdiť po lesoch :lol:
02.06.2014 - 19:52:52
00
milsu: Povolenia sú na to, aby sa zosúladili pohľady aj ostatných návštevníkov a užívateľov lesa.
Len zrejme to moc nefunguje. Ako potom vysvetlis zvazanim dreva rozmlatene chodniky (turisticke aj cyklisticke), tazbu priamo na nich, hromadne polovacky cez den v BA lesoparku (najnovsie uz bez predchadzajucich varovani verejnosti). Ak je toto to "zosuladenie" tak dakujem pekne. To bude lepsie nechat to ako to je, aspon tam nepribudnu rozne uradnicke "vylepsenia". Tazbe, polovnikom, ani turistom zapratavacom farebne C este v nicom nezabranilo.
02.06.2014 - 20:14:35
00
Do roku 2004 ma ani len nenapadlo ze by niekoho napadlo ze sa nemoze jazdit v lese. Kdekolvek, kedykolvek. Samoregulacny mechanizmus medzi pesoturistami/ bikermi/ hubarmi/ zverou/ autami s povolenim/...som povazovala a stale povazujem za samozrejmost, zalezitost bazalnej slusnosti a tolerantnosti, ktory si nevyzadoval extra pozornost. Rovnako ako ja nenapalim do dietata cestou dolu tak sa mi este nestalo, ze by mi niekto rad neuhol cestou hore hlavne ked vidi ako umieram s kazdym zaberom a ledva drzim rovnovahu :) navyse myslim ze akekolvek bezucelove poskodzovanie lesa je rovnako mimo nasich intencii... policajta som zatial stretla len jedneho v lese, sedel vedla na bajku... Nevynadala som mu, obisiel bez pokuty :D
02.06.2014 - 20:55:34
06
augustina hej len dnes je to trošku inak, každý hľadí len sám na seba a tak to potom aj vyzerá či už si na pešo alebo na biku...
02.06.2014 - 20:58:01
03
Asi ano @dartmoor , len sa to velmi tazko chape, ak sa to vobec da pochopit...
02.06.2014 - 21:07:02
00
Pochopiť sa to dá, všetko to začalo výchovou u rodičov :P
02.06.2014 - 21:09:18
00
no, a preco ste vy, dnesna mladez taka? :)
02.06.2014 - 22:15:41
02
lebo dnes ked das decku par vychovnych po zadku tak si ta poda socialka....a za dalsie zrusili zakladnu vojensku sluzbu :-)
02.06.2014 - 22:20:17
00
Chcel som napisat nieco poobede, ale nemal som cas. Ale stale je to aktualne:

Ti, ktori mate potrebu riesit legalizovanie trailov, turisticky ruch :lol: a zaujmy inych skupin uzivatelov lesa (polovnikov, motorkarov a pod.), mozete tak robit na tych trailoch, ktore vybudujete. Pajstunsky trail ani Skala traily ste nebudovali, tak nechajte rozhodnutie o legalizacii na ich autorov. Mne osobne je uprimne jedno, ci tie traily maju oznacenie C-ckom alebo nie. Plno dalsich chodnikov, po ktorych jazdim, nema oznacenie C-ckom a jazdim po nich roky. A? No ziadne a. Proste nic. Jazdim po nich stale a nic sa nemeni. Takze tu netreba vytvarat atmosferu strachu a plasit ludi, ze chodnik, na ktorom nie je C-cko, bude automaticky zo zakona zniceny a pod. Uvolnite sa konecne a zacnite si uzivat prirodu, nerieste byrokraciu este aj v lese...
03.06.2014 - 00:12:26
011
Tak,tak .. treba trenovat :nod:
Nasiel som jedno video, kde je pekne vidiet, preco sa bojime skakat cez taxis (silva lto astro)
http://www.youtube.com/watch?v=8jQjvrZ5KL4#t=156

edit:
preco nemame radi skoky http://www.youtube.com/watch?v=8jQjvrZ5KL4#t=278 :lol:
a jeden vtipny http://www.youtube.com/watch?v=8jQjvrZ5KL4#t=170



Taxis je asi nejlepsie ist tymto divacky atraktivnym stylom - https://www.youtube.com/watch?v=YiAeyvTioIg&t=4m30s :D
03.06.2014 - 00:29:42
01
keyboard_arrow_up