nastavil si si ich podla coho? inak ked sa nejde nadoraz, co neznamena ze sa mam hned potom povracat a odpadnut, tak taky trening aspon pre mna straca zmysel

Nastavil mi to trener pri vypracovani laktacnej krivky. Da sa ist podla odporucani co ti pisali vyssie ale test u profesionala je najpresnejsi. Mne to cca vyslo rovnako ako pri percentach teoretickych ale ovplyvnuje to vela faktorov.
19.06.2014 - 15:41:59
00
stax S tym HIIT suhlasim. 3 x do tyzdna intervalovy trening, dajme ze po 30 minut. To mas jeden a pol hodiny treningu. Povedzme, ze mam tyzdenny casovy fond na trening 16 hodin (tolerantna/ziadna frajerka :-) ) co s tym zvyskom 14 a pol hodiny :-)
19.06.2014 - 15:59:25
00
podla mna okrem zavodu v sobotu uz nic(kedze na HIIT clovek potrebuje "cukor" a "cukru" chvilu trva kym sa doplni) resp sa len v nedelu ist povozit podla chuti a stavu po sobote ak sa ten HIIT spravi poriadne - tiez HIIT na biku aspon hodku trva - 20minut sa zohriat/dostat na miesto, tabata je 4 minuty - podla chuti 2x/3x teda zhruba 20minut, 20minut vyjazdit + aspon 10minut sa natiahnut.

prijemnu rege s priatelkou prajem vo zvysnom case :)

na druhej strane ak clovek jazdi pre radost a chce ten cas vyuzit hlavne na vyvetranie hlavy po praci s nejakou pridanou "treningovou" hodnotou - nedat si HIIT na uplny doraz ale dat si 5-6 slusnych intervalov na 97%-98% max pocas 3-4hodinoveho vyjazdu nad 85% a prezit to vdaka gelu ak treba je tiez podla mna moznost.

dolezita poznamka:
%ta co tu pisem su vzhladom na postavenie mojho ANP k maxu. ak ma niekto ANP na 80% svojho maxu - samozrejme to co pisem pre neho platit nebude a 4hodinovy vyjazd nad 85% mu fakt neprospeje.
prahy - zony - sportovy lekar, davame VXYZ euro do bicyklov, 25E na sportoveho lekara je fakt voci tomu zanedbatelnych nech vieme kde sa hybat a kde nam to prospieva...
19.06.2014 - 16:52:32
00
Zdravím, na toto som nenašiel odpoveď nikde na nete ani po ľudoch čo jazdia. Mám taký problém, resp. otázku. Keď trénujem intervalový tréning zvyknem tak že rovina a do toho 3-4x po 3 km a snažím sa to ísť na maximum. Otázka je ale čo je to to maximum. Trénujem podľa pulzmetra. Hovorí sa že po intervale sa musí zahmlievať pred očami. Tréner to tak hovorí. Moja max tento rok bola nejakých 186. Keď idem interval niekedy je to v pohode a dostanem sa na tých 180 a som spokojný. Nohy ma bolia. Ale inokedy nedám ani 175 t/min. Dokonca raz sa mi stalo že som išiel a nedal som ani 170. A to ma dosť deprimuje. Mám pocit že som do toho nedal všetko aj keď nohy cítim. Čím to bude? Aké máte pulzy vy pri int. tréningu? Ako mám teda tieto intervali jazdiť.? Budem rád za každú odpoveď a skúsenosť ;) s pulzami...
Ďakujem

1.kolisanie efektivity int.treningu
mal som podobny problem s tempovanim.zamenil som interv.trening v terene za stac.bicykel a som max.spokojny.idem jedno tempo cely cas a ku koncu s vyplazenym jazykom
2.int.trening na tep
nie uplne vhodne meradlo.tep totiz zaostava v case.ja som to jazdil tak,ze som si nastavil max.tep pri kt.koncim a nasadil tempo,kt.som slapal,az kym som ho nedosiahol.moj nazor je,ze na 4-5min intervaloch sa neda vytocit maximalka,teda pokial je pauza aspon 1:1.
19.06.2014 - 21:52:57
00
dojdi ku mne na spinning mimo bikovej sezony - predvediem ti ako sa dostat na max v priebehu minuty ak clovek chce (samozrejme po primeranom zohriati a priprave na takuto bohumilu aktivitku)
ide to aj na cestaku - napriklad kopec na Kacin resp kopcek ku Hundsheimu z obidvoch koncov / kopcek na cyklotrase za Bergom na to maju idealne sklony- uuuplne s prehladom ma to dnes vyplo s tepmi pri maxe na tych rakuskych :D
na biku - za trojuholnikom 2y polokopec smerom na kolibu s primeranym prevodom - to iste. tam musis byt do minuty na maxe ak naozaj chces

podla mojho nazoru ak HIIT ma byt na "maximum"
Otázka je ale čo je to to maximum.

