@nimm_zwei
Myslel som také typy ako Dzurinda alebo Kukan. Fica nemám rád a nie som jeho volič, ale amerických vojakov tu nechcem ani ja.
10.06.2014 - 19:31:11
00
No, neviem, či sú to tie najžiarivejšie príklady. Správali sa pravicovo počas celej svojej kariéry ako ministri resp. predseda vlády po novembri 89. Však daj vedieť aké mali osobné postoje predtým, ak máš lepšie informácie.

Vzhľadom na to, že si tu viackrát vyjadril svoj odpor voči komunistickej ideológii, predpokladám, že tiež uznávaš skôr klasické pravicové hodnoty. Ale vlastne, teraz mi myšlienka trochu zabehla. Však klasické pravicové hodnoty uznávam ja, takže to nie je možné. Budú to skôr nejaké "iné". Možno, že sú pravicové, možno ľavicové. Ono totiž v tých ultra-sférach ľavica od pravice ďaleko nemá. Stačí iskra a človek je na druhej strane. Je to niečo ako v jednom bode prerušená kružnica, kde vľavo je ľavica a vpravo pravica. "Ultras" sú tam na vrchole, kde je to malé prerušenie "ideologickej kružnice". Stačí preskočiť.

Nejaké iné tipy? Určite sú aj také, s ktorými by som bez výhrad súhlasil.

Teraz nenapíš, že "tak daj ty", lebo končím hru.

Čo sa týka amerických vojakov, aj keď to v tomto väčšinovom osadenstve tohto fóra nebude určite populárne, ale mne by tu nevadili. Cítil by som sa dokonca bezpečnejšie.

Rikolf, podľa môjho názoru, práveže Poliaci prejavili to, že majú zdravý rozum. Pretože majú svoje historické skúsenosti ... a tie sú neodškriepiteľné. ........ Skús to na základe historických faktov vyvrátiť!
10.06.2014 - 20:15:37
02
No, neviem, či sú to tie najžiarivejšie príklady. Správali sa pravicovo počas celej svojej kariéry ako ministri resp. predseda vlády po novembri 89. Však daj vedieť aké mali osobné postoje predtým ak máš lepšie informácie.

Nejaké iné tipy? Určite sú aj také, s ktorými by som bez výhrad súhlasil.

Teraz nenapíš, že "tak daj ty", lebo končím hru.

Čo sa týka amerických vojakov, aj keď to v tomto väčšinovom osadenstve tohto fóra nebude určite populárne, ale mne by tu nevadili. Cítil by som sa dokonca bezpečnejšie.

Rikolf, podľa môjho názoru, práveže Poliaci prejavili to, že majú zdravý rozum. Pretože majú svoje historické skúsenosti ... a tie sú neodškriepiteľné. ........ Skús to na základe historických faktov vyvrátiť!

Ja viem,Tebe by to nevadilo,ale nesmu byť vojska za Tvojim domom,že,Poliaci majú veľmi zle skusenosti,čo sa týka zapadu,presne,ako byvalé Československo,rok 1938 -Mnichovska zrada,rok 1968 -zapad nám vojenský zase nepomohol,čiže dalšia zrada,rok 1939 -zapadni spojenci Poľska -Francuzsko a Britania zlyhali,čiže zradili,boje vo Varšave -dalšia zrada,tam zlyhali aj sovieti
10.06.2014 - 20:40:02
00
To, čo si napísal je veľmi zmätočné. Nemá to žiadnu myšlienku. Je to iba súbor vytrhnutých, v nejakom kontexte nesúvisiacich viet. História poľského národa je predsa dosť známa. A nie je to len história nejakých posledných 80 rokov.
10.06.2014 - 20:43:24
00
Rusko reaguje na cvičenie NATO, začalo manévre v Kaliningrade.

Čo do riti robia v Kaliningrade?! Však Kaliningrad predsa patrí nám! Nebyť Přemysla Otakara Druhého, žiaden Kaliningrad by predsa neexistoval! ... a vôbec, žiaden Kaliningrad, ale Královec.
10.06.2014 - 21:04:25
00
Tiez sa mi to nepaci. Mali by sme tam poslat neoznacene vojsko. Len nie na v3s alebo tatrach. To by uz bol pruser. :)
10.06.2014 - 21:29:40
01
To, čo si napísal je veľmi zmätočné. Nemá to žiadnu myšlienku. Je to iba súbor vytrhnutých, v nejakom kontexte nesúvisiacich viet. História poľského národa je predsa dosť známa. A nie je to len história nejakých posledných 80 rokov.

To čo som napísal,nemusi mať nejaku myšlienku,je to kruta pravda,bohužial
10.06.2014 - 22:12:10
00
@ Rikolf:
vravis, ze Poliaci maju zlu skusenost so zradou, podobne ako Ceskoslovensko.... ok, a dokonca maju skusenost aj s agresiou z oboch stran. Ale odkial dnes pochadza pre nich najvacsia bezpecnostna hrozba? Podla mna v tom maju absolutne jasno lebo nemaju hlavy strcene vo vlastnom (alebo Putinovom) zadku, jak nasi vrchni pohlavari, a adekvatne tomu sa spravaju, cize o zopar tried zodpovednejsie, dospelejsie a ne-alibisticky. Podobne asi aj pobaltske staty. Aj ti sa netaja, ze maju vazne obavy (rozumej stiahnute prdele), a nemozno sa cudovat lebo NIKTO nevie ako to skonci. Osobne verim tomu ruskemu fotografovi (linkovany dagde vyssie), ze ruska populacia, aj ta vzdelanejsia, ma v mnohom vymyte mozgy v takej miere, ze sa tam dopyt po racionalnom rozhodovani straca pred ocami.

