Zdravím vie mi prosím niekto poradit či sa da v pohode prejsť z Vernára cez smrečinske sedlopo červej a modrej na Kraáľovu Hoľu? Bajk celoodpruženy naklad minimalny s ohľadom na zmeny počasia.
16.07.2014 - 21:50:28
00
No po Smrecianske v pohode, len urcite nie po cervenej, ale po zvazniciach ( okolo ihriska, horarne, Keselovej diery az na Mornu). Dalej ale pochybuje ze vyslapes. Co mas vlastne v plane, lebo ak chces iba z Vernara na Kralovu, najpohodlnejsie je to z Vernara okolo Keselovej diery, za lomom sa spustit na Puste pole, kym sa nenapojis na zelenu, popod Lastoviciu skalu az na zvaznice, co idu po vrstevnici ponad Telgart, kym sa nenapojis na cestu zo Sumiacu. Akurat neviem, aka je situacia na zvazniciach po poslednych polomoch.

Tu je GPS http://www.mtbiker.sk/vyjazdy/29411/yojo-vyjazd-vernar-kh-cuntava-straten-mtb-sucho-80km-6h-2650m.html Jedno miesto som tam trochu nadisiel, tam co je trasa najblizsie Smrecinskemu sedlu sa dalo ist jednoduchsie, ked prizoomujes, tak to uvidis a hlavne sa vyhnes jazde cez zarastenu zvaznicu. :-)

Vernar-KH-Cuntava-Stratena-Vernar

Vzdialenosť: 79.9 km
Čas: 06:14:50
Nastúpané: 2650 m
16.07.2014 - 23:15:18
00
Ďakujem za odpoveď ta cesta vyzera lepšie ako to čo som plánoval.No moj plán je taký že zajtra chcem vyraziť z Košíc cez Kojšovku do prakoviec potom do Sloviniek a cez Poráčsku dolinu do Spišskej novej vsi.A potom v nedeľu zo SNV cez podlesok okolo Píly do Vernára a ďalej na Kráľovu hoľu s tým že som chcel stihnúť vlak z Červenej skaly a odviesť sa do banskej bystrice a odtiaľ další deň nájsť nejaký prechod do previdze kde by som zostal 2 dni a potom do Žiliny na vlak a naspať, ale to závisi aj od počasia ake bude dalšie dni.Prioritou je Kráľovka len neviem či z Vernára je rozumnejšie ist po ceste až do šumiaca a hore alebo radšej isť v teréne. Zatial som chodil len čisto cesty toto bude v podstate prvá cyklo túra terénom.
17.07.2014 - 07:29:26
00
Od Pily na Vernar jedine tadeto, inaksie budes nosit bike. Cervena je zabijak, problem vyjst aj pre pesich.
http://www.mtbiker.sk/vyjazdy/46495/yojo-vyjazd-slovensky-raj-mtb-sucho-54km-4h-1135m.html
Je to perfektna skratka, len sa netreba zlaknut, ze hned pri ceste je vykopana jama, treba preniest par metrov a ide tade paradny chodnik na hreben a dolu do Mokrej. Z hrebena vedu 2 cesty, ta dolava je siroka bezpecna, doprava je uzucky singel, ak nemas techniku neodporucam. NA GPS som isiel z Vernara tou sirokou, dolu tou uzkou.

Co sa tyka KH, Tou cestou okolo Keselovej diery je najlepsie, nemusis slapat Popovu, tam nie je co riesit. Je to povodna cesta, kade sa chodilo ked neexistoval prechod cez Popovu. Je omnoho zjazdnejsia a pekna cesta. Potom bud ist ako je v tom GPS, alebo sa pustit z Pusteho pola az do Telgartu, a ist zase podla GPS, ale opacne, tj ako som sa ja pustil z KH do Telgartu, tak to vyslapes. A tretia moznost je ist az do Sumiacu po ceste. To je najdlhsi a najnudnejsi variant, ale ma jednu vyhodu. Netusim v akom stave su tie lesne cesty, kedze 2 mesiace nazad bol v tej casti Nizkych Tatier polom. Cesta zo Sumiacu bude urcite vycistena. Tie co som Ti dal na GPS neviem v akom su stave.

Co sa tyka useku BB- Prievidza, okolo BB to poznam len trochu, ale jedna rozumna moznost je urcite cez Badin az na chatu Hostinec,
http://www.mtbiker.sk/vyjazdy/114213/yojo-vyjazd-sliac-skalka-mtb-dazd-58km-4h-1922m.html
z tade dolu do Kremnice alebo na Turcek, Sklenne, s tade na Rematu alebo po modrej na Raztocno a potom mozes pouzit tuto trasu, je to stara asfaltka do PD cez Nedozery, alebo ist popri hlavnej.

http://www.mtbiker.sk/vyjazdy/38891/yojo-vyjazd-tour-de-prievidza-mtb-sucho-69km-4h-1256m.html

Ak by si nahodou isiel od Turcianskych Teplic, tak tahaj na Budis, pred Budisom odbocka na Styri Chotare a z tade dolu po zelenej do Nedoziar. Pred Nedozerskou priehradou dolava Kanie Pysky, Klcovna a po zltej (ta juznejsia je lepsia) cez lesopark do Prievidze.

Slovensky raj

Vzdialenosť: 54.43 km
Čas: 03:45:53
Nastúpané: 1135 m

Sliac -Skalka

Vzdialenosť: 58.37 km
Čas: 04:07:16
Nastúpané: 1922 m

Tour de Prievidza

Vzdialenosť: 68.58 km
Čas: 03:50:58
Nastúpané: 1256 m
17.07.2014 - 13:14:50
00
keyboard_arrow_up