Pridam moj pribeh...
Isiel som na trening na starom vagabonde, a nechal som ho len lankovym zamkom zamknuty za koleso. Prezliekol som sa a jak kukam tak kukam, bike nikde. Zavolal som na policiu, ze mam prist spisat zapisnicu. Po hodine cakania na vysetrovatela som nasrany odisiel. Za 2 tyzdne som videl na tom istom toho ***** jak sa vozí na mojom bikeu a vedla neho clovek pociernejsi. Ako videl ze k nemu blizim zacal utekat. Avsak zasiel do ulicky a stratil sa mi. V senku som stretol volakych chalanov, ze ci nevideli kam isiel. A oni ze nie, ale taky isty bajk ma aj ich kamarat a ze sa vola *** a byva v tej a tej dedine... nastupil som do auta a letel som do tej dediny, ale uz som ho nenasiel... otec obvolaval riaditelov skol, ze ci k nim ten zasran nechodi. Stretol som sa z riaditelom a on mi povedal ze ho uz asi predal, lebo dosiel do skoly v adidasovej mikine a ze fajci travu, droguje atd. Pri stretnuti som mu hned jednu drbol, aby mu nebolo luto... Potom vsak prisla jeho mater, ze co ho bijem, ze namna poda trestne oznamenie... a vysvetlil som jej ze jak to bolo a ze ziadam 300e ako nahradu. Zacala sa samozrejme vyhovarat, ze jej je to luto, ze nema penaze atd. Otec jej dal cas do konca tyzdna, lebo inak ide na policiu. Samozrejme ze nezavolala, ale potom sme ti uz nehali tak, lebo kvoli 300e sa otcovi natahovat nechcelo.
01.07.2014 - 19:50:12
03
Osobne pouzivam http://www.kubicasport.eu/shop/goods/zamok-pro-t-magnum-m22-x-150cm?goods=8677 tento zamok. Jedine cim to prestrihnes su prevodovane klieste (alebo ako sa to vola) alebo potom karbobruskou. Ked si bike v pivnici zamknes tymto o plynove potrubie len tak niekto ti ho neukradne.
01.07.2014 - 21:46:31
00
Bike v pivnici? Len otazka casu.
01.07.2014 - 21:48:32
00
Osobne pouzivam http://www.kubicasport.eu/shop/goods/zamok-pro-t-magnum-m22-x-150cm?goods=8677 tento zamok. Jedine cim to prestrihnes su prevodovane klieste (alebo ako sa to vola) alebo potom karbobruskou. Ked si bike v pivnici zamknes tymto o plynove potrubie len tak niekto ti ho neukradne.


Tieto akoze chranene lanka su absolutne nezmysly a preseknu sa rovnako jednoducho ako obycajne lanka.
Jedine ako-tak bezpecne (vyzadujuce velke klieste) zamky su hrube retaze z kalenej ocele a hrube U-zamky. Vsetko ostatne sa da preseknut kliestami ktore sa daju schovat v beznom batohu/v obleceni.
Pozri si videa na youtube.
01.07.2014 - 22:12:21
00
PhilJ Retaz je kalena a jej znacka ako aj znacka zamku je MasterLock. Nic lepsie som nezohnal.