To co ty nazyvas pchanie sa do zadku USA, ja nazyvam mozno zivotne dolezitou hrou symbolov, ktorej car Putin velmi pozorne nacuva. Samozrejme, nase vychcalkovske spekulantstvo a pluvance do tvare spojencov od hranateho sraca sa mu pocuvaju velmi dobre.

A k tej zrade: no dobre, akokolvek NATO-filne mozem posobit, prvy uznam, ze jeho akcieschopnost aj will-power mozu slabnut, ale to sa moze prave takouto "krizou" zmenit a dovtedy aj deravejuci dazdnik je lepsi ako ziadny. Automaticky postoj, ze j*bat to, aj tak nas nakoniec znova zradia sa mi zda malo uzitocny. Navyse, moze to zavisiet velmi aj od nas a podla mna toto Poliaci chapu.


Naposledy upravil nimm_zwei dňa 10.06.2014 - 22:44:23, celkovo upravené 1 krát.

10.06.2014 - 22:34:14
00
@ Rikolf:
vravis, ze Poliaci maju zlu skusenost so zradou, podobne ako Ceskoslovensko.... ok, a dokonca maju skusenost aj s agresiou z oboch stran. Ale odkial dnes pochadza pre nich najvacsia bezpecnostna hrozba? Podla mna v tom maju absolutne jasno lebo nemaju hlavy strcene vo vlastnom (alebo Putinovom) zadku, jak nasi vrchni pohlavari, a adekvatne tomu sa spravaju, cize o zopar tried zodpovednejsie, dospelejsie a ne-alibisticky. Podobne asi aj pobaltske staty. Aj ti sa netaja, ze maju vazne obavy (rozumej stiahnute prdele), a nemozno sa cudovat lebo NIKTO nevie ako to skonci. Osobne verim tomu ruskemu fotografovi (linkovany dagde vyssie), ze ruska populacia, aj ta vzdelanejsia, ma v mnohom vymyte mozgy v takej miere, ze sa tam dopyt po racionalnom rozhodovani straca pred ocami.

To co ty nazyvas pchanie sa do prdele USA, ja nazyvam mozno zivotne dolezitou hrou symbolov, ktorej car Putin velmi pozorne nacuva. Samozrejme, nase vychcalkovske spekulantsto a pluvance do tvare spojencov od hranateho sraca sa mu pocuvaju velmi dobre.

A k tej zrade: no dobre, akokolvek NATO-filne mozem posobit, prvy uznam, ze jeho akcieschopnost aj will-power mozu slabnut, ale to sa moze prave takouto "krizou" zmenit a dovtedy aj deravejuci dazdnik je lepsi ako ziadny.

Ja len tvrdim,nedovoľme zase nasačkovať vojska do našich lesov,ked pride vojna,vojska NATO sú u nás za desať sekund,nedavno sme rušili vojenské pasma,koľko bolo radosti na tomto fore,zase ich máme znovu vytvárať,dakujem,neprosím
10.06.2014 - 22:43:01
00
Vieš o nejakých konkrétnych vojskach ktoré by mali záujem o naše lesy?
10.06.2014 - 22:46:28
00
Vieš o nejakých konkrétnych vojskach ktoré by mali záujem o naše lesy?

Ano,Levočské vrchy už nie sú vo vojenskom pasme,ale vojenské lesy ničia ich dalej
10.06.2014 - 22:53:22
00
To ale nemá s NATO nič spoločné, vlastne to nemá nič spoločné ani len s našou armádou
10.06.2014 - 22:55:30
00
To ale nemá s NATO nič spoločné, vlastne to nemá nič spoločné ani len s našou armádou

Tak to je pre mňa novinka,podľa Teba kde patria vojenské lesy,pod ministerstvo kultury?
10.06.2014 - 23:12:50
00
A podľa teba pod NATO?
Vojenské lesy sú trafiky pre spriaznených, (tak ako aj ''vojenské'' podniky) alebo v Levočských lesoch snáď stretavas nejakých vojakov?
10.06.2014 - 23:19:58
00
nikdy nejde o nic ine ako o peniaze, moc a hlavne nadvladu nad niekym, pripadne niecim

neslo o toto vzdy a vsade? napriec celou historiou kludne mozes zacat rimom pokracovat kolonizaciou atd... vzdy si to "odsral" ten kto bol (technicky/systemovo) slabsi . a ked sa na to pozries s "tarantinovskym nadhladom - vystreleny mozog na zadnom sedadle v pulp fiction" tak sa to momentalne deje relativne humanne v porovnani s tym ako dopadli indiani/aztekovia/aborigeni etc... hold taki sme - ako zivocisny druh. tiez to mozes zobrat s tarantinovskym nadhladom - nie sme jedini.

2 videa k tomuto ktore na mna spravili celkom dojem... treba pozriet v tom poradi

https://www.youtube.com/watch?v=EZ1eAM8CChc

http://video.nationalgeographic.com/video/bees_vs_hornet

tiez sa na to mozes pozriet ako na obdobu potravinoveho retazca v ramci zivocisneho druhu (ludi) - moc / peniaze / nabozenstvo / cokolvek co niekoho niekam za niecim za nejakym ucelom zenie
11.06.2014 - 01:13:42
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up