moja riťka neviem čo potrebuje :-D ale sedlo ma tlačí a je dosť úzke a tvrdé, a po 50 km má kosť medzi vajciami dosť :sweat:
cyklogate mam tieto:
http://www.silvini.com/p-16855-cz-3113-MP376-84.htm
a sedlo je original scott: Aspect SCTI9
16.06.2014 - 11:21:17
00
ono ta prdel si musi aj zvyjnut treba kazdy den sediet v sedle a vyber sedla je dost specificka vec nie kazdemu sa podari trafit to spravne.
16.06.2014 - 12:44:44
00
V kazdej normalnej predajni vedia zmerat sirku prdelky a podla toho potom budes vyberat sirku sedla. Potom uz len pozicias testovacie sedla a budes jazdit - napr na trenazeri. :) Tak som to spravil pred par rokmi, ked som vyberal sedlo na bike (a origo bontrager som hodil do smeti, kedze take makke je nepouzitelne) a ted som kupil rovnake aj na ziletku.
16.06.2014 - 15:15:36
00
Neviem ci nechce chudnúť . Takže treba si pridávať postupne zátaž kľudne aj po 10 minútach hlavne keď ma niekto nadváhu . Mne napríklad nesedeli sedla ako " Turbo " ale sedia mi tvrde doslova len sedielka bez výplne len potiahnuté kožou . Osobne si myslím ak neschudne bude ho na bicykli bolieť zadok stále .150 kilo je hodne
16.06.2014 - 17:52:52
00
insomniac:
Problem so sedlom moze byt sposobeny aj nie optimalnym predo-zadnym nastavenim v kombinacii s vyskou sedla. Existuje len jedno spravne nastavenie, kedy sedis v dotykovych bodoch na sedle, ale musi sediet aj sirka sedla, atd. Pri tovjej vahe asi tvrde sedlo nebude vhodne. Co sa tyka cyklogati, ak to ma coolmax synteticku vlozku, tak to rovno mozes zahodit. Aj ked pravda, vlastne nejazdis dlhe trasy, takze to je ok.
Dalej by som velmi silne doporucil turistiku, len mierne kopce, dosledne po zatazi aplikovat sacharidove napoje, prestat jest akekolvek stuzene tuky a vselijake margarinove ramy a pod., dalej uplne prestat pit akekolvek sladene malinovky, mineralky, dosledne sa vyhybat aj sladkostiam, ktore obsahuju stuzene tuky, fruktozo-glukozovy sirup a ine super chemikalie. Taktiez ziaden alkohol. Jedlo v ziadnom pripade neobmedzovat, ale neprejedat sa. Skor pravidelne a nevynechavat ranajky
Najdolezitejsie je pravidelne postupne fyzicky trenovat, stacia aj hodinove prechadzky. Metabolizmus pali tuky aj niekolko hodin az dni po namahe. Vahu si nesleduj, ked zacnu rast svaly, budes tazsi :) Cim viac svalov , tym rychlejsie spalovanie.
A hlavne nechciet zhodit 35kg za 3 tyzdne :lol: .. tak nech sa dari, hlavne radost z pohybu :)
16.06.2014 - 18:45:37
03
Tak stalo sa to čoho som sa obával, deň po tom ako som sem napísal, že je všetko ok, sa zlomil prvý špic, dal som to opraviť aj keď som vedel že bude nasledovať ďalší, hneď prvú jazdu mi na 70 kilometri odišiel ďalší ;(
Pri oprave som riešil v obchode so servisákom a predajcom, že ak mi odíde druhý, tak musím kúpiť už celé nové kolo, takže dnes tam idem volať aby mi niečo poskladali, aj mi ukazovali nejaký náboj, ktorý je lepší ako ten čo som tam mal, názov neviem no stál niečo cez 25€, a ráfik sa pohyboval tiež v podobnej cene, a mal vyššiu tú stenu. Ach bojím sa ale že ak poskladajú nové tak to tiež nevydrží veľa.

Mám im povedať nech mi objednajú tento náboj?
http://www.bicycles.sk/shop/naboje/force/naboj-force-4x1-zadny-na-kotucovu-brzdu/6117/
s touto oskou?
http://www.bicycles.sk/shop/naboje/osky/oska-zadneho-naboja-force-4x1-10mm-ru/6123/
a ráfik aký? lebo potrebujem na 29'' koleso :P

matvej11: máš pravdu, teraz som sedel skoro každý deň na biku a po 80km ma to nebolo až tak ako predtým po 40-50km. ale nejaké širšie by som si chcel určite skúsiť, pretože tá gélová podložka čo som mal na sedle je trošku širšia a už je dosť zdeformovaná a nieje to ono

