Caute,
riesil niekto alebo pracuje vo firme, kde podporuju dochadzanie do prace na bicykli? Potrebujem pripravit nejaky navrh vo firme (priprava stojanov, spristupnenie satni a sprch, prip. prispevok na servis alebo kupu bicykla, neskor sportove aktivity - preplacanie startovneho...), tak ci nam nahodou nebudete vediet stym pomoct, prip. ako to bezi v inych firmach.

Vopred dik ;)
01.07.2014 - 13:33:45
00
U nas vo firme som len zmienil sefovi, ze rad by som mal stojan na bike. Bum na druhy den bol. (dakde sa povaloval v sklade, len ho trebalo najst). S takym niecim by som siel za niekym zodpovednym opytal sa ho ci to je mozne a co k tomu potrebuje.
01.07.2014 - 21:06:38
00
My by sme chceli zajst este trosku dalej a skusit poriesit nejaky prispevok na kupu bicykla alebo nakup firemnych bicyklov ;)
02.07.2014 - 11:34:05
01
Zalezi od sefa a firmy, ale ja si to neviem predstavit. Ked si chces kupit auto, tak predsa nejdes do roboty ziadat prispevok.

Ale drzim vam palce. Snad vam to vyde.
02.07.2014 - 19:25:33
00
mozno by stacilo, ak by zamestnavatelia zaviedli nieco podobne, ako francuzske ministerstvo dopravy, za kazdy kilometer do prace 0,25 € k vyplate :-)

u nas v robote tiez nie je problem napr. so stojanom, dal sa do firemnej garaze, takze bic mame v bezpeci, co napodiv nie je vsade bezne, najma vo vacsich firmach... aj ked MTB sa mi do stojanu nezmesti, cestny tam zase plance, takze stena to isti :-D
u nas je dalsi problem, ze nemame sprchu, s riaditelom sme hodili o tom rec, nema s tym problem, ale ta sprcha by bola asi len pre mna, kedze som jediny, co dochadza z vacsej vzdialenosti, ale istotne by ju vyuzili i ostatni zamestnanci pocas horucav... ale nechal som to tak, mne to zatial nevadi, kolegovia sa na smrad nestazuju :-)

s tymi prispevkami na bic si to tiez neviem velmi predstavit, ale zalezi asi na tom, v akej oblasti Vasa firma posobi... taktiez drzim palce, vsetko sa da, len treba mat dost velku hubu a chut dohodnut sa :-)
02.07.2014 - 20:27:03
00
u nas je cez 100 zamestnancov a jeden bajk uz lopli v areali firmy. dochadzam jediny na bajku. vacsina kolegov na mna pozera ci som kompletny jazdit taku dialku cez mesto do prace ( 7km jedna cesta :lol: ) takze ak sa vo vasej firme aspo na takuto temu len diskutuje tak to uz je podla mna velky pokrok. bohu zial nie sme v krajine kde si natolko ludia cenia tento dopravny prostriedok. radsej sme zvacsovali 2x parkovisko pred firmou :D
02.07.2014 - 20:37:49
00
ku nam prisla od maja nova kolegyna a ta nas hned dokopala aby sme sa prihlasili do sutaze do prace na bicykli... nakoniec sme sa nazbierali dva timy po styroch, co berem ako uspech, ked je nas vo firme okolo 40... pred tou sutazou boli v garazi tak 1-2 bic, po sutazi ich byva aj viac ako 4 kusy :-)
02.07.2014 - 20:43:49
00
Tak existuju vselijake socialne a ine fondy, napr. unas preplacuju mimo bratislavskym 50% dopravy (vlak, autobus, okrem PHM a MHD), byva to okolo 40e mesacne, cize za rok cca 500e...myslel som, ci nevidi niekto viac do zakulisia firemnej politiky a vyuzivania fondov a ulav na daniach. Bol to len napad, kedze stretavam dost vela cyklistov rano po ceste do prace, ale vidim, ze tu na SK to asi este velmi nieje podporovane. Vyskusame a uvidime ;)
02.07.2014 - 21:08:13
00
u nas v robote stavaju pre fajciarov odvetravacie sklenene budky pre 200 ludi a pre cyklistov je vyhradeny priestor pre cca 15 bikov...v zadu na parkovisku
02.07.2014 - 22:26:04
00
u nas bol na zamkynanie stojan ktory mal tak 5kg a nebol nikde ukotveny, yakze kludne ho mohol hockto aj s bajkom hodit do auta a odist :). Takze zamkynanie o mreze na oknach to istilo :). K cyklodoprave sice nemali vyhrady, ale nikam sa to nehybalo. Teda az na uplne vrchne vedenie. Tym vadil bike vsade. Kociky, invalidne voziky v pohode, ale bike no koniec sveta pre nich... Hlavne ze mali svoje auticka na krytych parkoviskach, proste zaslepenci. Ale uz som dal vypoved :). Az by dakto vedel o robote pre ITckara vo firme kde je to s bikom v pohode tak dajte vediet :).
02.07.2014 - 23:12:47
00
u nas su kryte garaze, aj sprchy :D ak by si chcel, a sme veeeelka IT firma :D
17.07.2014 - 09:59:47
00
keyboard_arrow_up