Ahojte,
rozmýšľam medzi týmito 3 bicyklami na kúpu:

http://www.mayo.eu.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=74&Itemid=1&lang=sk ........... za 759€
http://www.merida.sk/prodej/Big-Nine-TFS-500 ..................................................................................... za 759€
http://www.ctm.sk/model/mtb/29/slash-2-0/?lang=sk ............................................................................. za 792€

Jazdim prevažne dlhé viacdňové túry, plne naložený... asfalt, polia, les...proste čo príde :) Cross by som asi nechcel, 29-ina horský s prezutými plášťami mi príde lepšia (hlavne čo sa odolnosti a životnosti týka) a univerzálnejšia alternatíva. V mojom prípade keď budem naložený, tak o hmotnosť sa hrať aj tak nebude...ide hlavne o spoľahlivosť.

Najlepšiu výbavu má asi CTMko (vidla, stred, náboje, radenie...), ale hlavný problém je tu, že v predu má len dvojprevodník, s čím nemám skúsenosti a neviem akoby sa nejaké kopce s tým šľapali... Otázka je tiež či sa oplatí priplatiť si za veci ako o radu vyššie náboje (ide mi hlavne o životnosť) a RockShox vidlu (v porovnaní napríkald s tým Raidon-om)

Ten Mayo ma oslovil asi najviac (predsalen môj pôvodný rozpočet bol 700€), ale bojím sa trochu tej slovenskej značky, neviem čo to je zač, aj keď výbavou vyzerá OK. Oproti CTM-ku má troj-prevodník, ale horšie náboje. Zaujímalo by ma, či by ste šli skôr do toho Raidonu-vidle, alebo do toho RockShoxu.

Merida je výbavou asi najslabšia, ale osvedčená značka je zase (predpokladám) zárukou kvality.

Do bicyklou sa príliš nevyznám, tak za akékoľvek rady budem veľmi vďačný :)
29.06.2014 - 10:51:18
00
Zdar, toho dvojprevodníku by som sa nebál, svojím spôsobom môže byť vidlica RS lepšia ako Raidon a aj značka CTM má už svoje meno o značke Mayo počujem asi prvý - druhý krát, tá Merida je výbavou oveľa nižšie ako tie dva a ešte by bolo dobré aby si napísal svoju výšku :-)
29.06.2014 - 11:04:24
00
Díky moc,
myslíš ešte, že sa oplatí ísť do tých najnižších rád vzduchových vidiel ? Nejsú s tým opletačky (časté dofukovanie, problémy s tesneniami...) ? A oplatí sa hľadieť na rady, pri tých kónusových nábojoch, alebo ak to neni priemyselné ložisko je to viac menej jedno ? :D

Meridu teda asi vylúčim zo shortlistu :D Stále ale neviem, ten Mayo...ak by to bola nejaká pofidérna značka, čo má ale dobré komponenty, čo by tam mohlo sklamať ? Asi jedine, že by to zle poskladali, alebo zlý rám :/

Edit:
Mám 80kg a 186cm...všade mi odporúčali 21" rám, čo by malo byť asi u všetkých podľa toho čo mi ponúkli.


Naposledy upravil Melvis486 dňa 29.06.2014 - 12:29:51, celkovo upravené 1 krát.

