písať o západnej ukrajine ako o anglosaskej kultúre...to je vtip.

keď chceš niečo normálne o ukr.

http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/host/_zprava/vojensky-analytik-martin-koller-o-ukrajine-jde-o-boj-zajmovych-skupin-moskve-stacil-krym--1349727
07.06.2014 - 23:44:10
00
Rovnako ako triki-ho ma totalne odrovnalo tvrdenie "no v Kyjeve je väčšina mladých ľudí, ktorí chcú byť slobodní, chcú študovať a hľadajú príležitosti vo svojom živote. To je tá druhá ideológia – anglosaská. Je zameraná na človeka, ktorý vytvára štát, systém. Aj s hrdosťou to funguje opačne – najprv sú hrdí ľudia a potom sa to mení i na hrdosť na štát."

Po prvu bodku este suhlasim, ale ten zvysok za bodkou je neskutocna hlupost. ad 1/ ukrajinci a anglosaska ideologia? ad 2/ v celej Europe uz snad nefunguje byt hrdy na stat, ale snad to este funguje za Atlantikom

Mimochodom tu je priamo link na ten rozhovor z Ceskeho Radiozurnulu s vojenkym analytikom ktory snad pochopi kazdy
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3122900
08.06.2014 - 00:39:11
00
písať o západnej ukrajine ako o anglosaskej kultúre...to je vtip.

vtip je hadam to, ako skreslujes a podsuvas to co tam napisane nie je. nikde tam necitam, ze v zapadnej ukrajine prekvita anglosaska kultura, ale priblizne to, ze tam z casti proti sebe stoja vplyv a mentalita, ktore hladia na hodnotu jednotlivca viac anglosaskym/zapadnym sposobom vs. tym vychodnym/ruskym.

Pre tvoju info, podobny zapas (v takej relativne light verzii) sme tu mali chvilu aj my v 90's. To bola doba, ked po kazdom hlavnom spravodajstve verejnopravnej telky sa k narodu neprihovaral povedzme mobilny operator, ako dnes, ale akysi lokalny Borat s meravym pohladom a uvahou na temu svojeti, svojstojnosti a svojbytnosti naroda. To aby si slusny, kriticky zmyslajuci obcan a jednotlivec nahodou nemyslel, ze tu nieco znamena. A nebol to vtip.
08.06.2014 - 02:15:32
01
Existuje veľa ľudí, ktorí v takýchto textoch čítajú to, čo chcú čítať a nie to, čo je tam napísané.

Čo sa babe chcelo, to sa babe snilo.
08.06.2014 - 10:04:10
00
žiadne ang.saské hodnoty ani zmýšlanie na západnej ukr,neexistuje.Keby to tak bolo nikdy si nezvolia ďalšieho elitného zlodeja za prezidenta.
08.06.2014 - 11:04:22
00
Tak to asi žiadne hodnoty neexistujú ani u nás - viď našu vládu
08.06.2014 - 11:14:18
00
tomu našemu "trk" musi niekto už od detstva pravdepodobne stáť "na otlaku" ked je taký ...
:clap:
08.06.2014 - 18:17:56
01
Šúúúúty ...

Prílohy:

shooty.jpg
shooty.jpg 36.35 KiB thumb_up0thumb_down

09.06.2014 - 09:09:16
01
https://docs.google.com/forms/d/1bnnw_cfMjn0vfPTHZ-bdv79s81MCGTBNEH6eBizGyKQ/viewform
09.06.2014 - 18:55:31
00
Tu je jeden dost prekvapivy nazor z nasho, prepytujem, lavicoveho prostredia (J.Mesik, jetotak.sk), s ktorym nemam problem suhlasit, akokolvek naivne moze vyzniet:

„Ruská okupácia Krymu plne a definitívne potvrdila správnosť rozšírenia NATO o bývalé krajiny východného bloku. Na Slovensku to ešte nemusíme cítiť, ale pre Estóncov a Lotyšov s ich 25 až 27% ruského obyvateľstva by bez NATO bola dnes už „game over“: pár tisíc dobre vyzbrojených a vycvičených „zelených mužíkov“ z Ruska by dokázalo obe krajiny vnútorne rozvrátiť a priviesť do občianskej vojny a rozvratu. Na Ukrajine k tomu stačilo 12%.

