Ten druhy priznak (moznost povytiahnutia hore a samovolny navrat) pozorujem aj ja na svojej Stealth (tusim '12) odjakziva, nepovazoval som to za chybu a kedze mi slape bez problemov (klop klop), neriesil som to. Vakel nemam, takze tam by som suvis nehladal.
13.07.2014 - 09:00:05
00
sliwec , normalne veci, malinky vakel musi byt ,ine sedlovky ho maju aj vacsi, a to vytahovanie mam aj ja tak ako pise zoidberg
13.07.2014 - 09:32:29
00
diky pani za rady, presiel som niekolko mtb for..nazory su rozne. Udajne maly vakel sedla do stran (kruzivy pohyb) je normalna vec (mam aj ja od vyroby), ale vakel, kedy hybete sedlom smerom dopredu do zadu udajne indikuje opotrbenie klzneho puzdra. Rovnako k povytahovaniu sedlovky som sa docital ze moze ist o zle tesnenie O-ringu vo vzduchovej patrone reverb stealth a udajne sa to da rieist nafukanim na 250psi (ak tam strata tlaku je). NIektorym bikerom to aj pri dofukani na spravny tlak robi sedlovka stale. Uprimne, nechce sa mi s tym srat a posielat na servis do nemecka, v podstate to nic neubera funkcnosti sedlovky az na to ze ked zdrapim bike za sedlo v zasunutej podobe, povytiahnem ho 2-4cm. Uvidim co napisu odbornici z bike-discount ;)
13.07.2014 - 18:11:04
00
Mam doma dva reverby stealth. Jeden taky ako ty (30,9/125mm/420mm) a druhy vacsi so zdvihom 150mm a obidva sa chovaju uplne rovnako. Uplne normal podla mna.
14.07.2014 - 19:33:34
00
Ahojte ,ma sa dat reverb kusok zatlacit ako keby perovala vo vysunutom stave alebo ma byt napevno?Chodi mi tak 15-20 mm.Treba ju odvzdusnit?
17.07.2014 - 22:02:20
00
Ma byt napevno, ziadny pohyb.
17.07.2014 - 22:11:05
02
ked sa da zatlacit nadol ,znizuje sama pri nestlacenej packe,pyta si servis,pokial funguje najlepsie do nej nesparat...
18.07.2014 - 13:31:06
00
Len kratka otazka na reverb. Hadica co vychadza zo sedlovky je vzdy na rovnakom mieste pri pravej aj lavej verzii ? Rozdiel je len v tej packe ovladania ? Mam namysli klasicku nie stealth. dik.
21.07.2014 - 23:04:32
00
...uvedme veci do korektnej roviny:

1. reverb moze mat volu, kludne od vyroby. tazko definovat co je normalna a co uz nieje normalna vola. minimalny pohyb do stran je absolutne v poriadku.
ak je to moc, riesi sa to vymenou hornej velkej matice s puzdrom, pripadne vymenou dvoch alebo vsetkych medennych tyciek ktore vymedzuju volu.

2. pohyb smerom nadol v poriadku nieje, nevyriesi to ziadne dofukanie! vnutorna matica s puzdrom je od vyroby na 99% dotiahnuta zle! slabo! kazdy reverb VZDY najprv vytiahnem z vonkajsej nohy a dotiahnem vnutornu maticu. ak na tom jazdis, postupne ti moze pretekat olej cez tesnenie. odporucam okamzite vyriesit. pouzivam tiez modry locktite.

3. pri potiahnuti za sedlo, aj pri spravnom tlaku reverb dokazes vytiahnut von. je to normalne. ziadna porucha.

4. servis reverbu nieje problem, nezabudnut kupit IFP hight tool a dve nasady na naplnenie a odsatie prebytocnej kvapaliny.
komplet servis reverbu s vymenou vsetkych tesneni je otazka cca hodiny.
21.07.2014 - 23:19:57
04
Fasa, mne aj kamosovi odisli sedlovky, RS rever. Kamosova nedrzi vobec, ked sadne, klesne az na doraz. Moja klesne iba pol centi...
Co konkretne bude treba vymenit? Ked ju rozoberem tak ju automaticky musim aj odvzdusnovat? Cize budem potrebovat 2x tuto srandu + striekacky a hadicky? http://fcdn.mtbr.com/attachments/shocks-suspension/591299d1294933819-monarch-ifp-pressure-change-sid-ifp-valve-adapter-1.jpg
Len pre upresnenie

Moze byt chyba v tychto tesneniach v matici?
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=w65kpbuxKP4&list=PLpz7SZmGCEWAUkL-Vx85hSSveVswGZqYt#t=48
04.08.2014 - 00:56:25
00
Zdravím, trošku to tu oživím s dotazom na majiteľov sedlovky KindShock i900R remote (dnes KS dropzone remote), ktorí už ju mali rozobranú, resp. vedia posúdiť či i900 R = dropzone remote.

