Laco, nechcem ti brat iluzie, ale tak ako sa na teba pred tymi 30 timi rokmi vysrali amici, tak sa na teba vyseru aj teraz. Uz si konecne uvedomte ze pre nich nic neznamename, pokial od nas nieco nepotrebuju. Samozrejme rusi nas beru uplne rovnako.

ja nemam iluzie, dokonca sa to mozno vyvija tak, ze by sa chovali presne ako hovoris, potazmo za panovania proroka Obamu (detto zapadna Europa). Ale mam problem s tym, ako pri co i len verbalnom naznaku istej americkej odhodlanosti, tlaku, symbolickeho gesta atd. sa vyroji kopa chytrakov s relativistickymi kecami, “objektivnym“ pristupom a fabulaciami o americkych imperialistickych chutkach voci nasim humnam a lazom.
10.06.2014 - 13:56:30
00
nie vsetky invazie prebiehaju zbranami,u nas prebieha ta ekonomicka,kulturna...,vojenska nastupuje az ked nie je spolupraca pri tej ekonomickej a pred nou este pokus o prevrat a dosadenie ludi ,ktori spolupracovat budu,chcu....zakony divociny ,silnejsi pes je*e, pri zisku hocicoho ,platia stale ,aj ked ludstvo ich schovava pod pozlatko akoze nic....ale ked ide do tuheho... :)
10.06.2014 - 14:03:33
01
Ursus: Nepisem, ze v 2.sv nemali psychicke problemy. Dokumenty co som videl urcite nechceli ukazat, ze 2.sv to bola brnkacka a ze teraz to robi z ludi trosky.
Ale, ze ked si pozries dokumenty, tak percentualne su veterani z 2.sv normalnejsi (napr. maju kultivovane a uctive vyjadrovanie) ako veterani modernych konfliktov (tesia sa ako vsetko rozbombardovali, uzivaju si zhadzovanie bomb, beru vojnu ako hru). Mozes si napr. pozriet monohodielny dokument Letecki stihaci v boji.
Je celkom logicke, ze ked ides do vojny s respektom tak zazijes mensie sklamanie z reality, ako ked tam ides po prejdeni desiatok hier a vycviku s tym, aky si neporazitelny hrdina a za aku super krajinu bojujes.

Nepisal som o tom co mali Anglicani zapojit, ale ako sa zapojili. A ako to formalne vyhlasenie vojny Nemecku Polsku nic nepomohlo. A ze aktivne sa do tej vojny zapojili az neskor.
Lebo vojnu Nemecku vyhlasil kde kto, Uruguaj, Venezuela, Peru, Chile ...
Umysel bol v tom, ze ked prijde na mletie chleba, tak si kazda velka krajina spravi podla seba. A na zmluvy alebo dobrocinnost sa nikto nepozera.

Laco: Priamo nie. Ale ked sa niekto vyjadri proti americkej vojenskej "pomoci" tak sa mu da sem-tam na vyber hned ruska moznost, pripadne odkazy na dokumenty o ruskych zlocinoch. Ako keby sme si mohli vybrat len A alebo B. Ze ak sa ti nepaci USA, mas na vyber este komunisticke rezimy. Pritom, vacsina ludi co vidi na Amerike nejaku spinu, nie je odkazana na to aby velebila Rusko. Len Amerika ma posledne roky (po celom svete) toho na ucte viac ako Rusko.
Ked pride na Sovietsky zvaz a Rusko, nie je problem hovorit o 6mil vyhladenych Ukrajincoch 1932-33, cistky v armade, delenie si Polska, napadnutie Finska, gulagy, rakety na Kube, Afganistan atd....

nimm_zwei: pre mna nie je problem co US neurobily. To je len na ukazku z minulosti ako ich nezistna pomoc vyzera a ze sa na to neda spolahnut.
10.06.2014 - 14:19:40
00
nie vsetky invazie prebiehaju zbranami,u nas prebieha ta ekonomicka,kulturna...,vojenska nastupuje az ked nie je spolupraca pri tej ekonomickej a pred nou este pokus o prevrat a dosadenie ludi ,ktori spolupracovat budu,chcu....zakony divociny ,silnejsi pes je*e, pri zisku hocicoho ,platia stale ,aj ked ludstvo ich schovava pod pozlatko akoze nic....ale ked ide do tuheho... :)

invazia ekonomicka, kulturna... ale ved to sa davno vie! Uz dokonca aj uderne heslo proti tomu existuje:

