Podla mna to zacalo "velkou konspiracnou teoriou", ze ZEM JE GULATA. (tychto tvrdeni co vyvracali pravdu Boziu - jedinu, bolo mnoho)

"Elvis zije" alebo "Hitler usiel na ponorke" su prestrelene teorie co sa pouzivaju tak na zosmiesnenie tych realnych.
(Ako keby sa rozpravali priaznivec mastnej stravy a obhajca zdravej vyzivy, pricom by obhajca beznej stravy argumentoval, ze ved ty si kok, ty zeres len samu zeleninu)

Na dvojicky netreba ani fyziku, staci aj logika. A ked nie, pomoze studovat napr. stavbarinu. Hlavne si o veci nastudovat nieco odborne a z viacerych zdrojov.
Inak, "konspiratori" sa protiargumentom nebrania, len vacsinou ziadne neprichadzaju. A ked nejake argumenty pridu, tak su na urovni odbornosti Buracov mytov :)
03.06.2014 - 09:55:38
00
chlapci veď už vydržte kým kým bude tá svetovláda definitívne ustanovená a oni nám to všetko vysvetlia, ... a ja mám práve pocit že väčšina "slobodných" médií vzniká len ako pro forma protiváha k mainstreamu aby bežnú populáciu zahltili nič nehovoriacimi informáciami ... a to že vy sa za tú bežnú nepovažujete je len váš problém
03.06.2014 - 10:01:57
00
... na druhej strane su tam v oficialnej verzii niektore veci, ktore nedavaju zmysel a nepocul som na ne nijake logicke vysvetlenie.

Vzdy budu tazko vysvetlitelne veci, pretoze v takto haklivych zalezitostiach sa malokedy uverejnia vsetky fakty. Archivy 1.svetovej vojny sa otvorili len nedavno a neverim, ze je dostupne vsteko. Je to tak a zvyknime si, ze plati ten citat (neviem od koho) "Umrel a dozvedel sa vsetko, pretoze sa uz prestal pytat." C'est la vie
03.06.2014 - 10:25:22
00
Pre milovnikov starych zlatych casov a ich pohrobkov - na pripomenutie:

Prílohy:

Vlozky.jpg
Vlozky.jpg 89.44 KiB thumb_up0thumb_down

03.06.2014 - 10:41:28
03
"Taková vyspělá civilizace a neumějí perforovat papír." (Július Satinský vo filme "Srdečný pozdrav ze Zeměkoule" tesne po návrate z WC)
03.06.2014 - 11:24:29
00
Vzdy budu tazko vysvetlitelne veci, pretoze v takto haklivych zalezitostiach sa malokedy uverejnia vsetky fakty. Archivy 1.svetovej vojny sa otvorili len nedavno a neverim, ze je dostupne vsteko. Je to tak a zvyknime si, ze plati ten citat (neviem od koho) "Umrel a dozvedel sa vsetko, pretoze sa uz prestal pytat." C'est la vie


