Zdravím, trochu browsujem a celkom ma prekvapilo, že sa tu ešte také čosi nerozoberalo (teda aspon podla názvov tém). Ide o problém zretelný z názvu a teda ako chránite svoje uši v silnom vetre, hlavne je to problém vo veľkej rychlosti dolu kopcom. Dokonca včera ma po jazde boleli ako pri prievane.

Jedným riešením môžu byť slúchadlá ale aj tie musia byť tesniace a to z bezpečnostných dôvodov na uši nedávam kôli premávke, sem tam nosím len otvorené KOSS ale tie hluku od vetra nezbavia a ani toho aby si vietor našiel cestu dovnútra.

Našiel som na nete čosi takéto http://www.windrushgear.com/index.php ale to je drahý špáz + človek sa musí potiť viac z takej čelenky.

nejaké to DIY solution je sem http://forums.mtbr.com/alaska/cold-ear-solution-463256.html ale také kusy materiálu sa každému doma nepovaľujú a vlastne ani neviem identifikovať k akému kusu oblečenia to dostal. Vyzerá, že od návlekov na ruky.

A teda čo zaberá u Vás. Vata? Šatka previazaná cez uši? Dajte niečo.
31.05.2014 - 10:53:34
00
Vystrihnúť kus z pet fľaše a pripevnit na okuliare
31.05.2014 - 11:54:21
00
ja nic take neriesim. Tipujem ze vacsina nic take neriesi. Max v zime celenka abo ciapka ale nie koli vetru ale koli mrazu :)
31.05.2014 - 12:35:21
01
moj tip: vezmi viacvrstvovy toaletny, alebo lepsiu hygienicku vreckovku a rozober vrstvy. z jednej tenkej si usulkaj gulku a daj do zvukovodu. velkost sam odskusaj, ale nie je potrebna velka. do jedneho ucha cca 3x4cm. nesulkaj silno, len uplne jemne. vyhoda je taka, ze to neprefukne a minimalne tlmi zvuk. mala nevyhoda, pri jedeni sa moze pomaly vysuvat.
31.05.2014 - 21:31:21
01
omotaj si hlavu alobalom
http://iamnumberfourfans.com/wp-content/uploads/2012/10/Joaquin-Phoenix-source_IGN.com_.jpg
31.05.2014 - 21:43:16
03
V silnom vetre rychlo dole kopcom ? V bezvetri alebo slabom vetre po rovnej ceste a ked nehrozi, ze ti vbehne pod kola nejaky zver, povedzme. Inak radim pribrzdit. Vcera som isiel proti vetru po hradzi z Vojky a miestami pri silnom bocnom vetre som radsej spomaloval, aby ma nezhodilo. Na hlave prilba, na usiach nic, to by som sa potil a ziadny problem.
02.06.2014 - 16:00:44
01
Na jar som riešil podobný poroblém - slabšia bolesť v ušiach po dlhých výjazdoch vo vetre. No a na ceste takmer furt ideš vo vetre (ak práve neťaháš strmý kopec).
Mimo hlavných / veľmi frekventovaných ciest som to vyriešil štuplami do uší a častou kontrolou čo sa deje za mnou.
Keď zhustla doprava alebo šla krajnica do stratena tak som ich samozrejme vytiahol. Dosť mi to pomohlo a do týždňa bol problém preč. Zápal stredného ucha nie je nič moc, takže ak cítiš že ti ten hukot/vietor vadí, skús tie štuple. Je to skoro zdarma...
02.06.2014 - 17:28:44
01
Kedysi ma boleli uši aj z vánku, tak som mal v nich celý deň vatu.
02.06.2014 - 17:35:46
00
Na jar som riešil podobný poroblém - slabšia bolesť v ušiach po dlhých výjazdoch vo vetre. No a na ceste takmer furt ideš vo vetre (ak práve neťaháš strmý kopec).
Mimo hlavných / veľmi frekventovaných ciest som to vyriešil štuplami do uší a častou kontrolou čo sa deje za mnou.
Keď zhustla doprava alebo šla krajnica do stratena tak som ich samozrejme vytiahol. Dosť mi to pomohlo a do týždňa bol problém preč. Zápal stredného ucha nie je nič moc, takže ak cítiš že ti ten hukot/vietor vadí, skús tie štuple. Je to skoro zdarma...


jj jak vravíš, bojím sa žeby som mal zdravotný problém z pravidelných výjazdov
02.06.2014 - 21:39:42
00
Problém môže byť niekde inde. Mnohí si čistia uši tak, že môžu nastať komplikácie vyššie uvádzané.
Tuto radí odborník:
http://zivot.azet.sk/clanok/9500/dajte-usiam-pokoj-pozor-na-vatove-tycinky-na-cistenie.html
Ja som sa začal podľa toho riadiť, keď mi začalo zaliahať v jednom uchu. Problém sa sám odstránil.
04.06.2014 - 16:05:46
01
Toto je čisto individuálna záležitosť. Niekto má citlivejšie oči, niekto uši... Toto sa ma našťastie zatiaľ netýka a to som aj jazdil na motorke. Nikdy žiaden prievan. Ale ak je pod 15 stupňov, musím mať vysoký golier. Citlivý mám krk (hlavne zátylok) na chlad :-)
04.06.2014 - 21:46:03
00
Ja som si zvykol pod prilbou nosiť buff, keď sa ochladí alebo idem v zjazde v silnejšom vetre, stiahnem buff na uši. Nie je to síce 100% vetru vzdorné, ale má to aký-taký izolačný účinok.
07.06.2014 - 10:45:05
00
Najlepsim riesenim je mp3jka do usi napr. ja mam nieco taketo a super vec http://www.sennheiser.cz/index.php?id=23&produkt=8351
19.06.2014 - 09:36:08
00
Autor, ako si to napokon poriesil? Dost ma to zaujima, nakolko mam rovnaky problem. Minulu jar som zacala behavat a s tym prisli aj bolesti ucha. Samozrejme, ze najskor som nevedela z coho to je. Pomahla mi na to vata s alpou. Ked som oprasila bike a zacala k behu aj bicyklovat, tak som mala bolesti takmer denne. Stale sa to zhorsovalo. Bolo som s tym 3x na usnom, lebo som sa bala, ze ci to nie je nieco vaznejsie, ale ze len prievan. A potom som si dala vsetko dokopy a pochopila, ze proste pri sporte mi nafuka do ucha...riesim to stale vatou v tom uchu, ked idem na bike. V lete to bolo ok, ale prave sa mi to zase vratilo. Takze kazde riesenie potesi, nakolko planujem zacat aj s cestnou cyklistikou.
27.09.2014 - 16:48:48
00
No ako citam tak ja s tym nemam az taky zavazny problem ako ty, skor len ked je dost veterno alebo mocny zjazd dolu cestou a vtedy zalozim sluchadla, ci uz v nich mam hudbu alebo nie, vzdy mi visia na krku ked idem jazdit nech mam hudbu a nech viem, ci mi niekto nevola.. kedze jazdim vacsinu asfalt tak mam tzv otvorene sluchadla aby prilis neizolovali a aby som pocul premavku. www.koss.com

Neviem fakt co by som ti poradil :/
27.09.2014 - 17:36:13
00
keyboard_arrow_up