29.06.2014 - 11:45:34
00
Ten 2predovnik na CTmku je 24/38 takze hore kopcom to bude uplne rovnake ako Merida, len Mayo ma o trochu lahsi prevod (22). Na CTMku to bude chybat skor dole kopcom ci na rovine (38/11 vs Merida 44/11 ci Mayo 42/11). Osobne by som do Maya nesiel, tu znacku nepoznam a netusim aka je kvalita ramu, "S shape" tvar a "SUPER OVERSIZE" sedlova trubka nevidim ako nejake technologicke vyhody.
Uprednostnil by som Meridu ci CTMko. Merida je najlahsia aj ked nie o moc, CTMko ma o trochu lepsiu vybavu, ale to sa odraza aj na cene takze celkovo sa neda povedat ze je jeden bike lepsi ako druhy, su velmi podobne. Na bezne jazdenie postacuju, casom mozes vylepsit komponenty.
Este napis aku mas vahu a vysku, mozno ti "foristi" poradia dalsie pripadne lepsie alternativy.
29.06.2014 - 12:05:40
00
Co sa tyka velkosti, mam 183 a jazdim 19ku, 21 mi prisla trochu dlha. Na tvoju vysku by to moholo byt ok (ram 20-21), v najhorsom by si dal kratsi predstavec.
29.06.2014 - 12:07:52
00
Čo tak toto http://www.ghost-bikes.sk/44494-se-2950-red-black-black-2014 ? Dokonca aj 20% dole by si mohol niekde získať, ak sadne geometria tak by to bol ozaj dobrý bicykel a aj ten rám by si tam mal na inej úrovni.
29.06.2014 - 12:11:03
00
Ten Ghost vyzera fakt perfektne :) ... Ale bez zlavy by som tu cenu uz asi neutiahol a 20% na 2014-ku model neviem či by mi dali. Skusim ale zájsť k nejakému predajcovi a pohandlovať :D
29.06.2014 - 12:36:06
00
marek_K bude možno vedieť poradiť, prípadne skús napr. http://bicyklik.sk/ .
Ak bývaš v BA tak veľkú zľavu u miestnych predajcov pravdepodobne nezískaš.
29.06.2014 - 12:41:52
00
Diky moc,
ešte rozmýšľam ohľadom stredového zloženia, na takých dlhších trasách ako by som chcel robiť urobí to veľký rozdiel, či mám napr. Octalink, alebo nejaké integrované osky na kľukách ? V obchode mi jednoznačne odporučili ísť do tých integrovaných, aj kvôli životnosti, údržbe a lahšiemu chodu. CTM-ko aj Mayo má myslím integrované, ten Ghost je tuším na Octalinku.
Je to niečo na čo by mal človek dbať ?
29.06.2014 - 12:54:19
00
Je to otázka nejakých 50-70€ vymeniť kľuky za najnovšie Deore. Tie čo tam sú opotrebuješ a potom si spravíš radosť novými, prípadne aj spravíš nejakú väčšiu zmenu (2x10).
Ghost má 5 rokov záruku na rám pokiaľ viem, tiež má tapered hlavovku a aj stĺpik vidlice, rám je pokrútený tak ako má byť (nízky standover, kratšia zadná stavba), direct mount prešmyk... Tie kľuky sú ozaj maličkosť keď si uvedomíš že Mayo, CTM a Merida majú rám tak na úrovni roku 2009.
29.06.2014 - 15:50:43
00
Ten ghost je bez debaty super. Na druhe/prve (ak sa neziska zlava na ten ghost) miesto by som dal meridu. Medzi tymi tromi exceluje. Vybavou by som sa az tak moc netrpil. Ak odide vidla, alebo nejaka ta suciastka, v kamennom obchode vymenia v ramci zaruky. Mayo som si vsimol uz par rokov dozadu. Jeden vychyteny obchod v Trencine ich ponuka dlhodobo, nazivo vyzerali v pohode, ale osobne som na nich nejazdil. Ak sa paci a je predajna v dosahu, nebal by som sa ich...
29.06.2014 - 16:58:03
00
Ahoj pred týždňom som si kúpil presne ten Ghost vid. môj profil nemám s nim žiadne problémy a to som už s nim najazdil nejakých 120km keď dobre rátam. Kupoval som ho v Poprade a tam my ho zľavili na 830eur. Jedine čo by som na ňom vymenil sú plaste. Neviem či ti to pomôže kedže neviem kde bývaš ale hádam aspoň trochu som ti s týmto poradil.
29.06.2014 - 18:16:07
00
Za mna palec hore pre ten Ghost. Ten ram je super, je to moderny ram s velmi dobrou geometriou, oproti tomu su vsetky zvysne 3 biky zastarale, v tom ma PatrikL pravdu. A vybava tiez nie je zla a casom sa da vylepsit.
29.06.2014 - 19:21:24
00
Super, dakujem za vsetky rady.... Skusim teda vybavit zlavu na ten Ghost :)
30.06.2014 - 17:41:31
00
jj
30.06.2014 - 17:54:03
00
keyboard_arrow_up