Alebo tuto univerzalnu nabijacku.
10.06.2014 - 12:41:28
00
Ak chceš vynaložiť minimum peňazí, tak najlepšie je vypýtať si od všetkých známych akumulátory s notebook-ov a rozobrať ich. Tam máš istotu, že sú to značkové akumulátory, ale teda jazdené. Potom potrebuješ odmerať ich kapacitu a vybrať tie najlepšie. S tým môžeš mať problém, ale možno nejaký známy má možnosť merať kapacitu. A kúpiť púzdro na 4 akumulátory.
Každý si vyberie pre seba optimálne riešenie, ale ja odporúčam kupovať baterky (svietidlá) bez batérií (akumulátorov) a bez nabíjačky. Kúpiť túto nabíjačku a toto púzdro ak treba pre baterku (svietidlo) 8,4V napájanie. Potom už len kúpiť značkové akumulátory, alebo si ich zohnať od známych a vyselektovať tie najlepšie.

máš pravdu to poštovné som si až teraz všimol :) keď som to bral pre kamaráta tak to bolo zadarmo :) ja osobne som riešil battery pack tým púzdrom čo si postol ale to ho bude stáť tích 30 € ak tam chce mať mať kvalitné baterky
10.06.2014 - 12:49:46
00
Asi najlepsie riesenie je puzdro + nabijacka. Ked rozoberie sucasny akupack, bude mat 4 samostatne dobijatelne baterie, s ktorymi si nabijacka poradi samostatne lepsie ako v packu. No a neskor dokupi alebo inak zozenie kvalitnejsie baterie.
10.06.2014 - 12:57:25
00
cize problem je len v nabijacke?
10.06.2014 - 13:33:44
00
Problem nie je v nabijacke, ale v nabijani packu vs. jednotlive clanky. No odborny vyklad k tomu musi dat niekto, kto tomu rozumie viac ako ja. :-)
10.06.2014 - 13:52:00
00
cosi v pohode, netreba,
urobim blbost ked kupim iny battery pack? aj ten mi odide do 3 mesiacov ze?
normalne to mam skusis rozobrat? ze ake tam mam baterky?
10.06.2014 - 13:54:17
00
Baterky nezistis ake su. Ja som rozoberal 2 a v kazdom boli ine. Problem je, ze ked ti v packu odide 1 baterka, tak konci cely pack. Osobne by som uz battery pack nekupoval.
10.06.2014 - 13:59:10
00
Polopatistiky: ) Ak nabíjaš články spolu, ten vadný článok ti znižuje celkovú kapacitu. Keď nabíjaš každý článok osobitne, vidíš, či niektorý z nich už nie je kaput. (stačí ten ten vadný vymeniť.
10.06.2014 - 14:05:35
00
rozumiem, takze to mam rozobrat, nabit v nabijacke a zmontovat naspat?
sory ked to nechapem, ale asi to bude tym teplom :D
/ vybil som to do uplna, nabil, zapol a zasa to stopujem kolko to posvieti, zatial 14 minut a stale 3z3 na najslabsom svetle
10.06.2014 - 14:11:07
00
Batterypack uz nezmontujes, jeho rozobratie je nevratne. Musis pouzit vyssie spomenute puzdro.
10.06.2014 - 15:07:08
00
uz som z toho uplne mimo,
dal som to znova nabit a zapol kolko to vydrzi svietit ked sa tie baterky trocha spamataju a teraz mi to na 1/3 svietivosti vydrzalo presne 1:40h takze presne o polovicu dlhsie...nerozumiem

aha takze v tom pripade ak pridem o svoj battery pack by som to radsej nerozmontuvaval ale asi dokupil nejaky dalsi, zalozny, a chodil by som s nim a jednoducho ho vymenil v pripade ze mi dojde svetlo v lese
10.06.2014 - 15:40:39
00
Batterypack uz nezmontujes, jeho rozobratie je nevratne. Musis pouzit vyssie spomenute puzdro.


Ak si sikovny tak battery pack sa da znova zmontovat. Napriklad ak by si chcel zmerat kapacitu jednotlivych clankov, tak to spravit jedine tak ze rozoberies ten battery pack, jednotlive clanky pomerias (napriklad modelarskou nabijackou pri vybijani prudom 1A) a iba vadne clanky nahradis novymi (avsak by mali mat rovnaku kapacitu a minimalne rovnaku tvrdost). Nakoniec ich pospajkujes rovnako ako boli povodne a zatavis do zmrstovacej folie (dostanes kupit v modelarskych predajniach).

Je tiez mozne pouzit napriklad taketo spojky:
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=174&pg=det&article=59108

Samozrejme je potom mozne doplnit takyto battery pack o servisny konektor pre pripojenie balancera (specialny vyvod na modelarskych nabijackach, ktory sa stara o rovnomerne nabitie jednotlivych clankov). Balancery vsak mavaju problem s clankami s ochrannym obvodom, nakolko ich po nabiti na maximalne napatie ochranny obvod odpoji a balancer si mysli ze prislo ku strate kontaktu a vypne kompletne cele nabijanie. Servisny konektor vsak umoznuje aj nabijat jeden clanok po druhom bez rozoberania battery packu.
10.06.2014 - 17:57:13
00
Tak to mas pravdu, ze sa da zmontovat. Ale s mojimi znalostami a zrucnostami dam radsej prednost puzdru. :-)
10.06.2014 - 18:35:04
00
Plne suhlasim ze puzdro s moznostou samostatne nabijat jednotlive clanky je najlepsie riesenie.

Co sa tyka vyberania akumulatorov z notebookovych battery packov, ja s tym nemam dobre skusenosti. Iba raz som natrafil na battery pack v ktorom zlyhala elektronika, ale clanky boli este dost dobre. U ostatnych packov (a skusal som ich snad 10 a viac) boli akumulatory na prvy pohlad dobre (pri nabijani ukazovali kapacitu blizku nominalnej kapacite), ale pri vybijani vyssim prudom - 1A) ich skutocna kapacita bola asi 1/3 povodnej.
10.06.2014 - 18:58:40
00
Aké osvetlenie na riadidlá by ste mi odporučili do 30€? Jazdiť v noci budem hlavne po cestách, v lese určite nie. Čítal som vela o Solarstorme X2, hlavne v tejto téme. Odkiaľ by ste mi ju odporučili objednať? pretože nemám skúsenosti v objednávaní zo záhraničia. Alebo prípadne aké iné svetlo by ste mi odporučilI? Dakujem
10.06.2014 - 21:02:58
00
keyboard_arrow_up