“Cudzie nechceme a svoje si nedame!“ (courtesy of Jan Slota, opilec a dejatel)

Inak, mne sa aj zdalo, ze dnes uz je vseobecna moda aj medzi pospolitym ludom aj pseudo-elitami tak nahlas a ostentativne opovrhovat americkou kozumnou kulturou napriklad. Tak reku ze super, odolavame. Ale az dodnes som netusil, ze ked boj vyhrame, tak nasledovat budu americke tanky ci co. No vystrihal si nas, to ti uz nik nevezme.
10.06.2014 - 14:28:25
00
Breza: Dnes clovek nechape, kde boli pred ´89 vsetci protirusky/komunisticky naladeni ludia. Pripomina mi to trochu obdobie po vojne. Ked sa nemalo ludi zacalo hlasit, ze aj ja, aj ja som bol este partizan :)
10.06.2014 - 14:31:30
03
Demagogická podpora demagogického tvrdenia je tiež len demagógiou.

Nieje to demagógia. Medzi najznámejšie komunistické slogany patrilo: Kto nejde s nami, ide proti nám. Tento spôsob myslenia je stále prítomný. Komunistami je prelezená väčšina slovenských politických strán. Vládnu tu. Brusel s nimi spolupracuje. Darí sa im výborne. Rozkrádajú štátne peniaze a eurofondy. Kvôli nim je Slovensko po štvrťstoročí demokracie rozkradnutá a skorumpovaná krajina s nulovou vymožiteľnosťou práva, mizerným zdravotníctvom, školstvom v úpadku a infraštruktúrou na úrovni krajín tretieho sveta. Prečo ťa poukazovanie na tieto skutočnosti tak dráždi? Patríš medzi nich?
10.06.2014 - 14:37:37
01
breza - akurat ten zaver ee,a zdravotnictvo je na tom este "ako tak", horsie ked nan musis "doplatit" z tej nasej super priemernej mzdy ,ktoru skoro nikto nema, lebo vacsina robi za hlboko pod a mensina opacne...

nikto nic nevyvracia ,len naraz zacne ,ked niekto nieco napise, tak sa naraz bavime "o inom" ...ze? niekoho mi to pripomina ;) ...tanky?! ...a naco!nemaju efektivnejsie sposoby?! ,keby chceli...


Naposledy upravil kvakob dňa 10.06.2014 - 15:27:47, celkovo upravené 1 krát.

10.06.2014 - 15:10:58
00
Sklamem ťa. Nikdy som nebol členom komunistickej strany. Ani fyzicky, ani mentálne. Áno, v slovenskej politike je veľa, dnes už možno hlavne mentálnych komunistov. Tróni tomu sám predseda vlády. Peter (Ali) Schutz ho vo svojich komentároch bežne mentálnym komunistom nazýva. Vôbec ma neuráža poukazovanie na tie skutočnosti, ktoré spomínaš vyššie. Myslím tú kritiku stavu našej vlasti. S týmto tvojím názorom dokonca súhlasím.

A už vôbec ma to nedráždi. Prečo to teda tu podsúvaš, keď som nikdy nič také nenapísal. Len aby si vytvoril nejaký obraz, ktorý sa ti hodí. Nie je to tiež eklatantný príklad demagógie?