Konkrétne ide o kindshock i900r (model 2010) o zdvihu 125mm a priemere 30,9 mm. Neviem presne už v akej dĺžke bola táto sedlovka dostupná v roku 2010 ale moja má reálnu dĺžku 385 mm (merané od konca sedlovky po spodnú stranu uchytenia lyžín sedla; s hlavou sedlovky zrovnanou so spodkom sedlovky). Podľa stránky kindshock sa táto sedlovka dnes vyrába vo verzii 125mm aj v dĺžke 420mm. Ide mi o to, že by som potreboval práve o tých pár cm dlhšiu sedlovku (za predpokladu že minimum insert je aj u 420mm verzie 12cmm čo ale predpoklám).

Otázka teda je, či je možné moju sedlovku prerobiť vymenením "vonkajšej trubky" (mast shaft) za dlhšiu z verzie 420mm. V súčasnoti je dĺžka tejto vonkajšej trubky na mojej sedlovke 221mm (s oceľovou prírubou na vrchu 224mm) - merané s odmontovaným červeným límcom.Podľa mojich predpokladov by mali byť vnútornosti oboch sedloviek totožné, t.j. v mojom prípade by stačilo vymeniť len práve tú "vonkajšiu trubku".

S otázkou ohľadne možnosti takejto prerábky a dostupnosti náhradného dielu som sa obrátil aj na slovkolex, ktorý má byť údajne oficiálnym servis centrom pre kindshock, zatiaľ bez odozvy. Pokiaľ máte niekto k tejto veci nejaké postrehy, sem s nimi. Prípadne možno aj tipy na koho sa okrem slovkolexu obrátiť..
05.08.2014 - 17:08:56
00
...uvedme veci do korektnej roviny:

1. reverb moze mat volu, kludne od vyroby. tazko definovat co je normalna a co uz nieje normalna vola. minimalny pohyb do stran je absolutne v poriadku.
ak je to moc, riesi sa to vymenou hornej velkej matice s puzdrom, pripadne vymenou dvoch alebo vsetkych medennych tyciek ktore vymedzuju volu.

2. pohyb smerom nadol v poriadku nieje, nevyriesi to ziadne dofukanie! vnutorna matica s puzdrom je od vyroby na 99% dotiahnuta zle! slabo! kazdy reverb VZDY najprv vytiahnem z vonkajsej nohy a dotiahnem vnutornu maticu. ak na tom jazdis, postupne ti moze pretekat olej cez tesnenie. odporucam okamzite vyriesit. pouzivam tiez modry locktite.

3. pri potiahnuti za sedlo, aj pri spravnom tlaku reverb dokazes vytiahnut von. je to normalne. ziadna porucha.

4. servis reverbu nieje problem, nezabudnut kupit IFP hight tool a dve nasady na naplnenie a odsatie prebytocnej kvapaliny.
komplet servis reverbu s vymenou vsetkych tesneni je otazka cca hodiny.


Cau to k tomu bodu dva ktora je ta vnutorna matica ? To je bod 13?
https://www.sram.com/sites/default/files/techdocs/gen.0000000004211_service_manual_reverb_stealth.pdf
16.08.2014 - 20:52:05
00
Nie to nie je ona, tam nemas olej. Je to krok 24. Nerozoberaj to pokial nemas tie hlinikove celuste na zverak, alebo nieco podobne.
16.08.2014 - 22:25:18
00
tak tak. pokial nemas vice clamp - uchyt na piest do zveraku, nepustaj sa do plneho servisu, nebudes to vediet bez uchytenia piestu otvorit. ja pouzivam 10mm clamp (zeleny) od cannondale, je to urcene na piest starej lefty. (nova ma 12,5 piest)
17.08.2014 - 10:49:02
00
Da sa ten cannondale headshok clamp niekde kupit za rozumnu cenu ?
17.08.2014 - 11:05:10
00
keyboard_arrow_up