Tak nejaký MasterLock by mohol byť super, hlavne ak stratíš kľúč tak žiadny problém :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=nsJZ_kKjXcE
A pozri si aj iné videá... Možno práve tie tvoje tam budú za pár sekúnd otvorené. Alebo aj nie, ťažko odhadnúť pokiaľ si neuviedol ani typ kľúča.
01.07.2014 - 22:40:11
00
[tag]PatrikL[/tag dakujem za video ale moc mi nepomohlo.. nemas nieco co by skutocne pomohlo nielen mne ale mozno aj inym? nemyslim rady typu nedavania si bicykla do pivnice pretoze tu moznost nemam ale nieco co by zlodeja spomalilo natolko ze by sa stala kradez pre neho narocnou alebo riskantnou a tym padom aj nezaujimavou.. vsetko je prekonatelne ci uz zamok na ktoromkolvek aute a nasledne jeho ukradnutie, vlamanie sa do domov a bytov, prekonanie HW, elektronickych, alebo SW zamkov alebo hesiel, straznych psov,SBS atd atd atd vsetko je len otazkou casu.. ak ma v buducnosti budu chciet vykradnut nepomoze mi skratka nic a prave od toho mam dve horespominane poistky.. masterlock nemam este vybraty ani kupeny ale je to nejaky pancierovy (zajtra dodam link) ak mas tip na inu znacku alebo nebodaj konkretny typ budem rad ked mi ju napises dakujem
01.07.2014 - 23:22:05
00
Ok až by som ho niekde na bazáry uvidel dám vedieť..
matvej11 ,,ak budu mat upravy vacsie prekazky bude to viac odradovat lupeznikov " jasné maš pravdu, no môžeš urobiť čokoľvek, aj tak keď chcú ukradnú ti ho. Neexistuje vec čo sa nedá ukradnúť, Problém je niekde inde- Ľudia a ich myslenie sa musí zmeniť aby nekradli..
Jediným prevenčným riešením je nedať príležitosť..


Prevencne riesenie - pri chyteni zlodeja mu useknut prst, nech ludia vedia, ze je zlodej. Ak sa nepolepsi pri dalsom podobnom mu useknut ruku. A to vsetko verejne, nech je vystraha pre ostatnych. Inac sa nezbavime zlodejov, kedze nase tresty a justicia ich skor chrania ako trestaju
01.07.2014 - 23:25:00
04
NIKTO nebude otvarat zamky 'paklucmi' - to je totalne nerealna predstava, nakolko na mnozstvo zamkov treba specializovane pakluce pretoze s nejakymi univerzalnymi sa nedostane k pinom. Zamky sa strihaju, inak ich nebude nikto otvarat.
Ja mam na pivnici EVVA s GPI vlozkou, s ktorym sa profici (teda privrzenci lockpickingu) dost natrapili kym ho otvorili - nejaky bezny slovensky zlodejicek to nema sancu otvorit (nehovorim o strihani - je to 10mm kalena ocel, takze plati to iste co o 10mm retazi)
High security zamky spominane v tom videu ako Abloy Protec stoji 150+ eur, EVVA MCS 200+ eur ;-)

moj zamok: http://www.bestlocks.sk/visiace-zamky-evva/443-evva-visiaci-zamok-h30ni.html
02.07.2014 - 00:12:38
00
dnes rano Ruzinov oproti hotelu Nivy. cvakol brat cestou do prace. odtlacok nohy na fasade len potvrdzuje tento zufaly pokus kradeze. asi boli zamknute o seba...

Prílohy:

04072014436[1].jpg
04072014436[1].jpg 169.5 KiB thumb_up0thumb_down

04072014437[1].jpg
04072014437[1].jpg 258.25 KiB thumb_up1thumb_down

07.07.2014 - 19:56:53
07
To musel byt nejaky vygumovany fetak. Normalny clovek s triezvym usudkom by to ani neskusal. Ale vlastne ved normalny clovek by ich ani nekradol...
08.07.2014 - 09:35:49
00
Neskutocne... Kiezby za kazdu kradez bolo odrezanie koncatiny, alebo aspon jazva na styl "Inglourious Basterds"
08.07.2014 - 09:50:49
03
vytetovať na čelo som zlodej
08.07.2014 - 11:55:57
00
tomuto konkretnemu by sa skor hodilo som kot
08.07.2014 - 12:33:12
03
Mozno ich majitel tlacil dnu, lebo sa nevosli do vytahu :D
09.07.2014 - 07:25:15
00
http://www.minv.sk/?aktuality-zilina&sprava=zilincan-kradol-z-pivnic-bicykle-a-tieto-ponukal-na-predaj
09.07.2014 - 08:21:09
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up