Ale, keď sa ti to tak páči, kľudne si mysli, že som stará nomenklatúrna štruktúra. Sme si nakoniec fifty-fifty. Ja sa napríklad neviem zbaviť pocitu, že si financovaný nejakou spravodajskou službou z východu. A možno o tom ani nevieš. Ale ako vravím, je to iba taký pocit ovplyvnený tou kačkou, čo je tu na obrázku trochu vyššie v tejto téme.
10.06.2014 - 15:16:32
00
konecne sa to tu da celkom citat ( aspon posledne dve strany ) a aj preto este cosi napisem. poznate ked sa s niekym rozpravate a snivate. ked som dostal otazku ze co by som si prial keby mi bolo splnene jedno zelanie, tak som povedal ze "zmenit svet". neviem, snazim sa na to pozerat z nadhladu a vzdy si nastudovat viacero pohladov na zivot ( na dany konflikt/danu situaciu ), ale podla mna ako ludstvo ideme dolu vodou. aj ked dam bokom boj "zapad" proti "vychodu", nikdy nejde o nic ine ako o peniaze, moc a hlavne nadvladu nad niekym, pripadne niecim. a napriklad na to "sirenie demokracie" si spomeniem vzdy ked letim ponad Irak a pozriem sa von cez okienko. je tam len pust, skaly, prach, Bagdad a "rozparcelovane" ropne polia. bezny iracania tam zostali rovnaki ako pred 20timi rokmi...chudobni, terorizovani roznymi ozbrojenymi povstalcami, bez demokracie, bez Sadama, bez ropy...
10.06.2014 - 16:40:26
02
hej hej brzdi !!! ved si povedal ze uz neprispievas :P teraz ti mame ako verit ? :D
10.06.2014 - 16:42:16
00
nechal som sa uniest...
10.06.2014 - 16:51:35
00
Ako vravia niektorí "experti" na angličtinu: "I am kidnapped from it."
10.06.2014 - 17:00:26
00
:D :y:
10.06.2014 - 17:10:43
00
Nieje to demagógia. Medzi najznámejšie komunistické slogany patrilo: Kto nejde s nami, ide proti nám. Tento spôsob myslenia je stále prítomný. Komunistami je prelezená väčšina slovenských politických strán. Vládnu tu. Brusel s nimi spolupracuje. Darí sa im výborne. Rozkrádajú štátne peniaze a eurofondy. Kvôli nim je Slovensko po štvrťstoročí demokracie rozkradnutá a skorumpovaná krajina s nulovou vymožiteľnosťou práva, mizerným zdravotníctvom, školstvom v úpadku a infraštruktúrou na úrovni krajín tretieho sveta. Prečo ťa poukazovanie na tieto skutočnosti tak dráždi? Patríš medzi nich?

Ma to dve roviny. To co pises tu je celkom presne a da sa s tym suhlasit. Je to vcelku samozrejma pravda, ktora tu sotva niekoho podrazdi.

Pomylene zjednodusenie vidim v tom, co pises trochu vyssie. Ti najcynickejsi a najskodlivejsi prevracaci kabatov, cize ti, ktori boli aj pred '89 priamo "u toho" (napriklad vtedajsi mlady prespektivny budovatel-karierista Fico) v skutocnosti prevratili kabat iba trochu, v najnutnejsej miere, ale ich srdce bije prorusky (a protiamericky) presne tak, ako pred 1989. A nemusia to vobec tajit lebo vedia, ze podobny sentiment prechovava minimalne velka cast populacie (napr. Ficov elektorat). Preto nedavno ten ch*j ponukol na drzovku tu choromyselnu analogiu, ze ved prenho je pobyt spojeneckeho vojaka priblizne to iste, co pobyt sovietskeho okupanta, a ze nechceme to tu, my Slovaci! Ibaze by prisli len na vikend pocvicit sa, ale potom pakuj sa!

Cize tam sa ziadne velke prevracanie kabata nebolo. Vyfarbeni rusofili z pred '89 nimi povacsa aj zostali. Preto vlastne neviem do koho sa striafas.
10.06.2014 - 17:23:37
01
Ma to dve roviny. To co pises tu je celkom presne a da sa s tym suhlasit. Je to vcelku samozrejma pravda, ktora tu sotva niekoho podrazdi.

Pomylene zjednodusenie vidim v tom, co pises trochu vyssie. Ti najcynickejsi a najskodlivejsi prevracaci kabatov, cize ti, ktori boli aj pred '89 priamo "u toho" (napriklad vtedajsi mlady prespektivny budovatel-karierista Fico) v skutocnosti prevratili kabat iba trochu, v najnutnejsej miere, ale ich srdce bije prorusky (a protiamericky) presne tak, ako pred 1989. A nemusia to vobec tajit lebo vedia, ze podobny sentiment prechovava minimalne velka cast populacie (napr. Ficov elektorat). Preto nedavno ten ch*j ponukol na drzovku tu choromyselnu analogiu, ze ved prenho je pobyt spojeneckeho vojaka priblizne to iste, co pobyt sovietskeho okupanta, a ze nechceme to tu, my Slovaci! Ibaze by prisli len na vikend pocvicit sa, ale potom pakuj sa!

Cize tam sa ziadne velke prevracanie kabata nebolo. Vyfarbeni rusofili z pred '89 nimi povacsa aj zostali. Preto vlastne neviem do koho sa striafas.

Fica nemusim,ale nebudme príliš aktívni,nedovoľme vojskam NATO ničiť naše lesy,tam patria cyklisti a nie vojaci,ak pride k najhoršiemu,tak či tak k nám vojska NATO prídu,nepchajme sa zbytočne USA do zadku, tak oko teraz to robia Poliaci
10.06.2014 - 19:30:43
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up