Mne je jasne, ze sa vsetko nedozvieme, ale pride mi iracionalne tajit dovody, preco sa tak ochotne zrutila budova len vdaka pomerne nevinne vyzerajucemu poziaru. Som stavbar a mal som moznost byt pri navrhovani statiky na dost velkych budovach(aj ked neporovnatelnymi s NY mrakodrapmi) a pricina padu moze byt bud taka, ze tam niekto nieco brutalne zanedbal(dalo by sa povedat, ze az naschval poddimenzoval), alebo sa tam udialo nieco, co ma ostat utajene. A tu sa vynara otazka - preco. Co je take dolezite utajit, ked na pade budovy nenesieme vinu?
03.06.2014 - 11:28:53
00
Nie som stavbar a nerad som mudry, ale neverim, ze je vela odbornikov co vedia odpovedat na otazku co sa stane ked do takejto budovy narazi http://en.wikipedia.org/wiki/Boeing_767 t.j. radovo 140 t z toho 80 t minus spotreba vysoko horlaveho paliva. To ze si stavbar znamena ze si vzdialeny od problematiky o trocha menej nez dajme tomu obuvnik. Prepac, nechcem zhadzovat tvoju odbornost ale neverim, ze v ramci laboratornych cviceni ste si modelovali takuto situaciu. Vacsina fyzikalnych procesov nema linearny priebeh, dokonca znacna cast ma nespojity - to len dodavam ako fyzikalny idiot © k tomuto titulu ma ktosi z doterajsich diskutujucuch.
03.06.2014 - 13:18:50
00
ved to, ze nema linearny priebeh, a ta budova sa zrutila celkom usporiadane.
Na kazdy nosnik pri takom naraze posobi ine zatazenie, ina teplota, taka konstrukcia prestane byt velmi rychlo stabilna. V kazdom bode su ine podmienky.
Najma ak nahodne zatazenie posobi v 2/3 jej vysky a konstrukcia je poskodena nesumerne. Tym padom je dost nepravdepodobne, ze sa budova zruti pekne po poschodiach, uplne koordinovane.
Nikde sa taketo skusky nerobia, kedze je to dost nestandardny pripad namahania konstrukcie, o to je vsak zaujimavejsie ako bohorovne sa vie tvrdit, ze sa to inak stat nemohlo.
Celkovo otaznikov je vzdy velmi vela. Tiez dokument, kde hlavne protitvrdenia vyvracali bol dost nepresvedcivy.
Ale o to nejde. Urcite sa najdu aj "konspiracne" trvdenia, ktore su nespravne alebo z hladiska vedy neobstoja.
Ak je ale oficialna teoria pravdiva, tak preco je obava diskutovat? Coho sa mozem bat? Ved mam vsetky dokazy vo svoj prospech a hravo vsetkych konspirantov vydiktujem, zosmiesnim. Rovnako ako sa da jednoducho dokazat, ze v Iraku boli? chemicke zbrane ...
Kazda velmoc co kedy vladla, zavadzala, skreslovala, prevracala informacie. Vlastni obcania boli len cisla. Nie je ziadny dovod domnievat sa, ze dnes je to inak :)

Ked niekto pozna ako je podobna budova riesena konstrukcne pod plastom a vie ako posobia zatazenia, vie urcite mnoohonasobne viac ako laik, ktory si ani nedokaze predstavit co je pod obalom budovy ukryte. Rovnako to plati pri dalsich vzdelaniach.
03.06.2014 - 14:29:13
00
Nie som stavbar a nerad som mudry, ale neverim, ze je vela odbornikov co vedia odpovedat na otazku co sa stane ked do takejto budovy narazi http://en.wikipedia.org/wiki/Boeing_767 t.j. radovo 140 t z toho 80 t minus spotreba vysoko horlaveho paliva. To ze si stavbar znamena ze si vzdialeny od problematiky o trocha menej nez dajme tomu obuvnik. Prepac, nechcem zhadzovat tvoju odbornost ale neverim, ze v ramci laboratornych cviceni ste si modelovali takuto situaciu. Vacsina fyzikalnych procesov nema linearny priebeh, dokonca znacna cast ma nespojity - to len dodavam ako fyzikalny idiot © k tomuto titulu ma ktosi z doterajsich diskutujucuch.


ale ja nehovorim o dvojickach, ale o tej tretej budove, do nej ziadne lietadlo nenarazilo(a ani trosky z dvojiciek ju nezasiahli natolko, aby ju to malo zhodit sposobom, ktorym isla k zemi)...dvojicky viem pochopit, aj to, v akom poradi padli, na tom mi nepride nic divne
03.06.2014 - 14:38:46
00
zalozte si prosim o konspiraciach osobitnu temu
03.06.2014 - 14:50:39
00
Nebudem sa vyjadrovať k jedenástemu septembru, netuším ako to bolo. Ale pokúsim sa priblížiť to, čo vidím ako pointu toho, čo sa vám starí harcovníci snažia povedať: Nemajte vlastný názor. Chrbát držte ohnutý, ústa zavreté a na nič sa nepýtajte. Slúžte tomu kto práve vládne. Mentalitu tohto typu ľudí som opísal tu: http://paskuliak.blog.sme.sk/c/345318/Rozhovor-starych-komunistov.html

Pred časom som tu napísal takýto vtip:

Čo sa stane s komunistom v epicentre jadrového výbuchu? Nič. Zmení sa na gama žiarenie a škodí ďalej.
Čo sa stane s komunistom po zmene režimu? Premení sa na bruselského ritileza a ďalej pácha zlo.


Jeho pravdivosť potvrdzuje fakt, že štandardné politické strany na Slovensku sú prelezené komunistami.