randy: neviem či v tej predajni majú trenažér, ale asi skôr nie, a pozeral som tam sedlá a skoro všetky boli úzké a len potiahnuté kožou :-P

lto: čo je zlé na tej mojej cyklovložke? no neviem čo je dlhá trasa, ale postupne zvyšujem počet km a chcem jazdiť aj dlhšie trasy. čo by si mi odporúčal? lebo pri mojej veľkosti som našiel cyklovložku iba u Silviny :(
23.06.2014 - 08:32:13
00
insomniac:
ad vlozka .. nechat tak, ja som riesil nieco, co asi nebudes mat problem, naviac mozno je ich viac druhov, ten moj coolmax je umelina a nesaje to pot. To vadi hlavne ked je teplejsie.
ad naboj .. musis mat 36 dierovy, ine nema zmysel, naboj je imho ok
23.06.2014 - 08:41:51
00
ach ja laik na tie diery som teraz zabudol, takže skúsim objednať tento náboj s 36 dierami
http://www.bicycles.sk/shop/naboj-force-4x1-zadny-na-kotucovu-brzdu/6117/
a ráfik nechám na nich + tie spevnené špice čo som mal na tomto. a tú osku nemusím meniť?
23.06.2014 - 08:47:21
00
Kludne vezmi s 10mm oskou
23.06.2014 - 09:35:19
01
Zdravím,

moje kilogramy sú podobné ako insomniaca a takýto problém nemám. Mám tieto kolesá WTB Speed Disc 29, 32 dier, náboj deore a drží to. Drží to na asfalte, minulý rok to držalo v Mýte pod Ďumbierom na šotoline, v lese, jamy a čokoľvek. Bike Pells Razzer 29 z 2009 a s kolesom nebolo nič robené.
23.06.2014 - 12:39:50
00
Závidím ti v dobrom že môžeš bezstarostne jazdiť bez toho aby si bol v servise každých 100km. a o tom teréne ani nehovorím, aj ja chcém :'(
Force náboj s oskou objednaný, v obchode mi povedali že im musím priniesť náboj s oskou a že potom mi objedná špice a ráfik (lebo nevie presnú dĺžku) takže kým mi to príde prejdú aj 2 týždne + ešte tam budem čakať týždeň kým prídu špice a ráfik. Človek sa konečne odhodlá že zase schudne a samé polená sú mu stavané do cesty :(((
Viete mi doporučiť nejaký extrémne odolný ráfik na 29'' koleso?

čo hovoríte na toto?
plášte od Specialized – Fast track sport alebo Schwalbe – racing ralph,
ráfik Fast Disc
alebo Neo Disc
24.06.2014 - 14:46:53
00
Remerx Fast Disc alebo Mach1 Neo Disc sú pre teba nevhodné ráfiky. Na nejaké ktoré by sa oplatilo pozrieť (/ktoré naznačia akým smerom sa uberať) som hádzal odkazy na predchádzajúcej strane.

Neviem či by som dával nejaké lacné plášte v tomto prípade (predpokladám že aj ten Schwalbe by si volil v nejakom prevedení do 20€), aj s tým môže byť problém.
24.06.2014 - 15:13:07
00
toto mi napísal predajca do mailu čo by mi tam dali keď im prinesiem ten force náboj. čakal som že to zhodnotíte ako nevhodné :-P preto som to sem dal,
ja som pozeral aj ten remerx ale sú tam 3 druhy a rôzne velkosti a ja sa nevyznám, keď budem doma tak tam skúsim zavolať. inak cena ja približne aká?

a plášť by si mi aký doporučil?
24.06.2014 - 15:30:03
00
Inak ani lacný plášť nemusí byť zlý, len to musí byť model ktorý nie je poriadne osekaný. Také značky ako napr. Continental, Schwalbe a Specialized majú pri nižších modeloch často niektoré vlastnosti dosť zlé. Možno jedine ten Specialized by sa dal akceptovať.

Zaujímavý je http://www.koloshop.sk/pneumatiky,-plaste-mtb-29--plaste-273/Maxxis-CrossMark-EXO-TR-29x2,10--MTB-plas%C5%A5-kevlar.html

V Remerxe budú vedieť niečo odporúčať, cena bude dosť dobrá, tipujem do 30€ aj s poštou.
Rozmer 622 treba pozerať, to je 28/29" .
24.06.2014 - 15:46:07
00
Dakujem PatrikL za rady, ja sa nevyznam, no ten plast vyzera dobre, tusim lto mi doporucoval min 2,25" plast kvoli mojej vahe :-P
.... a to som chcel v septembri uz chodit na crossovych :-P
Lto a po bikovani aplikovat sacharidove napoje? Si myslel nejake ovocne stavy? :-)
24.06.2014 - 19:39:43
00
keyboard_arrow_up