tak max je vtedy ked ta telo vypne - ides v zatazi a zrazu dalsiu otacku pedalmi uz jednoducho nedas - zasadna otazka ale potom je za ako dlho sa chces ku tej magickej otacke ktoru uz jednoducho nedas dostat.

je zataz s ktorou sa ku nej nedostanes - je zataz s ktorou sa ku nej dostanes zhruba po hodine - je zataz po ktorej ta vypne za 10minut a je zataz pri ktorej ta vypne za 1 minutu...

tiez zavisi od urovne trenovanosti - telo ma obranny mechanizmus ktory si trenovanostou dokazes posuvat - ten subjektivny pocit ze ano uz mam naozaj dost a umieram a pritom tepak ti ukazuje ze k maxu ti chyba este 10-12 tepov... inak povedane - ta uroven zataze ktora ti uz je subjektivne velmi neprijemna a silou vole (s kontrolou na tepaku) sa vies este o trochu viac hecnut... o kusok :)

samozrejme na tepy a to kedy ta vypne maju vplyv dalsie faktory ako aktualna unava / zdravotny stav - s chripkou max nedas a so zapalom pluc uz vobec nie / pretrenovanost / psychicke rozpolozenie / strava - dat si schnitzlu majonezovy salat a HIIT 15minut na to tak sa pravdepodobne pozvracias este pred maximom :) atd atd...
19.06.2014 - 22:07:04
00
takze ja upresnim, myslel som tepove maximum, kedze som reagoval na povodny prispevok, kde sa riesila tepova maximalka. Ak dokazes dosiahnut tu pre telo prahovu maximalku, o kt. hovoris, ze chces tocit viac a proste uz nejde (nohy mrznu), a toto dokazes v 4-5min intervale v JEDNOM TEMPE docielit, tak klobuk dole pred Tebou..
20.06.2014 - 07:24:53
00
inak - pri hladaku ta bude vypinat pri akomkolvek pokus ist nad uroven od ktorej potrebujes cukor - v tej dobe je to tvoja maximalka.

takze este raz to iste

max je vtedy ked ta telo vypne - ides v zatazi a zrazu dalsiu otacku pedalmi uz jednoducho nedas - zasadna otazka ale potom je za ako dlho sa chces ku tej magickej otacke ktoru uz jednoducho nedas dostat.

je zataz s ktorou sa ku nej nedostanes - je zataz s ktorou sa ku nej dostanes zhruba po hodine - je zataz po ktorej ta vypne za 10minut a je zataz pri ktorej ta vypne za 1 minutu...

to je tvoja maximalka pri nastavenom casovom limite do ktoreho sa tam - teda vypnutia noh - chces dostat.

btw
moj nazor je,ze na 4-5min intervaloch sa neda vytocit maximalka,teda pokial je pauza aspon 1:1.

vytocit = dostat sa niekam - ergo behom piatich minut sa dostat na max tf
utocit = udrzat tep = udrzat max TF - co sa samozrejme neda

mozno z toho ten rozdiel vo vnimani :)
20.06.2014 - 09:21:40
00
ASman Marek serus, stretli sme sa u Misa pri nahadzovani kolies: preco netrenujes s mladym Verbom,Tadom,Ivonou,Palom? ich objemy nezaujimaju, trenuju po sustredku stale uz iba intervaly: ak chces interval,tak mi napis do SS: mozeme nieco vymysliet
20.06.2014 - 21:09:49
00
Chodím s nimi do jednej školy, Tado mi je spolužiak na bicykel chodievajú veľmi zriedka :/ sú to triatlonisti....
21.06.2014 - 20:01:38
00
keyboard_arrow_up