Ruská agresia je vážnym dôvodom pre zriadenie základní NATO v blízkosti východných hraníc. Platí to aj pre našu krajinu budovateľov širokorozchodných, hoci s Ruskom priamo nehraničí. Najlepšie s (aj) americkými vojakmi. Prečo americkými? Pretože mnohí z nich sú vojaci zakalení v bojoch, ktorí by pred žiadnymi mužikmi neuhli. Teda nie kabaretní vojaci bez moderných zbraní a munície akých máme na Slovensku. Pri všetkej úcte – čo máme nie je chyba vojakov, ale politikov. A verejnosti, ktorá verí, že mier a bezpečnosť potrvajú večne a padajú z neba zadarmo.“


Nuz a potom je tu nieco, co pise ako rusky agent, kvaka ako rusky agent, ale je to... prominentny akademik-mienkotvorca (a mierotvorca):

Prílohy:

untitled2.jpg
untitled2.jpg 69.68 KiB thumb_up0thumb_down

10.06.2014 - 09:32:46
00
Načo NATO?

Presne nato.
10.06.2014 - 10:03:12
00
nebude nič lepšie ako keď sa na našom území stretnú "povyprávať".. ale je zaujímavé ako je Rusko zlé a nebezpečné, ale invázie USA všade po svete sú OK.. a to amíci nepotrebujú ani 1% obyvatelstva v danej krajine :tmi:
10.06.2014 - 10:37:42
00
Aj tak radšej budem patriť pod USA ako pod Rusko. Je to rozdiel. Aj pred tridsiatimi rokmi som mal podobný názor. Keby som si mal vybrať medzi Východným Nemeckom a Západným Nemeckom, vybral by som si to západné. To východné bolo pod Ruskom a to druhé, západné patrilo pod USA.
10.06.2014 - 10:43:17
00
tak tu je ten rozdiel asi.. ja by som si nevybral ani jedno..
10.06.2014 - 10:56:00
00

Hehe, naopak, je doslova komicke, kolko despektu ma tento mudrlant pre ukrajinske "fasisticke bojuvky", kolko uprimnych obav unho vzbudzuju rodiace sa "narodni gardy...ukrajinska osvobozenecka armada...obdivovatele Stepana Bandery"... ale na cara Putina neda JEDINE krive slovko ani naznakom, naopak, jeden obdivny statement za druhym: "osobnost... odbornik...", velky stabilizator, a dalo by sa povedat obet celej situacie.

Ihned som si na to spomenul pri citani tohto textu nedavno:

„Druhou vecou, ktorá sa zvykne prehliadať, je skutočnosť, že autoritárska krajná pravica v Rusku je podstatne nebezpečnejšia než autoritárska krajná pravica na Ukrajine. Predovšetkým, v Rusku sa ocitla pri kormidle moci. Po druhé – nemá oponentov, ktorí by stáli za zmienku. A napokon, po tretie – nemusí sa prispôsobovať medzinárodným očakávaniam. V súčasnosti realizuje zahraničnú politiku, otvorene založenú na etnizácii sveta za hranicami Ruska. Nezáleží na tom, kým ten-ktorý jednotlivec podľa zákona či jeho vlastnej preferencie je: skutočnosť, že hovorí po rusky, z neho robí súčasť ruského národného spoločenstva, vyžadujúcu si ruskú ochranu, teda vlastne inváziu.“ (Timothy Snyder, pre Frankfurter Allgemeine Zeitung)
10.06.2014 - 11:00:08
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up