Preto sme tam kde sme; lebo smerovanie tejto krajiny určujú ľudia, ktorých jediným „hodnotovým kompasom“ je vlastný prospech. Preto dochádza k takým absurditám, ako keď komunistický dinosaurus sediaci v europarlamente vypisuje blogy velebiace Európsku úniu a NATO, alebo starý eštebák píše knihy s „duchovnou“ tematikou. Alebo: http://bratislava.sme.sk/c/6950728/jedno-okno-stalo-bajana-11-tisic-eur-zakazku-opat-vysetria.html Úryvok z článku: Napríklad výmena plastových okien na budove úradu župy firmou I-plus bola podľa kontroly predražená o 1352 percent. To nevymyslíš, to je proste Eurosojuz.
03.06.2014 - 15:12:54
00
tá tretia budova to bol predsa regulárny odstrel a ukážkový príklad odstrelu budovy v zastavanom území.Absolútne nepoškodená budova predsa nepadne sama od seba.
amerika proste potrebuje stále viesť nejakú vojnu bez ohladu na dôsledky.Vojna živí ich obrovský zbrojný priemysel.
nevyšlo to v Sýrií tak skúsime Ukrajinu.
03.06.2014 - 17:01:23
00
ak odhliadnem od fyzikalnych vlastnosti, matematiky a statiky ktore tiez jednoznacne naznacuju ze je "nieco zhnite v state Danskom", tak do skladacky absolutne nezapadaju ani tie lietadla ktore narazili do budov WTC. osobna letecka doprava ma celkom zaujima a podotkol by som skutocne iba par "bezvyznamnych" poznamok :

1. ziaden nimand ktory si urobi "vodicak" na vrtulovu Cesnu nema sancu riadit velke dopravne lietadlo tak ako sa to udajne podarilo nasim arabskym bratom
2. aj pred utokmi boli prisne pravidla v leteckej doprave a ak sa lietadlo prestalo ozyvat ( a to uz nepisem ze zmenilo smer letu ), ihned to bolo posunute vojenskemu letectvu ( v USA by mala stihacka vzlietnut do 6 minut od straty kontaktu ). dost divne ze amerikanskej armade nevadili vyse 40 minut "hluche" lietadla smerujuce na NY a dokonca do bezletovej zony Washingtonu...
3. o americkych aerolinkach je zname ze setria kde sa da a spolocnosti ako American Airlines, United Airlines a podobne sa mozu smelo rovnat spolocnostiam ako Ryanair. do lietadiel sa tankuje tolko paliva, aby ltt doleteli do cielovej destinacie a ani o kvapku viac. mnohokrat sa stava ze len kvoli obletu burky sa uz lietadlo nedokaze dostat do planovaneho ciela a musi pristat na inom letisku. a hla, prave v ten nestastny den sa lietadlam podla oficialnych sprav natankuju plne nadrze a zvysok uz poznate...dobre som sa zasmial, mozem ist spat

snad uz iba posledny postreh :
"Zvlášť zarážející je to v případě letu číslo 77, který měl narazit do Pentagonu. Budova ministerstva obrany leží uprostřed leteckého prostoru s názvem Washington Class Bravo Airspace. V oblasti nad americkým hlavním městem platí přísné restrikce a může do ní vletět pouze letadlo, které dostane od Řízení letového provozu (ATC) povolení a s ATC komunikuje na frekvencích příslušných pro tento vzdušný prostor; v oblasti opisující kruh přibližně o průměru 17 mil rovněž „nesmí letět žádné letadlo bez fungujícího transpondéru“.

Pokud se takové letadlo ke Class B Airspace byť jen přiblíží, v patách má okamžitě stíhačky ze základny Andrews ležící 10 mil od hlavního města nebo přilehlé pobřežní základny 113. letky Národní gardy."
04.06.2014 - 01:57:37
00
1. nie je uplne pravda, najkomplikovanejsia faza letu je vzlet a pristatie a ako vieme tuto cast nimandi vynechali.
2. byvalo relativne bezne, ze lietadlo sa neozyvalo, kvôli poruche alebo lajdackosti pilotov. Nie som si isty, ale pravidlo , ktore spominas bolo zavedene az po tejto udalosti
3. letel si uz niektorou zo spomínaných spolocnosti ? Co ti hovori pojem bezpecnostna zasoba paliva, su presne dane tabulky, kolko paliva naviac ma dane lietadlo brat pre danu destinaciu.
04.06.2014 - 07:43:44
00
... a "západonemecký" mladík menom Mathias Rust v druhej polovici osemdesiatych rokov letel z Fínska ponad ruské územie a pristál na Červenom námestí v Moskve. :D
04.06.2014 - 08:12:23
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up