dnes okolo 9.30 hod cca 2 km za Vajnormi na hradzi pri vodnom kanáli idem so psom, ked zrazu pomalicky z krickov asi 20 metrov predo mnou vycháda diviak junior ( velkosti mojho jack russel teriera ), akoze casu dost a pozera, nastastie pes bol zaujaty tenisovou loptickou. Zastala som ,aj diviak zastal, prva sekunda - myslienka- odfotim ho, druha sekunda myslienka- drapni psa lebo ked ho zbada je po psovi. Tak som drapla predsa len psa do naruce aj s loptickou a otocila sa celom vzad a odkracala naspat asi 5 metrov. Diviak sa pomalicky naozaj pomalicky pohol cez vodný kanal do hustiny.
Dalsia myslienka- kde ma mamicku a surodencov :o tak zapla som psa na voditko, chvilu som tam hulakala :D , ze ci este nejaki nevybehnu a potom som zaradila sprint aj so psom a presprintovali sme ten usek okolo hustiny, v ktorej evidentne este behalo cosi, nastastie v nej aj zostalo :lol:
Asi zacinaju chodit na obilie, a za chvilu aj na kukuricu, mam sa na co tesit :sweat:
25.06.2014 - 12:05:18
05
Jazdecka trasa - zacina v Pezinku na Rozalke, kde je aj na asfaltovej krizovatke hned za rybnikom aj mapa celej trasy. Mam to vyfotene vo fotaku ale par dni som s malym synom v nemocnici. Ak to do navratu nikto nevyfoti tak to tu potom vlozim sam.
25.06.2014 - 13:44:15
01
dnes okolo 9.30 hod cca 2 km za Vajnormi na hradzi pri vodnom kanáli idem so psom, ked zrazu pomalicky z krickov asi 20 metrov predo mnou vycháda diviak junior ( velkosti mojho jack russel teriera ), akoze casu dost a pozera, nastastie pes bol zaujaty tenisovou loptickou. Zastala som ,aj diviak zastal, prva sekunda - myslienka- odfotim ho, druha sekunda myslienka- drapni psa lebo ked ho zbada je po psovi. Tak som drapla predsa len psa do naruce aj s loptickou a otocila sa celom vzad a odkracala naspat asi 5 metrov. Diviak sa pomalicky naozaj pomalicky pohol cez vodný kanal do hustiny.
Dalsia myslienka- kde ma mamicku a surodencov :o tak zapla som psa na voditko, chvilu som tam hulakala :D , ze ci este nejaki nevybehnu a potom som zaradila sprint aj so psom a presprintovali sme ten usek okolo hustiny, v ktorej evidentne este behalo cosi, nastastie v nej aj zostalo :lol:
Asi zacinaju chodit na obilie, a za chvilu aj na kukuricu, mam sa na co tesit :sweat:

z tohoto keby bolo video - idealne tak aby v zabere nebol diviak junior :)
inak z videa co nahrali pani z Bajkom k Tajchom je otazka ci stracaju plachost alebo to beru tak ze "pokial sa nic nedeje tak sa nic nedeje"
https://www.youtube.com/watch?v=yso2l1-xaUE
25.06.2014 - 14:41:29
03
minule som si vsimol ze ta jazdecka znacka ide zozadu popod Velky javornik, nejakou skratkou ktorou som este v zivote nesiel. a tiez ze na tych ich tabulkach su obcas nazvy ktore som este nikdy nepocul, napriklad "Zlata studnicka".
btw, neviete ako rychlo "zjazduju" kone? na tej ich trasy je niekolko prudsich klesani a budem zvedavy ako to bude vyzerat, ked sa stretne stupajuci biker s klesajucim konom, napriklad na tom uzkom kamenistom stupaciku na cervenej za Salasom.
25.06.2014 - 14:45:56
00
stax: k tomu videu -tak na toto by som asi nemala gule :lol:
ja uz som v podstate bola doposrata teraz, hlavne som mala stastie ze pes si ho nevsimol skor ako ja
inak by sa po nom rozbehol a to uz zavanalo pruserom ( pre psa)
25.06.2014 - 14:49:01
00
Poradte ako sa dostat z baby do castej? ...

Jednoducho z nej v Castej zlezies.
25.06.2014 - 15:41:32
00
silvi - samozrejme ze kvoli psikovi je stretko s diviakmi velmi neprijemne, ale ked si na bajku bez psa, tak fakt sa ich netreba vobec bat. este ani raz ma neohrozili, a to som uz medzi ne nechtiac vpalil viackrat. dokonca aj ked mladatko zakvikalo, tak sa nic nestalo, len som zostal chvilu stat na mieste, kym vsetky zdrhnu prec. a podla toho co som tu uz cital, tak podobne skusenosti mame viaceri. tie svine su proste velmi plache a boja sa divnej bytosti na zeleznom koni :) a v noci sa zas boja silneho svetla.
25.06.2014 - 16:16:07
00
Pojdem tento tyzden prvy krat po cervenej biely kriz - pezinska baba. Viem , ze mnohi z vas to poznaju davno, no ja to idem prvy krat. Z mapy vidim, ze to ma okolo 15 km. Chcem sa len spytat casovo sa to ako da zvladnut beznym tempom? A je to v pohodke cesta? Je tam asfalt alebo lesna cesta? Su tam nejake rozbite useky ci nejake strechy na tlacenie?
Priatelia dakujem za odpovede, len si potrebujem spravit casovy plan a nejake info pred cestou. Pojdem sam, tak aby ma nic neprekvapilo :)
25.06.2014 - 16:19:52
00
casovo za hodinku urcite, je to suche az prasne, lesna cesta, rozbity usek je zjazd z Konskych hlav- ale nic hororostrasne :D , strecha na tlacenie ziadna, najvacsie stupanie asi na Somara
25.06.2014 - 16:36:02
00
Ja by som k tej hodinke radsej este zo 15 minut pridal ak sa pojde komplet cervena s kratkym zastavenim na Somarovi na vyhliadku. :)
25.06.2014 - 18:12:10
01
Myslíte si že je bezpečné nechať auto celý deň na parkovisku pod horárňou? Prípadne kde by som mohol v rači nechať auto bezpečne zaparkované celý deň počas výjazdu? Mercedes zrovna nemám ale nechcel by som ho nechávať niekde mimo.

+ Pezinčania kde sa dá takto nechať auto v pezinku/modre?
25.06.2014 - 18:33:53
00
V Modre pravidelne parkujem pre Lidlom bez problemov
25.06.2014 - 18:35:44
00
V raci na potocnej je parkovisko..
25.06.2014 - 18:37:17
00

+ Pezinčania kde sa dá takto nechať auto v pezinku/modre?


cez víkend keď to nie je spoplatnené tak pred mestským úradom alebo domom kultúry a bez poplatku celý týždeň v Zámockom parku.
25.06.2014 - 18:41:47
00
v pezinku...pred tecom...pred lidlom...a ked chces v meste tak v poobednych hodinach tusi po 18:00 je pred kulturnym domom v centre uz parkovanie zadara... tak aj tam...
25.06.2014 - 18:42:42
00
keyboard_arrow_up